Skocz do zawartości

Komunikacja opiekuna z podopiecznym w wieku senioralnym


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej komunikacji opiekuna z podopiecznym w wieku powyżej 75 r.ż. Szczególnie prośbę kieruję do osób spokrewnionych z podopiecznym bądź pozostających z nim w bliskiej relacji.Będę bardzo wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę, którą stworzyłam w celu przeprowadzenia badań do pracy magisterskiej. Link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/Y0T2P1K2I4H5Y2D5Q
Z góry dziękuję!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 28.02.2019 at 19:00, [email protected] napisał:

Witam, bardzo proszę o wypełnienie ankiety dotyczącej komunikacji opiekuna z podopiecznym w wieku powyżej 75 r.ż. Szczególnie prośbę kieruję do osób spokrewnionych z podopiecznym bądź pozostających z nim w bliskiej relacji.Będę bardzo wdzięczna za każdą wypełnioną ankietę, którą stworzyłam w celu przeprowadzenia badań do pracy magisterskiej. Link do ankiety: https://www.survio.com/survey/d/Y0T2P1K2I4H5Y2D5Q
Z góry dziękuję!

Przede wszystkim to nas dyskwalifikuje.: 

Ankieta ta skierowana jest do osób zajmujących się opieką nad osobą starszą po 75 r. ż., którą to znali wcześniej, tj. zanim objęli ją opieką.

Raczej żadnej osoby w Niemczech nie znaliśmy wcześniej, zanim nie objęliśmy ją opieką.;)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Ale wielu z nas ma za sobą opiekę nad swoimi bliskimi...

W porządku na Polskę. Ale w Niemczech? To jest raczej forum na opiekę zagraniczną. Chociaż jest pewnie kilka osób które opiekowały się bliskim w kraju. To do nich chyba ta ankieta. Co ja napiszę, jak mój podopieczny już przestał się komunikować. I oczywiście różna znajomość języka u opiekunów też gra rolę w komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypelnilam ankiety,bo nie chcialam podawac daty urodzenia. Po co takie dane moje  w ankiecie?

Jak sie pominie,to dalej nie idzie wypelniac,wiec dziekuje :-)

Ile ma Pani/Pan lat,albo podac tylko rocznik,ale cala data? To chyba nie jest potrzebne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze, ze my, jako opiekunowie osob starszych trafnie zostalismy wybrani jako grupa, ktora moze podzielic sie swoimi spostrzezeniami. Ankieta jest anonimowa, wiec nic nikomu nie grozi a pomoc moze. 

Obserwuje system opieki zdrowotnej w Niemczech, mam swoje uwagi krytyczne, ale tych pochlebnych jest zdecydowanie wiecej. W zakresie zapobiegania utraty zdolnosci komunikacji u osob starszych Niemcy jednak cos robia, w Polsce ani logopeda, ani ergoterapeuta nie pracuje z osoba starsza. Pojawili sie mobilni fizjoterapeuci, ale oni chyba nie wykonuja zlecen z NFZ-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech moja pdp majaca 102 lata miala terapie (w zakresie komunikacji) dwa razy w tygodniu po pol godziny. To sie wydaje az niemozliwe.

Dobrze, ze w Polsce zaczeto zajmowac sie tym problemem, bo nasze spoleczenstwo sie starzeje.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ankieta ta skierowana jest do osób zajmujących się opieką nad osobą starszą po 75 r. ż., którą to znali wcześniej, tj. zanim objęli ją opieką.

Znałaś chociażby jedną osobę która na początku nie wymagała opieki, a potem tak?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kris napisał:

Ankieta ta skierowana jest do osób zajmujących się opieką nad osobą starszą po 75 r. ż., którą to znali wcześniej, tj. zanim objęli ją opieką.

Znałaś chociażby jedną osobę która na początku nie wymagała opieki, a potem tak?;)

Niekoniecznie. Autorka zaznacza, ze szczegolnie, co nie znaczy, ze wyklucza.

Osoby, ktore przez wiele lat opiekuja sie tym samym chorym beda pomocne, bo na pewno zaobserwowaly zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hawana napisał:

Niekoniecznie. Autorka zaznacza, ze szczegolnie, co nie znaczy, ze wyklucza.

Osoby, ktore przez wiele lat opiekuja sie tym samym chorym beda pomocne, bo na pewno zaobserwowaly zmiany.

Masz rację, jak zwykle.:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...