Skocz do zawartości

Chore zasady zmienniczki


Gość Aldona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, witajcie. Jestem na szteli od 2 dni i nie wiem co robić. Moja zmienniczka powiedziała mi, że mam kupować jedzenie za 50 euro a 45 euro mam wydawać na swoje potrzeby lub sobie brać i mam nie mówić że to za dużo dla 2 osób (do dyspozycji 95 euro tygodniowo). Herbatę kazała mi kupować najtańszą i przesypywać do pudełka po lepszej żeby smak był cały czas ten sam. Powiedziała że mam babcie kąpać w piątki i jak jest źle to także we wtorki i ani dnia więcej. Na koniec pokazała tabletki nasenne które przywozi z polski i mówi, że muszę się zrzucić na 1 opakowanie miesięcznie jeżeli chcę normalnie przesypiać noce. O spacerach mam zapomnieć, bo rozpuścimy babcie a nie o tu tu chodzi bo jak powiedziała trzeba tak pracować żeby się nie napracować. Zdębiałam. A najgorsze jest to że nie ma co z tym zrobić bo to nie przez agencję a ja nie  chcę wchodzić w konflikt a przecież tak nie mogę tego zostawić. Co zrobilibyście na moim miejscu? Fatalne jest to, że to ona dała ogłoszenie i mnie zwerbowała do pracy. Mam ochotę uciekać stąd ale nie po to szukałam tyle szteli żeby teraz odpuścić.

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi agencyjnymi i prywatnymi ofertami pracy, poradnikami i postami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa sytuacja  ---rób po swojemu jak Twoje sumienie Ci podpowiada,na ogół tak jest ze zmiennikami,,,ja jednym uchem słuchałem drugim wypuszczałem ,tylko z szacunku  ,chyba ,że była trudne obowiązki  to zwracałem na te punkty uwagę.Zbyt dużo detali podałaś by się do nich ustosunkować ,te tabletki nasenne itd.po prostu musisz sama zaobserwować sytuacje i wg. siebie ustawić harmonogram  no i PDP też.Powodzenia .Jak jest dobra stela to się jej trzymaj  a nie patrz na zmienniczke ,bo teraz pracujesz z PDP a nie z nią!.

jeszcze apropo  tych pieniedzy to co ,Ona się nie rozliczała? rób tak bys z PDP nie chodziła głodna  a reszta to Twoja sprawa i Twoje sumienie.

nikt z nas nie bedzie Ci zaglądał do portfela ,jezeli tego nie robi PDP lub rodzina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldonko.... Twoją wiadomosc przeczytalam przed zasnieciem i..... chcialam sie przespac z tym, co mam Ci napisac.... To jest normalka.... jesli rodzina nie prowadzi zbytniej inwigilacji finansowej to sie to nie wyda.... ale musisz byc w porzadku sama do siebie i to jest nie tylko w pracy, ale i w zyciu najwazniejsze.... ja zawsze mialam jakies takie mniejsze kwoty do dyspozycji i staralam sie jakos sobie radzic zeby w domu nie brakowalo niczego, pozniej mialalm przez prawie 2 lata sytuacje, gdzie jezdzilam na zakupy raz w tygodniu z corka podopiecznej, anorektyczka, przy ktorej, jak chcialam cos, z czym ona sie nie zgadzala, bo: zu viel Kalorien, zu suess, zu fett, zu teuer to mialalm ja gdziesz, kladlam obok i sama sobie placilam dla siebie....  

