Skocz do zawartości

Praca opiekunki przez niemiecką agencję


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś otrzymałam na maila od agentury DE informację jak wygląda praca opiekunki przez niemiecką agencję. Zarobki i składki podane wskazują na to, że wychodzi wypłata netto za miesiąc trochę niższa niż co mam teraz z polskiej agencji, z tym, że tam pracuje mniej niż 24h. Chyba, że źle coś zrozumiałam. 

Bruttogehalt 1.719,00 €

Grundlage zur Berechnung der Streuern und Sozialvericherungsbeiträge 2.137,55 €*

Lohnsteuer Kl. 1 237,08 €

Solidaritätszuschlag 13,03 €

Krankenversicherung 175,23 €

Pflegeversicherung 30,45 €

Rentenversicherung 199,81 €

Arbeitslosenversicherung 32,06 €

Nettogehalt 1.031,34 €

Berechnung der Arbeitgeberbelastung

Bruttogehalt 1.719,00 €

Grundlage zur Berechnung des Arbeitgeberbeitrages zur Sozialversicherung 2.137,55 €

Arbeitgeberanteil zur Sozialversicherung 407,73 €

Nettobelastung 2.126,73 €

(= Summe aus dem zu zahlenden Bruttoentgelt und dem Arbeitgeberanteil zur Sozialversicherung)

Ferner fallen Kosten für die Umlagen U1 und U2 sowie die obligatorische Unfallversicherung an.

* Dieser Betrag ergibt sich aus der Summe des zu zahlenden Bruttogehaltes und den aktuellen Sachbezugswerten für Unterkunft und Verpflegung:

Gehalt (mtl.) 1.719,00 €

Sachbezugswert Unterkunft (mtl.) + 189,55 €

Sachbezugswert Verpflegung (mtl.) + 299 € = 2.137,55 €

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdyby to tak rozkminić 

1.Twoje brutto 1,719.00-687.66(składki razem)=1,031.34-Twoja kasa

2.Podstawa  = 1,719.00( brutto)+189,55+ 299(koszty) =  2,137.55 mi wyszło 2207.55??

3.Twoje brutto 1719.00+ 407,73(składki płacone przez pracodawcę)=2126.73

Na skróty  podstawa brutto 2126.73 minus składki płacone przez pracodawcę-407.73 minus to co Ty płacisz-687.66 =1031.34

Nie rozumię tego drugiego punktuO.o

Czekam z niecierpliwością jak inni się wypowiedzą na ten temat:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElżbietaK @emma Wydaję mi się, że wszystko jest tu jasno wyłożone i Elżbieta dobrze to wyliczyła.

Nie łapię o jakim to punkcie drugim piszecie?

1031 euro dla osoby bez dobrego języka i doświadczenia to dosyć dobra oferta, zakładając, że miejsce nie będzie ciężkie.  Dla osoby , która rozumie ten tekst to jednak za mało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenie mam, język niemiecki raczej dobry, dziś koordynatorka do mnie, że jak mają mnie wysyłać do DE, to zawsze się ciesz, bo dobry niemiecki, więc tragedii chyba nie ma. Fakt, że słownictwo w jeden dziecinie może być bogatsze od innej, ponieważ to zależy z czym ma się do czynie to na tym się człowiek skupia. ;) Jeśli 1200 euro dużo i nie mało. Za ok. 40h tygodniowo, to chyba nie jest źle. 

W Niemczech jest wdrążany projekt Mobi pro dla młodych do 27 roku życia. Po szkoleniu na opiekunkę osoby starszej kobietki w Heim-ach lub szpitalach wyciągają mc ok. 2000 euro. Ale ta moja oferta z niemieckiej agentury jest z wyżywieniem i spaniem. Na razie z pol. agencji jadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emma napisał:

Grundlage zur Berechnung der Streuern und Sozialvericherungsbeiträge 2.137,55 €*

Wygląda na to, że podatek naliczony jest od kwoty powyżej, czyli to jest możliwe, że podatek wynosi mniej więcej tyle ile wyliczono. Nie rozumiem dlaczego podatek nie jest naliczony od kwoty brutto 1 719 euro, tylko od tej wyższej? 

