Skocz do zawartości

Przykry zapach potu


Gość Anonimowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonimowa

Dziewczynki ratujcie! Nigdy nie miałam problemu z zapachem potu pod pachami aż do obecnych upałów. Napiszę wprost, że niestety śmierdzę jak niektórzy ludzie w autobusie. Antydepresanty same wiecie jak słabo pomagają co robić, bo wstydzę się wychodzić a za 3 tygodnie wyjazd do de to już w ogóle. Wstyd mi nawet tu pisać, ale to anonimowe konto. 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. w pierwszej kolejności trzeba zrobić podstawowe badania krwi, bo pot powinien być bezwonny, ale nie zawsze. Druga ważna rzecz to golenie się pod pachami, bo za przykrym zapachem stoją bakterie a nie pot. Czym mniej włosów tym lepiej. Mnie to pomogło, bo używam dodatkowo rano zawsze szarego mydła pod prysznicem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę doradzić tak, umyć pachy ,wydepilować ,i dopiero na następny dzien użyć,, etaxil"-jest to dezodorant -malutki ale super skuteczny -kosztuje ok. 50zł.

oczywiście myć pachy i potem po użyciu codziennie myjesz się ale dezodorant działa,,,nie pocisz się w ogóle ,możesz używać zapachowych dezodorantów potem też, ja go używam raz na jakiś czas -kiedy zachodzi potrzeba ,poczytaj w internecie o tych dezodorantach . 

Mam koleżanki co mogą się myć co chwila i zdąży wyjsć z łazienki i już capi tak,że nie idzie wytrzymać ,smród potu jest okropny,ja to mam takiego nosa na pot ludzki ,że z daleka wyczuję śmród .Jest to problem ,bo i całe bluzki są zapocone i mokre i to brzydko wygląda i nie estetycznie,a smrodek się roznosi,,,bieliznę i bluzki codziennie siweże i czysciutkie ,higiena ,higiena a będzie dobrze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już  wspominał o bakteriach, bo to istotne w walce z zapachem. Prysznic, depilacja, trochę kremu i spryskanie czymś do dezynfekowania ran np. w areozolu, bo to zabija na długo wszystkie bakterie. Przez cały dzień będziesz świeża i zaoszczędzisz kasę na te wszystkie antydepresanty, które albo maskują problem albo zapychają pachy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podałaś drastyczne przykłady ,całe szczęście dotyczy to zdecydowaną mniejszość...jednak w używaniu  wszelkiego rodzaju takich "nowalijek" byłbym ostrożny.Obecnie jest tak ,że nadużywamy tego wszystkiego i to się mści na naszym zdrowiu,ogólnie się o tym milczy ,bo to interes dla firm ,które zajmują się produkcją tych "nowalijek"Higiena higieną ,ale rodzaj ludzki przeżył kilkanaście tysiecy lat i nie znał  tych "nowalijek"było znane tylko mydło i woda ,ewentualnie  na dworach naturalne  odświeżacze  do ciała i otoczenia.Proszę nie myśleć ,że nie używam  tych "nowalijek"  itd.ale z rozsądkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz ubranie:" badziewie" wybacz za określenie:(    materiały z których sa produkowane też maja to do rzeczy .Kiedyś  ubrałam piękną nową bluzkę, o kuźwa sama od siebie czułam :( wywaliłam to na śmieci:( Powiem Wam ostatnio jechałam do pracy i kupiłam sobie nowe papcie ,były nawet drogie.Jak mi sie noga spociła o kurcze smór ... nie pomógł ocet ,dezynfekcja ..Wróciłam do domu i oddałam czyściutkie ale śmierdzące do sklepu,reklamacja była uznana.Sklepowa mówi a teraz polecam polskie itd 

2 minuty temu, erika napisał:

A może masz ubranie:" badziewie" wybacz za określenie:(    materiały z których sa produkowane też maja to do rzeczy .Kiedyś  ubrałam piękną nową bluzkę, o kuźwa sama od siebie czułam :( wywaliłam to na śmieci:( Powiem Wam ostatnio jechałam do pracy i kupiłam sobie nowe papcie ,były nawet drogie.Jak mi sie noga spociła o kurcze smór ... nie pomógł ocet ,dezynfekcja ..Wróciłam do domu i oddałam czyściutkie ale śmierdzące do sklepu,reklamacja była uznana.Sklepowa mówi a teraz polecam polskie itd 

Spróbuj pić pokrzywę powinno pomóc:) to tak jak z ust czuć to polecane ssać goździki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...