ale teraz od 2 miesiecy mam odmienna sytuacje..... calkowicie odmienna, zawsze na 1 tydz pobytu dostaje 200 euro, a kolejne tygodnie 150 euro i co? rodzina powiedziala, ze ma zaqufanie i nie chce rachunkow, wpisuje tylko do dokumentacji date, sklep i wydana kwote.... niby luzik, ale ja nie bylalbym soba, gdybym nie miala koperty z podpisem od kiedy do kiedy sa w srodku rachunki za jaki pokres czasu.... takie moje zachowanie, gdzie przy duuuuzej kwocie na wydatki zastalam w domu pustostan to szok. nie masz durnych przypraw, proszku do prania, plynu do plukania.... pierwszego dnia w Bipie na same chemiczne rzeczy 75 euro wydalam, wystarczy mi to na poltora miesiaca, typu proszki i reszta.... ale uczciwosc ma tez swoje konsekwencje.... po 2 tyg mojego uczciwego gospodarowania rodzina, mimo, ze poprzedniczka z Serbii byla tu 2 lata podziekowala jej z miejsca, kazala mi sobie dobrac kogos : takiego jak ja, jak to okreslili.... a ja szaleje dalej, czyli bukiet kwiatow co tydzien? czemu nie, jest kasa.... rodzinka wpada raz na tydzien, rodzina zaaaaachwycona, bo wszystko jest, a pdp chodzi jak nawiedzona ze szczescia, bo ciasteczka nie z podrzednej Billi, ale z kawiarni w 1 dzielnicy/Bezirku, za 6 euro za sztuke :) uczciwosc zawsze poplaca... na braku uczciwosci zarobisz 45 euro na tydzien, na uczciwosci zarobisz zaufanie, to, ze nie beda patrzec Ci na rece, beda wdzieczni i.... potrafia sie zrewanzowac jak i sercem i kaą, bo mnie po pierwszych 3 tyg pobytu tutaj dali dodatkowe 200 euro i prosili zebym tu tylko wrocila... i wroce zawsze, bo lubimy byc tam, gdzie nas doceniaja!!!!!!! ja wiem, ze takie Aldonko,  rozdarcie pomiedzy lojalnoscia wobec poprzedniczki, a zasadami, ktore masz jest ciezkie, ale pamietaj, jakbys nie postapila to albo bedziesz z siebie dumna, albo bedziesz miala kaca.... buziaki z Wiednia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie dzieje się naprawdę, to chyba jakaś symulacja?!:( Ty teraz pracujesz u PDP i teraz Ty ponosisz odpowiedzialność i chyba wiesz, że każde działanie rodzi konsekwencje. Pieniądze, które należą do PDP są zawsze do rozliczenia poprzez rachunki, jak każde pieniądze, które nie należą do Ciebie. Ta nieuczciwość z herbatą, to jakaś farsa!

Kąpiele 2 razy w tygodniu, to minimum dla starszych osób, chyba, że PDP lubi je codziennie. W kwestii tabletek, to nie wolno podawać PDP niczego na własną rękę. Nawet jeżeli są to tabletki ziołowe, to rodzina powinna o nich wiedzieć. Spacery dla PDP są tak samo ważne jak dla Ciebie, jeżeli PDP chętnie wychodzi, to jak najbardziej powinna je mieć, bo na ogół nie chcą wcale, albo bardzo rzadko.

Jak postąpisz, czyli "co z tym zrobisz" zależy wyłącznie od Ciebie i od Twojego charakteru. Każdy z nas pracuje inaczej, ale to w jaki sposób pracujemy zależy wyłącznie od naszego podejścia do pracy w ogóle, bez względu na charakter pracy.

Edytowane przez Florcia
za duzy odstęp pod postem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jednym punkcie tu Florcia trochę jesteś nadgorliwa ,ale to Twoja sprawa-pozdrawiam:)

