Skocz do zawartości

Legalne zatrudnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To pozostawiam Panie z wasza znajomoscia niemieckiego prawa pracy. Myslalem, ze ktos chce sie cos dowiedziec. Ale chyba sie pomylilem.

Moze jeszcze tylko dodam: jezeli jedna Firma pracuje nielegalnie, to jest Firma nielegalna. Jezeli wszystkie firmy pracuja nielegalnie i nie jest przestrzegane prawo przez Panstwo, ktore to prawo ustanowilo, to jest Panstwo nielegalne. Niestety w zakresie opieki nad osobami starszymi w Niemczech zawiodlo Panstwo, bo prawo jest ale nikt go nie przestrzega. Trudno sobie wyobrazic Panstwo przed sadem, dlatego to Panstwo kara firmy i rodziny, ktore nie przestrzegaja prawa. Zycze Paniom dalszej nielegalnej i bezkarnej pracy na terenie BRD. Nawet, jak was Panstwo niemieckie nie wykryje, to tak poniesiecie kare w postaci renty, czy emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miroproszę nie rób z siebie mądrzejszego niż ustawa przewiduje a z nas głupków , bo nie zasługujemy na takie miano ....ty zresztą na to pierwsze też nie za bardzo . Nazwałbym nie tak mądrym , tylko raczej bezczelnym cwaniactwem . Weź się człowieku ogarnij i przy okazji zbliżających się tych radosnych Świąt Wielkanocnych nie prowokuj , nie denerwuj , bo my tu ludzie spokojni , ale jak ktoś nas za bardzo wnerwi to możemy polecieć po bandzie równo ....a po co... niejeden u spowiedzi był , oczyścił się z grzechów a przez ciebie może bodaj w myślach nagrzeszyć na nowo ....Zarejestruj się jako pośrednik , agencja ...zapłać za to , bo chyba tak trzeba i wtedy ogłaszaj się , wrzucaj oferty . Tutaj tak to działa ...mniej więcej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Miro napisał:

To pozostawiam Panie z wasza znajomoscia niemieckiego prawa pracy. Myslalem, ze ktos chce sie cos dowiedziec. Ale chyba sie pomylilem.

Moze jeszcze tylko dodam: jezeli jedna Firma pracuje nielegalnie, to jest Firma nielegalna. Jezeli wszystkie firmy pracuja nielegalnie i nie jest przestrzegane prawo przez Panstwo, ktore to prawo ustanowilo, to jest Panstwo nielegalne. Niestety w zakresie opieki nad osobami starszymi w Niemczech zawiodlo Panstwo, bo prawo jest ale nikt go nie przestrzega. Trudno sobie wyobrazic Panstwo przed sadem, dlatego to Panstwo kara firmy i rodziny, ktore nie przestrzegaja prawa. Zycze Paniom dalszej nielegalnej i bezkarnej pracy na terenie BRD. Nawet, jak was Panstwo niemieckie nie wykryje, to tak poniesiecie kare w postaci renty, czy emerytury.

Widzę kolego ze starasz się być bardziej niemiecki niż rodowity niemiec, wpadłeś tu aby zamącic i wzbudzić niepewność.Jaki masz w tym cel?Powinieneś raczej zmienić lekarza bo ten przepisuje ci niewłaściwe leki.

A jeszcze jedno, przestań palić to świństwo bo ci nie służy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Miro napisał:

To pozostawiam Panie z wasza znajomoscia niemieckiego prawa pracy. Myslalem, ze ktos chce sie cos dowiedziec. Ale chyba sie pomylilem.

Moze jeszcze tylko dodam: jezeli jedna Firma pracuje nielegalnie, to jest Firma nielegalna. Jezeli wszystkie firmy pracuja nielegalnie i nie jest przestrzegane prawo przez Panstwo, ktore to prawo ustanowilo, to jest Panstwo nielegalne. Niestety w zakresie opieki nad osobami starszymi w Niemczech zawiodlo Panstwo, bo prawo jest ale nikt go nie przestrzega. Trudno sobie wyobrazic Panstwo przed sadem, dlatego to Panstwo kara firmy i rodziny, ktore nie przestrzegaja prawa. Zycze Paniom dalszej nielegalnej i bezkarnej pracy na terenie BRD. Nawet, jak was Panstwo niemieckie nie wykryje, to tak poniesiecie kare w postaci renty, czy emerytury.

