Skocz do zawartości

PRAWO WYBORCZE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Dodzisława napisał:

Qrcze , w Lipsku juz nie da się zagłosować. Mam w okolicy tylko Berlin do ktorego mam 150 km w jedną stronę. Co robić? Mam chęć pojechać jednak. Ktora/Ktory z Was będzie głosował w De ? Potrzebuję wsparcia :d .

Jadę sie dzisiaj spowrotem zameldować do Ratusza a potem spróbuję się zarejestrować.

Ja mam Konsulat w Kolonii.

Jak mi się uda to będę głosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Dodzisława napisał:

Qrcze , w Lipsku juz nie da się zagłosować. Mam w okolicy tylko Berlin do ktorego mam 150 km w jedną stronę. Co robić? Mam chęć pojechać jednak. Ktora/Ktory z Was będzie głosował w De ? Potrzebuję wsparcia :d .

Co robić? Wziąć dzień wolnego i przyjechać do mnie :). Po co masz bez sensu robić 300 km, jeśli możesz zrobić trochę więcej i połączyć przyjemne z pożytecznym :)?

Pójdziemy zagłosować, a potem się zobaczy :D.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dodzisława napisał:

Qrcze , w Lipsku juz nie da się zagłosować. Mam w okolicy tylko Berlin do ktorego mam 150 km w jedną stronę. Co robić? Mam chęć pojechać jednak. Ktora/Ktory z Was będzie głosował w De ? Potrzebuję wsparcia :d .

Ja będę,w FnM.Zaswiadczenie odebrałam,rejestracji dokonałam wczoraj,dostałam też potwierdzenie.

A Ty,Dodzisławo rzeczywiście jak możesz, to połącz przyjemnośc z obowiązkiem  i jedź do Salazarki:)Tylko się przed tem zarejestruj we właściwym obwodzie:)

Czyli wróciłaś na stare miejsce jednak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 Jednak, ale.........niesmak pozostał. Babcia nad grobem, więc nie będę jej pomagać w zejsciu. W sumie to zrobiłam to bardziej dla jej syna niż dla niej, a najbardziej dla siebie. Gdybym nie wrociła poszłaby do Heimu, a tam zeszłaby w tempie expresowym, a mnie gryzłoby sumienie. Tymczasem jest bardzo grzeczna i wystraszona tym co nawywijała, ale oprócz ogromnego poczucia żalu do niej, nie mam juz innych uczuć. W sumie to nawet się cieszę na ten bezuczuciowy koniec. Moj albo jej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar Wiesz, że bodaj pieszo, a leciałabym do Ciebie, ale......jestem niestety na uwięzi, jak ta jaskółka :p . Więcej niż 4, w porywach 5 godzin wolnego nie dostanę. Nie da rady obrócić. Cieszy mnie natomiast wyborcza mobilizacja koleżanek opiekunek i dlatego jednak pojadę do Berlina.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

https://wiadomosci.wp.pl/latarnik-wyborczy-w-wirtualnej-polsce-nie-wiesz-na-kogo-glosowac-zrob-ten-test-6381910978102913a

 

Zróbcie sobie ten test,nawet jeśli nie będziecie głosować.Wynik może Was zaskoczyć:)

Co ciekawe Koalicja nie udzieliła do niego odpowiedzi na zadane pytania:(

Mnie wyszło,że powinnam głosować na Partię Zielonych:)A nie jest to mój nr 1....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

https://wiadomosci.wp.pl/latarnik-wyborczy-w-wirtualnej-polsce-nie-wiesz-na-kogo-glosowac-zrob-ten-test-6381910978102913a

 

Zróbcie sobie ten test,nawet jeśli nie będziecie głosować.Wynik może Was zaskoczyć:)

Co ciekawe Koalicja nie udzieliła do niego odpowiedzi na zadane pytania:(

Mnie wyszło,że powinnam głosować na Partię Zielonych:)A nie jest to mój nr 1....

A mnie, że na "Wiosnę" :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, salazar napisał:

@foczka63, Kasiu, wiesz może, jaką kartę do głosowania dostaje się za granicą? Chodzi mi o okręg wyborczy.

Tak ,wszędzie w obwodach zagranicznych Polacy głosują na listę warszawską.

https://polskatimes.pl/kandydaci-do-europarlamentu-2019-okreg-4-warszawa-listy-wyborcze-do-pe-koalicja-europejska-pis-kukiz15-wiosna-konfederacja-razem/ar/c1-14076431

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albowiem ponieważ wątek kawowy bardziej przypomina kisiel, zdjęcia z wyborów wrzucę również tutaj :) ;).

Fajne, że tak się naród postarał. Nie wiem czy w Monachium to norma, czy nastąpiła jakaś szczególna mobilizacja wywołana sytuacją w kraju, w każdym bądź razie jest to powód do radości.

Mimo kolejki głosowanie szło sprawnie i w miłej atmosferze.

 

IMG_20190526_132016_HDR-780x1040.jpg

IMG_20190526_130735_HDR-780x1040.jpg

IMG_20190526_125539_HDR-780x1040.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar Cudowny widok. Przecudowny i mam nadzieję, że przeloży się na dobry i oczekiwany wynik .

