Skocz do zawartości

Czy Waszym zdaniem nauczyciele powinni strajkowac?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Afryka napisał:

@PanOpiekun Ależ możesz posłać dzieci do prywatnej szkoły!? W czym problem!? Nie stać Cię!? Zmień pracę! 

Ja mowie o nauczycielach strajkujacych to po peirwsze a strajkuja tylko publiczne szkoly a nie praywatne a po drugie opowiadam o swoim doswiadczeniu a casu nei cofne bo chodzilem do publicznej poza tym juz za nia zaplacilem w podatkach.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PanOpiekun napisał:

Jak lekarze i pielęgniarki protestowali to nie odchodzili od łózek pacjentów, a oni wzieli dzieci jako zakładników tuż przez maturami i otwarcie mówia o tym, że mogą nie dopuścic dzieci do egzaminów jeśli nei spełni sie ich rzadań. Nikt im nie każe pracować jako nauczyciel jakoś jak mi nie odpowiadałą praca to zmieniłem pracodawce a teraz wyjechałem za granice. Zależy im tylko na pieniądzach a większość z nich nie daje z siebie nic tylko stawia jedynki. W całym moim życiu spotkałem tylko 2 nauczycieli, którzy byli w porzadku i zależało im na uczniach, cała reszta chciała tylko odbębnić lekcje i zadać do domu jak najwięcej. Nie potrafią uczyć, nie mają podejścia do dzieci. Niech zaczną zmiany od siebie, to dzieci i rodzice powinni ocenic ich prace i wziac ich w obronę natomiast oni ich nie wspieraja bo znają ich podejscie do uczniów i metody ich nauczania i wychowywania dzieci. Szkola powinna byc miejscem przede wszystkim nastawionym na kontakt z dzieckiem i pomaganie mu w trudnym swiecie dojrzewania, a oni ponoc z wyksztalceniem pedagogicznym nie potrafią ich zrozumiec a wrecz czesto są ich najwieksza zmorą. Nie chce tutaj generalizowac ale zdecydowana wiekszosc niestety to osoby ktore chyba nie lubia nawet dzieci. Nie popieram ich i mam nadzieje ze nie wyplaca wam pieniedzy za brak pracy, za wakacje ferie wycieczki szkolne tez powinni im nie placic albo wyslac na truskawki do niemiec skoro. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Belfer ma prawa....tu wolna jest Warszawa  :d

Niech walczą o godne życie....jestem za strajkiem ale nie kosztem egzaminów i matur....!!!

Rząd, minister Zalewska, premier Morawiecki.....do wymiany....wszystko trzeszczy w szwach....nikt tego bałaganu dłużej nie wytrzyma !!!

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, awe59 napisał:

Tu Belfer ma prawa....tu wolna jest Warszawa  :d

Niech walczą o godne życie....jestem za strajkiem ale nie kosztem egzaminów i matur....!!!

Rząd, minister Zalewska, premier Morawiecki.....do wymiany....wszystko trzeszczy w szwach....nikt tego bałaganu dłużej nie wytrzyma !!!

A  Ewunia nasz na ministra :szydera::oklaski:Sie zacietrzewiła ...no ...no ...noo ! :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale sobie w chwili wolnej poczytałam. Jestem dumna z Was. :cmok:

Jeszcze tylko słowo do @geronimo

Z tymi gimnazjami to ja Ci powiem Gero, że to tak jak z niechcianą ciążą – najpierw się nie chce, potem jednak akceptuje a nawet pokocha. I takie podejście wtedy i teraz reprezentuje Broniarz. I to uważam, że jest prawidłowy sposób myślenia.

Natomiast Kaczyński, mój drogi Panie, jest w tym momencie jak wyrodna i patologiczna matka: najpierw chciał, bo głosował ZA, a jak już się gimnazja pojawiły, to nagle mu się „odwidziało”, mimo, że po prawie 20 latach zaczęły całkiem dobrze funkcjonować. I to uważam za brak jakiejkolwiek konsekwencji.

 

Zresztą, co tu dużo gadać. Kaczyński i jemu podobni internetowi trolle pałają niechęcią do nauczycieli, między innymi z tego powodu, że sami pod górkę do szkoły mieli. Sam prezesik oznajmił razu pewnego, że najprawdopodobniej ma nielegalną maturę, bo nie dostał promocji z X do XI klasy (problemy z językiem polskim – do dziś widoczne :D – oraz z językiem angielskim i jeszcze mu dołożyli z przysposobienia wojskowego czy tam obronnego) Mało tego: już wtedy cierpiał na manię prześladowczą, że to jacyś ONI chcieli mu zaszkodzić :szydera: Jakimś cudem zadziałał ówczesny kurator oświaty (ciekawe jakim w tamtych czasach :d) i przeniesiono go do innej szkoły, gdzie mimo niezaliczenia tych 3 przedmiotów  kontynuował edukację w normalnym trybie. Ot taka pomijana ciekawostka z życia guru i prezesa :szydera::szydera:

A strajk popieram w całej rozciągłości i powiem Wam, że bardzo ale to bardzo pozytywnie zaskoczyliście mnie Waszym podejściem do tematu. Ajlovju Was za to. :love: Pozdrawiam i do następnego napisania.:cmok:

 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎11‎.‎04‎.‎2019 at 13:26, Baśka powtarzająca się napisał:

Gero wiem o tym , że nasz rząd będzie brał na wstrzymanie , żeby skłócić , ale w inny sposób po prostu się nie da , tylko strajkiem mogą coś zwojować . Kuźwa ...krowom chcą dopłaty dawać a o ludziach zapominają ? Cwaniactwo i tyle ..." damy dopłaty inwentarzowi - właściciele inwentarza za nami jak w dym " . Strasznie brudna ta polityka ...brak słów :(

https://businessinsider.com.pl/finanse/nagrody-dla-urzednikow-ministrowie-rozdali-44-miliony-zlotych/1mff0dh

 

to wiadomość z dnia dzisiejszego.Biorac pod uwagę takie działania rządu,ktore potwierdzaj w pełni lekceważenie dla wielu srodowisk w tym także nauczycieli,w pełni uzasadniony jest strajk nauczycieli.Skoro na wszystko inne,co jest opłacalne dla rządu maja pieniądze,a na podwyżki uposazenia nie,to jest to przegięcie.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎11‎.‎04‎.‎2019 at 13:40, geronimo napisał:

@Baśka powtarzająca się Basia dopłaty do zwierząt pochodzą z dotacji unijnych a nie z budżetu Państwa

Rząd zaproponował 30%podwyżki nauczycielom,Solidarnośc Nauczycielska się zgodziła, czy to mała podwyżka?

To jest czysto polityczna krucjata Broniarza, dziwię się tylko ze nauczyciele dali się podpuścić nie zdając sobie sprawy z tego że taka postawa uderza w nich samych?

To podpisanie porozumienia z solidarnoscia oswiatowa,to powtórzenie numeru jaki zrobili w sprawie protestu rodzicow niepełnosprawnych.Rzad podpisal porozumienie z jakims niby stowarzyszeniem niepełnosprawnych,ktore dziwnym zbiegiem okoliczności utworzyly osoby zatrudnione w KPRM ,Sejmie lub Senacie.Teraz tez pis podpisal porozumienie z przedstawicielem pis-u.Badzmy wiec poważni w przyjmowaniu niektórych sytuacji.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jurek50 napisał:

https://businessinsider.com.pl/finanse/nagrody-dla-urzednikow-ministrowie-rozdali-44-miliony-zlotych/1mff0dh

 

to wiadomość z dnia dzisiejszego.Biorac pod uwagę takie działania rządu,ktore potwierdzaj w pełni lekceważenie dla wielu srodowisk w tym także nauczycieli,w pełni uzasadniony jest strajk nauczycieli.Skoro na wszystko inne,co jest opłacalne dla rządu maja pieniądze,a na podwyżki uposazenia nie,to jest to przegięcie.

No przegięcie i to ostre . Świństwo przez duże Ś !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam powiem w tajemnicy.

Strajk umiera śmiercią naturalną. Znużenie. Nauczyciele odstępują od niego. Z różnych powodów, finansowych głównie, ponieważ ZNP nie przygotowało funduszu strajkowego a samorząd nie ma prawa wypłacić pieniędzy za okres strajku. I d**a mokra. Kredyty trzeba z czegoś spłacić. Proza taśmy i naklelek komornika.
W podstawówkach, podczas egzaminu ósmoklasistów, nauczyciele wrócili do swoich wychowanków, nawet fisze ze związków.
W liceach strajkujący belfrzy prowadzä zajęcia z uczniami, ktörzy przyszli do szkoły. Wejścia/wyjścia wszystkich są monitorowane i utrwalane w parafowanej formie pisemnej co do minuty. Wejście na teren strajkującej placówki, tylko tylko za pomocą dinksa bramofonowego. Librus milczy, pozostawiając uczniom wolną rękę.
W piątek, do sz.p. rodzice wysłali wszystkie dzieci i zajęcia były normalnie poprowadzone.
Są nauczyciele, którzy się cieszą z zaistniałej sytuacji, bo prowadząc zajęcia z uczniami, mają szansę na pełną wypłatę. Jest to odnotowane i obserwowane przez dyrektora lub wice.  
Uczniowie mają notatki i zadawana jest praca domowa. Taki dupochron. W przypadku uczniów  nieobecnych, poprowadzona lekcja ma być traktowana jako zaległość do nadrobienia.
Tyle na gorąco i z pierwszej ręki, podają nowiny psztynieckie.
A Broniarz dalej te bierki rozgrywa. Brawo on, bo nie nauczyciele, tymbardziej uczniowie.
I tyle
 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie te zajęcia są prowadzone bo w Warszawie strajk trwa. Moja wnuczka juź drugi tydzień nie chodzi do szkoły. Natomiast niektore przedszkola działają. Rząd szczuje rodziców na nauczycieli....Nauczyciele nie dajcie sie złamać ! 

  • Lubię to 4
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, awe59 napisał:

Nie wiem gdzie te zajęcia są prowadzone bo w Warszawie strajk trwa. Moja wnuczka juź drugi tydzień nie chodzi do szkoły. Natomiast niektore przedszkola działają. Rząd szczuje rodziców na nauczycieli....Nauczyciele nie dajcie sie złamać ! 

@awe59 Ciekaw jestem kiedy nadrobi powstałe zaległości? pewnie w wakacjexd

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...