Znajomość niemieckiego prawa pracy jest tu zbędna bo pracuje wg polskiego. Ale dziękuję za troskę....:d

I proszę nie straszyć karami bo się pan ośmiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, awe59 napisał:

Wielka mi łaska...w Pl w wieku 60 l można iść na emeryturę i tylko płaci się składkę zdrowotną. Proszę tu nie robić nikomu wody z mózgu.

Dla emeryta skladka emerytalno-rentowa i skladka zdrowotna sa obowiazkowe.Dobrowolna jest jest skladka na ubezpieczenie chorobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam już fakt że swoje interesy Miro uważa za jedyne zgodne z prawem a setki tysięcy innych osób pracuje nielegalnie i z naruszeniem prawa. Bardziej chodzi mi o to co sam proponuje. Powiązanie rodziny i opiekunki stosunkiem pracy. Oznacza to że mamy prawo jedynie do urlopu i siedzimy w jednym miejscu latami. A to jest nie do przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia jak to jest w Niemczech.Pracuje przez polska agencje i uwazam,ze to jest ok.

Ciagle w moich postach mowie o Hiszpanii bo tam pracowalam bardzo dlugo.Tam , i to bylo legalne, podpisywalam umowe bezposrednio z podopiecznym i nic mnie wiecej nie obchodzilo.Wszystkie skladki , podatki byly placone przez pdp.Umowa byla honorowana przez tamtejszy zus a w przypadku jej zakonczenia przez biuro pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba co @Miro tu napisał. Inna sprawa legalności reklamowania własnej działalności i temu jestem przeciwna >:( Kilka lat temu poznałam koleżankę zatrudnioną dokładnie w tym systemie. Miała na imię Wera i to dla mnie była wyjątkowo korzystna znajomość bo otwierała mi oczy na zakres i korzyści jakie powinnam mieć z mojej pracy. Dużo mnie nauczyła. Forma zatrudnienia jaka Pan proponuje ma tez swoje słabe strony.., wymaga dużej samodzielności i asertywności.., żadnego anioła stróża jakim dla nas jest często firma. My nie czujemy się nielegalnie zatrudnieni, więc proszę nas tym nie straszyć.., czasami czujemy się tylko legalnie wykorzystywani. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Danuto, dziekuje za madry glos. Wielu ludzi ma zerowa wiedze lub szczatkowa i zamiast posluchac wola pisac glupoty, co dzisiaj juz czytalem. Tylko przez prace legalna jest Pani chroniona prawem kodeksu prawa pracy. Oznacza to, ze gdyby Pani nie chciala rodzina zaplacic, lub ociagala sie z zaplata, moze Pani zglosic sie do sadu pracy, za darmo i wyegzekwuje Pani swoje naleznosci. Bardzo polecam znalezc legalna prace bezposrednio u rodziny, bo jeszcze wtym roku wejda przepisy, ktore utrudnia tym nielegalnym firmom na wysylanie opiekunek(ow) do rodzin niemieckich. Ja nie robie zadnej reklamy dla siebie, bo przeciez nie pisze nigdzie o swojej firmie, nazwie, adresie, telefonach. itd. Ja namawiam bardzo goraco tylko do pracy legalnej na umowe o prace. Okres pracy w Niemczech bedzie Pani zaliczony do okresu skladkowego w Polsce, co pozwoli Pani na ciaglosc w zatrudnieniu i otrzymanie lepszej emerytury w Polsce. Moze sie Pani tez ubiegac o rente niemiecka. Prawa do takiej renty nabiera Pani po 5 latach pracy w Niemczech. Co niektorzy o tym wiedza. ale ja dodam, ze wniosek na rente niemiecka mozna juz zlozyc po przepracowaniu 12 miesiecy. Jezeli np. przepracuje Pani 2 lata w Niemczech i przyniesie zaswiadczenie z ZUS, ze 3 lata pracowala Pani w Polsce, to polski okres skladkowy, bedzie Pani wliczony do niemieckiej renty. U nas sa Panie, ktore nabyly juz prawa do niemieckiej renty. Jezeli ma Pani dzieci uczace sie w Polsce, ma Pani rowniez prawo do zlozenia wniosku na niemiecki Kindergeld. Mamy Panie zatrudnione u rodzin niemieckich, ktore otrzymuja do swojej wyplaty w wys. 1500 € miesiecznie netto jeszcze ponad 600 € za trojke dzieci. Naprawde warto legalnie pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz dla Pani Maria Jolanta: Napisala Pani: Pomijam już fakt że swoje interesy Miro uważa za jedyne zgodne z prawem a setki tysięcy innych osób pracuje nielegalnie i z naruszeniem prawa.