Koszty mieszkania z wyżywieniem potrącane są od kwoty netto. Warto zapytać, dlaczego tak jest, bo to jest nie do końca jasne i przejrzyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:), nie wiem czy rzeczywiście pomogłam, ponieważ firmy czy agencje w Niemczech mają dużą dowolność w zawieraniu umów, dotyczy to zarówno treści jak i wysokości wynagrodzenia. Niestety, nie zawsze są uczciwi i tak zorganizowani jak nam się wydaje, dlatego należy również w Niemczech należy stosować "zasadę ograniczonego zaufania".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, emma napisał:

też tak wywnioskowała, tylko nie rozumiem tej drugiej części. Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat?

emma aż miło popatrzeć na Ciebie i ten promyk wiosny i lata-od razu się robi miło,

swoje 5 groszy też wsadzę,mam kolegę co pracuje w DE już prawie 30 lat ,zarobki ma bardzo dobre a jak teraz by przeszedł na emeryturę to otrzyma 400 euro-przecież to jest tragedia,,renta 300 euro,,masakra i wez wyżyj za te psie grosze ,to jest tak samo jak u nas,ktoś pisał wcześniej ,że jak przepracuje 5 lat w DE to otrzyma 30 euro -żadne kokosy prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

emma aż miło popatrzeć na Ciebie i ten promyk wiosny i lata-od razu się robi miło,

swoje 5 groszy też wsadzę,mam kolegę co pracuje w DE już prawie 30 lat ,zarobki ma bardzo dobre a jak teraz by przeszedł na emeryturę to otrzyma 400 euro-przecież to jest tragedia,,renta 300 euro,,masakra i wez wyżyj za te psie grosze ,to jest tak samo jak u nas,ktoś pisał wcześniej ,że jak przepracuje 5 lat w DE to otrzyma 30 euro -żadne kokosy prawda?

400 euro - to jakaś załamka. Wcześniej na tym forum czytałam coś o najniższej rencie 780 euro, to moim zdaniem słabizna, a co dopiero 300-400 euro O.o

"emma aż miło popatrzeć na Ciebie i ten promyk wiosny i lata-od razu się robi miło,"- Dziękuję, tęskno mi do wiosny:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, emma napisał:

400 euro - to jakaś załamka. Wcześniej na tym forum czytałam coś o najniższej rencie 780 euro, to moim zdaniem słabizna, a co dopiero 300-400 euro O.o

"emma aż miło popatrzeć na Ciebie i ten promyk wiosny i lata-od razu się robi miło,"- Dziękuję, tęskno mi do wiosny:cool:

ja takich ludzi z taką emeryturą spotkałam kilku i wiem ,że tak dostają i po mężu np, połowę emerytury to 300 z groszem jak męża już nie ma, dlatego teraz z ciekawosci pytałam mojego kolegę bo zjechał na święta -ile wynosić będzie jego renta czy emerytura i jestem też w szoku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, emma napisał:

w oszczędzaniu jestem nawet nawet, gorzej jak się coś psuje, a z reguły jest tak, że parę rzeczy naraz i trzeba reagować. Kasa leci :(

a jak się psuje to naraz wszystko i ja to znam, ma 7-8 lat i nigdy sie nie popsuło a naraz wysiada zmywarka ,elektroniczny podgrzewacz wody ,pralka i nie opłaca się dziadostwa naprawiać i weg wszystko i nowe ,,,przeszłam niedawno takie numery -samo zycie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

a jak się psuje to naraz wszystko i ja to znam, ma 7-8 lat i nigdy sie nie popsuło a naraz wysiada zmywarka ,elektroniczny podgrzewacz wody ,pralka i nie opłaca się dziadostwa naprawiać i weg wszystko i nowe ,,,przeszłam niedawno takie numery -samo zycie,,

dokładnie samo życie, ale teraz na parę lat spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...