Betty całokształt odpowiedzi dobry  ,ale  napisałaś swoje spostrzeżenia z własnej steli i ok,tak trzymaj dalej,ale koleżanka do pewnych spraw musi dojść do tego sama,rzecz jasna nikt z nas nie będzie ją namawiać do nieuczciwości ani do nadgorliwości ,bo to też się mści najczęsciej na opiekunie,,,a więc zdrowy rozsądek,nie przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usiac i przeanalizuj co wedle ciebie jest potrzebne umiesz piec to piecz nie kupuj nie badz nadgorliwa ale uczciwa tak jak cie mama wychowala zrob jak napisala betti miej 2 koperty nadwyzke jesli zostanie przeznacz na cos gratis ja tak robie jesli sama robie zakupy to kupie cos do sprobowania lub wes podopieczna do kawiarni a to czy zmienniczka nigdzie nie wychodzi nie znaczy ze ty nie mozesz przyjzyj sie obiektywnie chcialabys siedziec 24 na dobe w 4 sianach bo ja nie na maly spacerek choc na 10 metrow ale wyjdz chyba ze podopieczna nie daje rady a lekow sama nie podawaj zglos rodzinie lub lekarzowi bo jak sie cos stanie to ty bekniesz a tamta rece umyje  i na tabletki sie nie dokladaj jesli zobaczysz ze podopieczna nie przepsypia nocy po pros lekarza by to on ustawil leki  widzalam juz co sie dzieje gdy podawano leki od siebie i jak sie to skonczylo nie daj sie zapedzic w kozi rog pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu robiłabym tak, jak uważasz za stosowne, i wszystko, aby Twoja podopieczna miała pełen komfort. To co robi osoba, która dała Ci prace jest chore i nieuczciwe. I chyba niemiło jest mieć pod opieką niedomytą babcię - to, w jakiej jest formie zależy w dużej mierze od Ciebie. A spacery to nie jest przecież ciężka praca, i przydadzą się zarówno Twojej podopiecznej, nawet jeśli jest niemobilna, to użyj wózka. Ze środkami nasennymi uważaj - podawanie leku nie zaordynowanego przez lekarza bez wiedzy rodziny to zwyczajne przestępstwo, a poza tym babcia może wstać w nocy i przewrócić się, i wtedy jest problem - od wstrząsu mózgu, po złamanie kości biodrowej. I znajdzie się w szpitalu, a Ty - bez pracy. Tak jest we Włoszech i Ameryce, ale myślę, że w Niemczech podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gość Ewina napisał:

Na Twoim miejscu robiłabym tak, jak uważasz za stosowne, i wszystko, aby Twoja podopieczna miała pełen komfort. To co robi osoba, która dała Ci prace jest chore i nieuczciwe. I chyba niemiło jest mieć pod opieką niedomytą babcię - to, w jakiej jest formie zależy w dużej mierze od Ciebie. A spacery to nie jest przecież ciężka praca, i przydadzą się zarówno Twojej podopiecznej, nawet jeśli jest niemobilna, to użyj wózka. Ze środkami nasennymi uważaj - podawanie leku nie zaordynowanego przez lekarza bez wiedzy rodziny to zwyczajne przestępstwo, a poza tym babcia może wstać w nocy i przewrócić się, i wtedy jest problem - od wstrząsu mózgu, po złamanie kości biodrowej. I znajdzie się w szpitalu, a Ty - bez pracy. Tak jest we Włoszech i Ameryce, ale myślę, że w Niemczech podobnie.

identycznie i zgadzam sie z toba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieważne

Aldona dałam ci pracę i mam czelność przyjść tu i opisywać naszą sytuację. Nie miałaś odwagi mi tego powiedzieć wprost? Nie wierzę wchodzę dziś na fejsa i czytam o szteli. Przez takie jak ty niemcy nas wykorzystują i traktują jak popychadła. Wrócę wcześniej niż myślałam i odeślę cię do domu. A jeżeli mnie z tej szteli wygryziesz to wtedy zrobię ci porządki wokół twojego domu bo mam twoje dane. A wy inne czyścioszki zajmijcie się swoimi podopiecznymi ja tam pracuję 2 rok i to ja prowadzę ten dom dla mnie to możecie dziadków kąpać codziennie i jeść tynk i mówić znajomym w pl jak jest fajnie i kupa siana!!!! I pamiętaj donosicielko że pracujesz na czarno więc możesz mieć jeszcze więcej problemów jak to zgłoszę niż miałaś przed przyjazdem i piszczałaś i błagałaś o pracę a ja wybrałam ciebie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nieważne

  • Gość Nieważne

ty rob jak uwazasz ale to co piszesz to zakrawa na grozby karalne mowiac o wiekszych problemach sama sie wydalas a nie ona .Aldona opisala tylko sytuacje nie wiedzac jak sie zachowac nie podajac danych,a ty zachowałas sie zgodnie z cytatem UDERZ W STÓŁ A NOŻYCE SIĘ ODEZWA nie ładnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,po tym co czytam to coś mi się wydaje że ja tą osobę kiedyż zmieniłam na innej szteli ,też dostałam dużo rozkazów niezgodnych z uczciwym postępowaniem w pracy ,oczywiscie że robiłam tak jak uważałam za słuszne,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, ewaklos2 napisał:

usiac i przeanalizuj co wedle ciebie jest potrzebne umiesz piec to piecz nie kupuj nie badz nadgorliwa ale uczciwa tak jak cie mama wychowala zrob jak napisala betti miej 2 koperty nadwyzke jesli zostanie przeznacz na cos gratis ja tak robie jesli sama robie zakupy to kupie cos do sprobowania lub wes podopieczna do kawiarni a to czy zmienniczka nigdzie nie wychodzi nie znaczy ze ty nie mozesz przyjzyj sie obiektywnie chcialabys siedziec 24 na dobe w 4 sianach bo ja nie na maly spacerek choc na 10 metrow ale wyjdz chyba ze podopieczna nie daje rady a lekow sama nie podawaj zglos rodzinie lub lekarzowi bo jak sie cos stanie to ty bekniesz a tamta rece umyje  i na tabletki sie nie dokladaj jesli zobaczysz ze podopieczna nie przepsypia nocy po pros lekarza by to on ustawil leki  widzalam juz co sie dzieje gdy podawano leki od siebie i jak sie to skonczylo nie daj sie zapedzic w kozi rog pozdrawiam

My jako opiekunki musimy same decydować tak sie opiekuj tom osobom wedle sumienia swego ale nie mas prawa jej dawać żadnych leków bez zgody rodziny i lekarza sumienna praca 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Gość Nieważne napisał:

Aldona dałam ci pracę i mam czelność przyjść tu i opisywać naszą sytuację. Nie miałaś odwagi mi tego powiedzieć wprost? Nie wierzę wchodzę dziś na fejsa i czytam o szteli. Przez takie jak ty niemcy nas wykorzystują i traktują jak popychadła. Wrócę wcześniej niż myślałam i odeślę cię do domu. A jeżeli mnie z tej szteli wygryziesz to wtedy zrobię ci porządki wokół twojego domu bo mam twoje dane. A wy inne czyścioszki zajmijcie się swoimi podopiecznymi ja tam pracuję 2 rok i to ja prowadzę ten dom dla mnie to możecie dziadków kąpać codziennie i jeść tynk i mówić znajomym w pl jak jest fajnie i kupa siana!!!! I pamiętaj donosicielko że pracujesz na czarno więc możesz mieć jeszcze więcej problemów jak to zgłoszę niż miałaś przed przyjazdem i piszczałaś i błagałaś o pracę a ja wybrałam ciebie.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aldona sądzę,że jeśli ktoś jest uczciwy to nie musi pytać ,co robić.Co zyskałaś?wroga.Na pewno znasz zakres swoich obowiązków i tego się trzymaj.Twoja zmienniczka niech robi jak chce.chyba podopiecznej nie dzieje sie żadna krzywda skoro ta pani pracuje tam juz 2 lata,a kopanie dołków pod rodaczką uważam za świństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Nieważne napisał:

Aldona dałam ci pracę i mam czelność przyjść tu i opisywać naszą sytuację. Nie miałaś odwagi mi tego powiedzieć wprost? Nie wierzę wchodzę dziś na fejsa i czytam o szteli. Przez takie jak ty niemcy nas wykorzystują i traktują jak popychadła. Wrócę wcześniej niż myślałam i odeślę cię do domu. A jeżeli mnie z tej szteli wygryziesz to wtedy zrobię ci porządki wokół twojego domu bo mam twoje dane. A wy inne czyścioszki zajmijcie się swoimi podopiecznymi ja tam pracuję 2 rok i to ja prowadzę ten dom dla mnie to możecie dziadków kąpać codziennie i jeść tynk i mówić znajomym w pl jak jest fajnie i kupa siana!!!! I pamiętaj donosicielko że pracujesz na czarno więc możesz mieć jeszcze więcej problemów jak to zgłoszę niż miałaś przed przyjazdem i piszczałaś i błagałaś o pracę a ja wybrałam ciebie.  