Prosze Pania, ja nie tylko uwazam, ja twierdze ( majac dowody) ze ponad 1 milion polskich opiekunek(ow) w Niemczech pracuje calkowicie nielegalnie. To sa wszyscy, ktorzy pracuja przez firmy ( obojetnie polskie czy niemieckie) i wszyscy, ktorzy pracuja na Gewerbe. To moze brzmi smutnie, ale taka jest Prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka No jak gdzie Violko, u pana Mira trzeba szukać. On ma kontakty i posredniczy w tym procederze.

Swoją drogą panie Miro, to 5 lat pracy w De, uprawnia pracownika do emerytury dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego, a poza tym to ta niemiecka emerytura po tak krótkim stazu pracy wyniesie jakieś 50 euro brutto. Nie chce mi się tematu rozwijać, bo szkoda mi czasu i atłasu, ale.....prosze nie zapominać, że opiekunki z Polski, w Polsce mają centrum interesów zyciowych. Tutaj muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne, mozliwość leczenia w szpitalu, mozliwość zabiegów operacyjnych itd... Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego pokrywa tylko naglą pomoc. Co do polskich firm oferujących prace dla opiekunek z PL, to obowiązują tutaj przepisy unijne ( dyrektywa transgraniczna) i dopiero zmiana rezydencji podatkowej powoduje podleganie przepisom niemieckim. Co do Promedici24, ktora od ponad 10 lat działa na rynku niemieckim i o ile się nie mylę jest spółką z kapitałem również niemieckim, z pewnoscią nie działa ona nielegalnie. To ogromna firma zatrudniająca sztab prawników i dziesiątki tysięcy opiekunek i opiekunów. Czy jest uczciwa w stosunku do zatrudnianych opiekunek , tego nie wiem, ale oprócz na ogół niskich wynagrodzeń ( są wyjątki), nie slyszałam o nieprawidłowościach w zatrudnieniu. W zatrudnieniu przez rodzinę niemiecką, ja osobiście  widze więcej minusów niż plusów. Czasy niewolnictwa to juz się skończyły. Dla Pana jeszcze jedna rada, taka od serca. Zamiast pisać pierdolety i krązyć wokół meritum  jak złoty pieniądz, proszę na przyszłość zamieścic konkretne ogłoszenie o usługach posrednictwa, ktore Pan świadczy. Z pewnoscią zabrzmi to powazniej i bardziej wiarygodnie. Szczególnie na forum, gdzie większość opiekunek i opiekunów pracuje w De od 10 i ponad lat i formy zatrudnienia oraz ich legalność ma w jednym paluszku. Frohe Ostern.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na odpowiedz dla Pani Dodzislawy: jak wspomnialem wszystkie firmy , proponujace prace przy opiece w Niemczech pracuja nielegalnie : Promedika, Aterima, Pflege mit Herz itd. Malo tego, sa tez niemieccy profesorowie, ktorzy wspieraja swoimi wypowiedziami te nielegalne firmy. Podejrzewam, ze sa przez nie wynagradzani. Nielegalnosc dla Panstwa niemieckiego, nie jest czyms nowym. Panstwo nie walczy z czarna praca, szczegolnie proponowana  przez zagraniczne firmy , czy osoby. I ma w tym swoj interes. Po pierwsze setki tysiecy polskich opiekunek(ow) podciera tylki starzejacemu sie spoleczenstwu niemieckiemu. Pracuja oni nielegalnie, wiec sie nie zbuntuja. Po drugie Niemcy sie bogaca na czarnej robocie naszej polskiej sily roboczej, no i oczywiscie nie musza tym setkom tysiecy opiekunek(ow) pracujacych w opiece w przyszlosci placic rent. Zawsze Niemcy wykorzystywaly inne narody do budowy swojego silnego Panstwa; tak bylo w historii i tak jest teraz. Wykrywaja pojedyncze firmy i karaja, zeby stworzyc pozory Panstwa prawa. W rzeczywistosci chodzi tylko o interes ekonomiczny. Wykorzystuja nasze polskie zasoby sily roboczej, bo sami maja katastrofalna sytuacje w opiece. Bez polskich, nielegalnych opiekunek(ow) niemiecki system zdrowotny juz by sie zawalil. Co Prawda, nasze Panie nielegalnie pracuja ( swiadomie, czy nieswiadomie) i ciesza sie z zatrudnienia bo jest to zawsze troche wiecej jak u polskiego pracodawcy, ale w konsekwencji zawsze traca polacy, a zyskuja niemcy. Wiem ze przebija sie tu nuta bezradnosci i rodzi sie pytanie: co mamy robic ? Drodzy opiekunowie, nie poddawajcie sie, szukajcie rodzin, ktore was zatrudnia na umowe o prace. Chcialbym pomoc, ale ktos napisal, ze tu nie mozna sie reklamowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze cos dla Pani Dodzislawy: panie pracujace legalnie w Niemczech, wlaczone sa do niemieckiego systemu ubezpieczen spolecznych. Otrzymuja karte krankenkassy, ktora sobie wybraly, a nastepnie skladaja wniosek o wydanie dokumentu E106. To jest zaswiadczenie ktore otrzymuje NFZ z niemieckiej kasy poswiadczajacy, ze moze sie Pani leczyc na terenie Polski a niemiecka kasa za to zaplaci. Warunkiem otrzymania E106 jest potwierdzenie zamieszkania na terenie Polski. Pomagamy w wydaniu dokumentu E106. Dodatkowo potrzebuje Pani Dokument E104, ktory potwierdza okresy Pani pracy  w Niemczech, potrzebne do naliczenia Pani emerytury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miro napisał:

Czas na odpowiedz dla Pani Dodzislawy: jak wspomnialem wszystkie firmy , proponujace prace przy opiece w Niemczech pracuja nielegalnie : Promedika, Aterima, Pflege mit Herz itd. Malo tego, sa tez niemieccy profesorowie, ktorzy wspieraja swoimi wypowiedziami te nielegalne firmy. Podejrzewam, ze sa przez nie wynagradzani. Nielegalnosc dla Panstwa niemieckiego, nie jest czyms nowym. Panstwo nie walczy z czarna praca, szczegolnie proponowana  przez zagraniczne firmy , czy osoby. I ma w tym swoj interes. Po pierwsze setki tysiecy polskich opiekunek(ow) podciera tylki starzejacemu sie spoleczenstwu niemieckiemu. Pracuja oni nielegalnie, wiec sie nie zbuntuja. Po drugie Niemcy sie bogaca na czarnej robocie naszej polskiej sily roboczej, no i oczywiscie nie musza tym setkom tysiecy opiekunek(ow) pracujacych w opiece w przyszlosci placic rent. Zawsze Niemcy wykorzystywaly inne narody do budowy swojego silnego Panstwa; tak bylo w historii i tak jest teraz. Wykrywaja pojedyncze firmy i karaja, zeby stworzyc pozory Panstwa prawa. W rzeczywistosci chodzi tylko o interes ekonomiczny. Wykorzystuja nasze polskie zasoby sily roboczej, bo sami maja katastrofalna sytuacje w opiece. Bez polskich, nielegalnych opiekunek(ow) niemiecki system zdrowotny juz by sie zawalil. Co Prawda, nasze Panie nielegalnie pracuja ( swiadomie, czy nieswiadomie) i ciesza sie z zatrudnienia bo jest to zawsze troche wiecej jak u polskiego pracodawcy, ale w konsekwencji zawsze traca polacy, a zyskuja niemcy. Wiem ze przebija sie tu nuta bezradnosci i rodzi sie pytanie: co mamy robic ? Drodzy opiekunowie, nie poddawajcie sie, szukajcie rodzin, ktore was zatrudnia na umowe o prace. Chcialbym pomoc, ale ktos napisal, ze tu nie mozna sie reklamowac.

 Ile liczysz sobie za znalezienie rodziny , która mnie zatrudni ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka Panu Miro placi rodzina zatrudniająca jak sądzę, a opiekunka płaci za prowadzenie buchalterii :d , zeznania podatkowe i takie tam..... Siedzi się na projekcie cały rok, z urlopem wypoczynkowym zgodnym z przepisami. Cudowna perspektywa. Jedna z naszych koleżanek tak własnie pracuje, ale jesli ma ochotę, niech się sama wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mieszka Pani u rodziny za darmo i zywi sie za darmo, to panstwo niemieckie chcialoby, zeby Pani zaplacila za to podatek. Jest jednak przepis mowiacy o podwojnym opodatkowaniu, to sie nazywa: Freie Unterkunft und Verpflegung im Rahmen einer doppelten Haushaltsführung. W prostych slowach moze byc Pani zwolniona z tego podatku, jezeli ma Pani w Polsce mieszkanie i ponosi z tego tytulu koszty ( Np. czynsz, prad, ogrzewanie) Wtedy jest Pani zwolniona z oplat i wiecej Pani zarabia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...