Dodziu, już teraz znam stuprocentowo pewny wynik wyborów do PE 2019r.
A frekwencja proporcjonalnie odnosi się do wyniku wiesz, której partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dodzisława napisał:

@salazar Cudowny widok. Przecudowny i mam nadzieję, że przeloży się na dobry i oczekiwany wynik .

A Ty byłaś głosować?

Przy okazji wyborów spotkałam się z Jolą, przyjechała do pracy parę dni temu i razem stałyśmy w tej kolejce. Nawet odważyłam się zapytać, na kogo odda swój głos, choć przyznaję, że trochę bałam się odpowiedzi ;). Głosowałyśmy inaczej, ale niepotrzebnie się obawiałam :D.

Za to z Mamą prawie się pokłóciłam przez telefon. Przykro, tym bardziej, że dzwoniłam z życzeniami :(.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar Niestety nie byłam. No 300 km  w dwie strony to jednak trochę daleko. Natomiast jesienią, to żebym miała pieszo do tego Berlina pójść to oczywiscie zjawię się i zagłosuję. Gdybym mogła głosować w Lipsku, to z pewnoscią byłabym, tak jak poprzednio. Natomiast ufam w mądrość naszego społeczeństwa , tym bardziej ze takie oto cuś ;) znacznie mi tę ufność podwyższa :d :d :d Tymczasem zagłosowałam zdalnie , rencamy ;) mamusi własnej oraz syna jednego pierworodnego :d .

image.thumb.png.a74003c03cbe919270379872c350b09a.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło matko ,cała wycieczka to była!Dopiero wróciłam a wyszłam z domu po 13ej.Ale dojechałam,głosowałam i co najważniejsze ,nie zgubiłam się:):):)Niedziela,to i S=bahny i bus rzadziej chodzą,Samego czekania mi ponad godzinę zeszło.W komisji wyb.kupa ludzi,rozgardiasz,zamieszanie.Zaświadczenia z gminy nikt nie chciał więc sobie na pamiątkę zostawię:)

Mój wyedukowany mąż ,co to drzewiej na żadne wybory nie chadzał, był pierwszy w komisji wyborczej,przed pracą!Moja szkoła,he he he.Mama głosowała jak powinna,nie było powodu do kłótni:)Obowiązek spełniony:)Teraz aby do jesieni!

002.jpg

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 Jestem z Was dumna Obywatelko Foczko! Z pozostałych głosujących czynnie w dniu dzisiejszym też. :serce:

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Ło matko ,cała wycieczka to była!Dopiero wróciłam a wyszłam z domu po 13ej.Ale dojechałam,głosowałam i co najważniejsze ,nie zgubiłam się:):):)Niedziela,to i S=bahny i bus rzadziej chodzą,Samegoc zekania mi ponad godzinę zeszło.W komisji wyb.kupa ludzi,rozgardiasz,zamieszanie.Zaświadczenia z gminy nikt nie chciał więc sobie na pamiątkę zostawię:)

Mój wyedukowany mąż ,co to drzewiej na ządne wybory nie chadzał był pierwszy w komisji wyborczej,przed pracą!Moja szkoła,he he he.Mama głosowała jak powinna,nie było powodu do kłótni:)Obowiązek spełniony:)Teraz aby do jesieni!

002.jpg

 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dodzisława napisał:

@salazar Niestety nie byłam. No 300 km  w dwie strony to jednak trochę daleko. Natomiast jesienią, to żebym miała pieszo do tego Berlina pójść to oczywiscie zjawię się i zagłosuję. Gdybym mogła głosować w Lipsku, to z pewnoscią byłabym, tak jak poprzednio. Natomiast ufam w mądrość naszego społeczeństwa , tym bardziej ze takie oto cuś ;) znacznie mi tę ufność podwyższa :d :d :d Tymczasem zagłosowałam zdalnie , rencamy ;) mamusi własnej oraz syna jednego pierworodnego :d .

image.thumb.png.a74003c03cbe919270379872c350b09a.png

Oj Dodziu, Dodziu
To jest twittroll.
Najwcześniej 18.oo może coś, bo to wynika z metodologii exit poll. To takie pierdy, dla zwiększenia poczytalności, jak to mawia tutejszy klasyk.
Naszykuj się na niespodziankę.
Na szczęście jeszcze duuużo życia przed Tobą.
Spokojności i uciechy z piękna przyrody.

:zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dodzisława napisał:

@foczka63 Jestem z Was dumna Obywatelko Foczko! Z pozostałych głosujących czynnie w dniu dzisiejszym też. :serce:

 

Ja dumna z siebie ,że trafiłam i nie zginęłam:):)Tyle lat pracuję a dopiero 2x Sbahnem jechałam,ha ha ha 

A na wybory ,jeśli to tylko jest możliwe chodzę zawsze, od kiedy mogę.Poza tym,że jest to obowiązek obywatelski ,to przede wszystkim przywilej,a jak wiadomo z historii przywileje nie zawsze są dane raz i na zawsze:(

Kto nie chce z nich korzystać ten nie wie co traci

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...