Skocz do zawartości

Płatność za wolne i święta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 10.06.2019 at 11:22, Natalka12 napisał:

Witam ,was serdecznie . Ja pracuje tylko 40 godzin tygodniowo tak jak mam w UMOWIE ...Czarno na białym Jest napisane . Pokazuje to rodzinom Niemieckim , jak im się nie podoba to każe dzwonic do Firmy aby ….uzgodnili czy mam pracować ponad ta normę ...Ale firma musi mi dopłacić za te nadgodziny .. Zawsze się kończy tym że Niemcy nie chcą dopłacać i sprawa się zamyka ..  Ja mam płacone za 160 dodzin w miesiącu najniższą w Niemczech 1300 euro /   Za niecałe 5.42 /  Ale dokładam rodzinie darmowe niecałe 20 minut dziennie .  Ludzie nie dawajcie się wykorzystywać rodzinom Niemieckim . Agencje wyraźnie piszą w umowach , że trzeba im zgłaszać jeśli rodzina chce dłużej zebyśmy pracowali …...Nie jesteśmy Niewolnikami 

Taka praca to niewolnictwo. W swieta, weekendy, w nocy i non stop w dzien. Juz lepiej na truskawki pojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10.06.2019 at 17:14, Tomas1965 napisał:

No dobrze, 40h tygodniowo daje ok. 6h dziennie. Mogłabyś rozpisać taki statystyczny dzień? Co z pozostałymi 18h?

W tych umowach jest wyraznie napisane ze takei rzeczy jak ogladanie telewizji z seniorem nie wlicza sie w czas pracy tylko w odpoczynek. Agencja albo rodzina zawsze moze cos opiekunowi zazucic jak tylko bedzie chciala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PanOpiekun napisał:

W tych umowach jest wyraznie napisane ze takei rzeczy jak ogladanie telewizji z seniorem nie wlicza sie w czas pracy tylko w odpoczynek. Agencja albo rodzina zawsze moze cos opiekunowi zazucic jak tylko bedzie chciala. 

Z choinki się WaćPanOpiekun urwałeś? Jak tylko będzie chciała? Polska przegrywa z Hiszpanią 0:4, ale Tobie udało się mnie rozbawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PanOpiekun napisał:

W tych umowach jest wyraznie napisane ze takei rzeczy jak ogladanie telewizji z seniorem nie wlicza sie w czas pracy tylko w odpoczynek. Agencja albo rodzina zawsze moze cos opiekunowi zazucic jak tylko bedzie chciala. 

jako odpoczynek oglądaj tv w swoim pokoju,jeśli musisz z seniorem to już jest praca:dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maras1 napisał:

jako odpoczynek oglądaj tv w swoim pokoju,jeśli musisz z seniorem to już jest praca:dobrze:

Seniorka ogląda tv , ja siedzę sobie w kuchni przy laptopie .Jeśli mam ochotę to luknę w tv . ale ze swojego stanowiska . I nie mogą mi zarzucić , że odpoczywam ....bo siedzę w kuchni . Stąd bezpośrednio wyjście na taras ....na :papieros::haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Seniorka ogląda tv , ja siedzę sobie w kuchni przy laptopie .Jeśli mam ochotę to luknę w tv . ale ze swojego stanowiska . I nie mogą mi zarzucić , że odpoczywam ....bo siedzę w kuchni . Stąd bezpośrednio wyjście na taras ....na :papieros::haha:

ok,ale mi chodzi o to ,że jesli musi oglądać razem - to już jest nakaz i w takim wypadku to praca,bo nikt nie może mi nakazywać czegokolwiek nie dając za to rekompensaty-czyli zapłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maras1 napisał:

ok,ale mi chodzi o to ,że jesli musi oglądać razem - to już jest nakaz i w takim wypadku to praca,bo nikt nie może mi nakazywać czegokolwiek nie dając za to rekompensaty-czyli zapłaty

Ady to wiem :haha:

Próbowano mnie namawiać , zapraszać na wspólne oglądanie tv . Tutaj też ....ale zawsze mam wymówkę : nie interesuje mnie dany program ...przeszkadza mi częsta zmiana kanałów , bo mi gwiazdy przed oczami latają ...czekam na rozmowę z rodziną itp . I wilk syty i owca cała . Nikt mi jeszcze nie nakazywał wspólnego oglądania , bo to nie jest moja praca . Wściekałam się na szteli , gdzie od rana włączane były programy z mszami i mówiłam o tym otwarcie ...bo mi to przeszkadzało skupić się na pracy przy laptopie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.06.2019 at 22:31, Tomas1965 napisał:

Z choinki się WaćPanOpiekun urwałeś? Jak tylko będzie chciała? Polska przegrywa z Hiszpanią 0:4, ale Tobie udało się mnie rozbawić...