Trudno mleko się wylało. Zgłaszam tę sytuację do rodziny i wyjeżdżam stąd. I tak nie miałam odwagi, ale teraz ci napiszę, żebyś się walnęła głową w mur! Zresztą zobaczysz kto ma w tym wszystkim rację i co powie syn na to wszystko. Zresztą poczytaj co piszę wyżej normalne opiekunki. Wyleczyłaś mnie z szukania na czarno na długo i pamiętaj że kij ma dwa końce! Nie pisz do mnie i nie dzwoń bo nie mam ochoty z tobą rozmawiać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opiekunka
1 godzinę temu, adamos1 napisał:

w jednym punkcie tu Florcia trochę jesteś nadgorliwa ,ale to Twoja sprawa-pozdrawiam:)

Betty całokształt odpowiedzi dobry  ,ale  napisałaś swoje spostrzeżenia z własnej steli i ok,tak trzymaj dalej,ale koleżanka do pewnych spraw musi dojść do tego sama,rzecz jasna nikt z nas nie będzie ją namawiać do nieuczciwości ani do nadgorliwości ,bo to też się mści najczęsciej na opiekunie,,,a więc zdrowy rozsądek,nie przeginać ani w jedną ani w drugą stronę.

No tak , jest tylko jedno ale, a mianowicie z tym podawaniem leków.  Nie wolno samemu decydować o takich sprawach , no chyba że ktoś chce ryzykować a potem jak coś się stanie to iść do pierdla.  Sorry za słownictwo ale inaczej mi nie pasuje.  Karalne jest samodecydowanie o podawaniu leków których lekarz leczący nie zlecił - od tego jest rodzina i lekarz.  
A zwłaszcza nasenne, które uzależniają.  Jedno jest pewne osoba która takie coś wymyśliła i wprowadziła w życie  bez porozumienia z rodziną  jest chora psychicznie.  Jak można tak narażać pdp przecież  każdy lek ma również działania niepożądane.  
Jedno jest pewne, że jeżeli coś się stanie właśnie będzie sprawa skierowana do sądu i  opiekunka która tak postępowała dostanie wymierzoną srogą karę, to taką że w pięty pójdzie.  Tak tak będzie , bo żaden z Niemieckich urzędników nie będzie się patyczkował z  opiekunką która zabawia się w lekarza i sama decyduje o podawaniu leków.  Takie zachowanie jest prawnie zakazane i w sytuacji udowodnienia srogo karane.  Radziła bym zastanowić komu lepiej jest dogodzić?  Osobie co kazała tak robić czy ryzykować swoją pracą a co za tym idzie również opinią na swój temat i z czasem uchodzić za nie wiem już kogo, a wskutek czego mieć nagonkę że niewolno dać jej pracy jako opiekunka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystyna
9 minut temu, adamos1 napisał:

bardzo nie miła sytuacja ---obydwie Panie ,namieszałyście  i to niesmacznie.Tak się nie robi.Wiecej nie piszę ,bo to jest nie fer z jednej i z drugiej strony.Pozdrawiam.

Co jest nie fer? Że Aldona opisała patologię wprowadzoną przez durną opiekunkę? Bardzo dobrze zrobiła bo uzdrowi sytuację w tym domu. Nie chciałabym być tą podopieczną. Aldona bardzo dobrze zrobiłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość opiekunka
1 godzinę temu, Gość Nieważne napisał:

Aldona dałam ci pracę i mam czelność przyjść tu i opisywać naszą sytuację. Nie miałaś odwagi mi tego powiedzieć wprost? Nie wierzę wchodzę dziś na fejsa i czytam o szteli. Przez takie jak ty niemcy nas wykorzystują i traktują jak popychadła. Wrócę wcześniej niż myślałam i odeślę cię do domu. A jeżeli mnie z tej szteli wygryziesz to wtedy zrobię ci porządki wokół twojego domu bo mam twoje dane. A wy inne czyścioszki zajmijcie się swoimi podopiecznymi ja tam pracuję 2 rok i to ja prowadzę ten dom dla mnie to możecie dziadków kąpać codziennie i jeść tynk i mówić znajomym w pl jak jest fajnie i kupa siana!!!! I pamiętaj donosicielko że pracujesz na czarno więc możesz mieć jeszcze więcej problemów jak to zgłoszę niż miałaś przed przyjazdem i piszczałaś i błagałaś o pracę a ja wybrałam ciebie.  

Gość Nieważne 
Poprawka osoba na czarno pracująca zawsze ma mniejsze problemy niż ta co jej dała tą pracę. A więc proszę się zastanowić na swoimi groźbami które są karalne z pewnego paragrafu w polskim jak i niemieckim prawie.  I radziła bym zastanowić się nad tym  wartym by było mieć problemy większe niż by miała Aldona , bo w tym przypadku to szanowna pani jest większym zagrożeniem dla wszystkich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...