Skocz do zawartości

Legalne zatrudnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Miro Proszę Pana , przepis o uniknięciu podwojnego opodatkowania dotyczy osiąganych dochodów z tytułu wykonywanej pracy. Jesli zatrudnia mnie rodzina niemiecka jako Haushalthilfe, bo przecież nie jako opiekunke sensu stricte i daje mi mieszkanie i wyzywienie, to jest to rowniez mój  dochód od ktorego nalezy odprowadzić podatek. Co mają do tego koszty utrzymania mojego domu w PL? Przecież na umowie o pracę na pełny etat pracuje się cały rok, więc centrum interesów zyciowych jest wówczas w De i tam nalezy płacic podatki. Chyba ze ta legalność , ktora P
an tak szafuje to mini job, no ale tutaj to juz o legalnosci mowy byc nie może :d .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspolczuje tej kolezance. Chyba zameldowala Gewerbe i teraz Finanzamt ja sciga. Przede wszystkim, jezeli bylaby Pani zatrudniona przez rodzine za naszym posrednictwem, nie musialaby Pani nic robic. Jak juz wspomnialem, jestesmy biurem rozrachunkowym dla rodzin i opiekunow, ktorzy pracuja legalnie.Sprawozdania roczne za czas pracy w niemczech robimy my, Nr. Identyfikacyjny po zameldowaniu w rodzinie niemieckiej uprawnia Pania do rozliczen z niemieckim finanzamte. Robimy to za Pania. Pani nie ma nic z papierami do czynienia. Zwolnienia lekarskie, oddaje Pani pracodawcy. Ma Pani do platnego miesiecznego urlopu w ciagu roku. Jest Pani traktowana, jak kazdy pracownik niemiecki. W Polsce nie oddaje Pani zadnych pitow, zamiast tego dostaje od nas zaswiadczenie o rozliczeniu podatkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Dodzislawo, Pani ma stale zameldowanie w Polsce. Jezeli decyduje sie Pani na legalne zetrudnienie w Niemczech , to musi Pani zglosic to do ZUS-u. W niemczech jest Pani zameldowana przez rodzine na mieszkaniu i dostaje Nr. identyfikacyjny, ktory jest potrzebny do rozliczen z niemieckim finanzamtem. 

Nie wiem co mam robic, dostaje tak duzo postow, a jestem drugi dzien na tym Forum. Nie mam czasu wszystkim odpowiadac. Zona chce ze mna spedzic swieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro Zwolnienie lekarskie powiada Pan? Zwolnienie lekarskie dla Hauhalthilfe, ktora mieszka u pracodawcy i nie pracuje bo choruje? To juz nawet śmieszne nie jest :( PRacodawca wówczas sie opiekuje pracownikiem? No bo do Pl pojechać nie może przecież .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Miro napisał:

nie poddawajcie sie, szukajcie rodzin, ktore was zatrudnia na umowe o prace. Chcialbym pomoc, ale ktos napisal, ze tu nie mozna sie reklamowac

Znaleźć taką to tak jak znaleźć kwiat paproci w Noc Świętojańską .

3 godziny temu, Miro napisał:

aprawde warto legalnie pracowac.

:dobrze:

 

25 minut temu, Miro napisał:

nic nie licze. Posrednictwo za znalezienie rodziny , ktora Pania zatrudni nic nie kosztuje. 

To na co Pan liczy ? Wydaje mi się,że większości a nawet przypuszczalnie 90%  opiekunów taka forma zatrudnienia nie interesuje no ale 10% to pewnie by chciało .Mam propozycję może pan im poszukać takich rodzin skoro to nic nie kosztuje może skorzystają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro Tak, tak. Proszę z żoną święta spędzić. Tak będzie zdecydowanie lepiej, szczególnie dla Pana. Swoją drogą jest Pan tutaj drugi dzien, a wczoraj w Wielki Piątek, to wielkie świeto w De, żona nie chciała z Panem świętować? Wyrozumiała kobieta, nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Miro napisał:

Zwolnienie lekarskie przysluguje kazdemu choremu, w tym czasie nie moze pracowac. Dlatego na rodzine przypadaja dwie opiekunki, jedna jest w Polsce, a druga w rodzinie niemeckiej. Obie sa zatrudnione i w czasie kiedy jedna choruje, druga ja zastepuje.

A ta co przebywa w Polsce , to mam rozumieć , że jest na urlopie płatnym ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka No z pewnoscią. U Pana Mira w szczególnosci. To się nazywa gotowość do pracy, ktora musi przecież kosztowac :d . Siedzisz, piłujesz paznokietki a ojro leci prosze ja ciebie na konto :d o obowiązujących opłatach za ubezpieczenie emerytalno rentowe i zdrowotne to ja juz nie wspomnę. To takie niemieckie pińcet plus chyba :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro Proszę odpowiedzieć merytorycznie na moje pytania, to moze się zastanowię, Póki co , z całym szacunkiem, unika Pan odpowiedzi na moje wazne pytania. Kota w worku to nawet jako nastolatka nie kupowałam, a co dopiero jako doswiadczona zyciowo kobieta w średnim wieku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@violka No z pewnoscią. U Pana Mira w szczególnosci. To się nazywa gotowość do pracy, ktora musi przecież kosztowac :d . Siedzisz, piłujesz paznokietki a ojro leci prosze ja ciebie na konto :d o obowiązujących opłatach za ubezpieczenie emerytalno rentowe i zdrowotne to ja juz nie wspomnę. To takie niemieckie pińcet plus chyba :d 

Kurde  @Miro tak nieudolnie bajeruje , że już nawet przestałam się złościć :haha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Miro napisał:

tak jest obie zatrudnione sa caly rok. Jedna pracuje a druga jest w Polsce. Kazda pracuje po pol roku ( lacznie) w ciagu roku. Tzn. ze moga sie zmienac co miesiac, albo dwa, ale lacznie pracuja pol roku.

Obie są zatrudnione przez cały rok u jednej rodziny powiadasz ? To tak z ciekawości .... Ile kosztuje rodzinę niemiecką opieka nad rodzicem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro A dlaczego pół roku? Dlatego, żeby płacic podatki w Polsce? No to juz teraz wiem , dlaczego miałabym nie placic podatków w De. Po pół roku prosze Pana Mira, trzeba przejść na ustawodawstwo niemieckie i stąd te dwie opiekunki po pól roku każda :d . A wie Pan jak wysoki podatek trzeba od tego niemieckiego wynagrodzeniaq zapłacic w Polsce? Wie Pan jaka jest w Pl kwota wolna od podatku, a jaka w De? To ma być ta legalnosc i ten miód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...