Oczywiscie ze tak, Myslsiz ze wygrasz z jakas firma? Jak wszystko jesto k ze sztela to wtedy jest ok z firma. a jak tylko pojawia sie jakies problemy to firma cie peirwsza w dupe kopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.06.2019 at 23:01, maras1 napisał:

ok,ale mi chodzi o to ,że jesli musi oglądać razem - to już jest nakaz i w takim wypadku to praca,bo nikt nie może mi nakazywać czegokolwiek nie dając za to rekompensaty-czyli zapłaty

Na logike to masz racje i tez sie zgadzam bo jak mialbym ogladac jakeis glupei teleturnieje to to jest cholerna praca. No ale ten zawod jest bardzo specyficzny i jakby faktycznie spisac w umowie to jak jest faktycznie to nie bylo by to zgodne z prawem pracy i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 23.06.2019 at 07:24, Baśka powtarzająca się napisał:

Ady to wiem :haha:

Próbowano mnie namawiać , zapraszać na wspólne oglądanie tv . Tutaj też ....ale zawsze mam wymówkę : nie interesuje mnie dany program ...przeszkadza mi częsta zmiana kanałów , bo mi gwiazdy przed oczami latają ...czekam na rozmowę z rodziną itp . I wilk syty i owca cała . Nikt mi jeszcze nie nakazywał wspólnego oglądania , bo to nie jest moja praca . Wściekałam się na szteli , gdzie od rana włączane były programy z mszami i mówiłam o tym otwarcie ...bo mi to przeszkadzało skupić się na pracy przy laptopie xd

Wiesz to ze tak jest u ciebie to nie znaczy ze we wszystkich sztelach jest tak samo. Ja mialem taka ze wrecz kazano mi siedziec tak dlugo z dziadkiem az on zasnie i wtedy wylaczac tv..... przekichane, ale jak powiedzialem o tym firmie to mowili a co nie moze pan telewizji troche z dziadkiem poogladac.

Edytowane przez PanOpiekun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.06.2019 at 22:26, PanOpiekun napisał:

W tych umowach jest wyraznie napisane ze takei rzeczy jak ogladanie telewizji z seniorem nie wlicza sie w czas pracy tylko w odpoczynek. Agencja albo rodzina zawsze moze cos opiekunowi zazucic jak tylko bedzie chciala. 

Nigdy nie miałam w żadnej umowie zaznaczonego oglądaniaTV jako obowiązku.....I nigdy też żaden PDP ode mnie  tego nie wymagał.Ten nieszczęśny przymus najczęściej wynika z tego,że jakaśnadgorliwa duszyczka tego nauczyła ,ż e siedzi ciurkiem z PDP i potem odzwyczaić trudno:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde przebywanie z Pdp to jest dla mnie praca.Czym różni się siedzenie z nią w łazience jak się kąpie i jak telewizję ogląda.Kiedyś po powrocie ze spaceru z Pdp mówię córce ,że teraz mam pauzę .Ona zdziwiona ,że przecież spacer z mamusią to przyjemność i pauza dla mnie.

Zresztą jak siedzieć przed telewizorem ,który głośny jest ile fabryka dała i kanały co 5 minut zmieniane.( 12 lat temu tak miałam i uraz chyba  do tej pory został)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PanOpiekun napisał:

Wiesz to ze tak jest u ciebie to nie znaczy ze we wszystkich sztelach jest tak samo. Ja mialem taka ze wrecz kazano mi siedziec tak dlugo z dziadkiem az on zasnie i wtedy wylaczac tv..... przekichane, ale jak powiedzialem o tym firmie to mowili a co nie moze pan telewizji troche z dziadkiem poogladac.

Co to znaczy " wręcz kazano " ? Obowiązki wykonuję tak jak mam przekazane , ale do siedzenia przed tv nikt mnie nie zmusi . Jeśli będę musiała mieć PDP na oku to będę niedaleko , ale na pewno nie zmuszona do wspólnego oglądania ....ja mogę oglądać , ale nie muszę . Jeżeli sytuacja tego wymaga to jak napisałam wyżej - jestem blisko , ale zajęta swoimi sprawami ( czyt. rozrywką ) a już gadanie , że siedzi się niedaleko i zamiast w telewizorek luka się w laptop , krzyżówki , książki jest prawie bezeceństwem to przyprawia mnie o tak wk...nerw , że aż mną telepie . Pewnie ...wystarczy usiąść sobie z boku ...telefon w łapce i wszyscy są happy , ale po co obłuda , można  powiedzieć , że jestem niedaleko w razie " w" a program mnie nie interesuje i tyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 25.06.2019 at 06:53, foczka63 napisał:

Nigdy nie miałam w żadnej umowie zaznaczonego oglądaniaTV jako obowiązku.....I nigdy też żaden PDP ode mnie  tego nie wymagał.Ten nieszczęśny przymus najczęściej wynika z tego,że jakaśnadgorliwa duszyczka tego nauczyła ,ż e siedzi ciurkiem z PDP i potem odzwyczaić trudno:(

Ja maialem taki zapis w 2 firmach ze ogladanie tv sie nie wlicza w czas pracy :D Ja nie siedze, jak tylko nie jestem potrzebny to  znikam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 24.06.2019 at 23:06, PanOpiekun napisał:

Wiesz to ze tak jest u ciebie to nie znaczy ze we wszystkich sztelach jest tak samo. Ja mialem taka ze wrecz kazano mi siedziec tak dlugo z dziadkiem az on zasnie i wtedy wylaczac tv..... przekichane, ale jak powiedzialem o tym firmie to mowili a co nie moze pan telewizji troche z dziadkiem poogladac.

 

4 minuty temu, PanOpiekun napisał:

Ja maialem taki zapis w 2 firmach ze ogladanie tv sie nie wlicza w czas pracy :D Ja nie siedze, jak tylko nie jestem potrzebny to  znikam. 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...