Skocz do zawartości

40 godzinny tydzien pracy w DE os stycznia 2019


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

idac za  rada kolezanki zeby nie ucieklo w gaszczu innego watku pozwolilam sobie tak wytluscici dosyc wazna informacje .

 

Ab 01.01.2019 darf in keine Branche weniger als der Mindestlohn bezahlt werden.

Dieses gilt für alle Personen die in Deutschland ihre Arbeit ausführen.

Bei einen Arbeitsaufwand von 40 Std./Woche gleichmäßig verteilt über alle 7 Tage = 5,71 Std/Tag

ist bei einen Mindeststundenlohn von 9,19 Euro der monatliche Lohn einer 31 Tage Monat

=>  31 x 5,71 x 9,19 Euro = 1626,72 Euro.

415596999_image1.png.8559c067fc4b95d72ad5909c2dadb4ed.png

a i to nie zalezy od stopnia zajomosci jezyka oraz np braku doswiadczenia w zawodzie opiekuna..zasranym obowiazkiem jest minimalna placa ze strony agencji ...albo nadgodziny 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lucyna.beata napisał:

idac za  rada kolezanki zeby nie ucieklo w gaszczu innego watku pozwolilam sobie tak wytluscici dosyc wazna informacje .

 

Ab 01.01.2019 darf in keine Branche weniger als der Mindestlohn bezahlt werden.

Dieses gilt für alle Personen die in Deutschland ihre Arbeit ausführen.

Bei einen Arbeitsaufwand von 40 Std./Woche gleichmäßig verteilt über alle 7 Tage = 5,71 Std/Tag

ist bei einen Mindeststundenlohn von 9,19 Euro der monatliche Lohn einer 31 Tage Monat

=>  31 x 5,71 x 9,19 Euro = 1626,72 Euro.

415596999_image1.png.8559c067fc4b95d72ad5909c2dadb4ed.png

a i to nie zalezy od stopnia zajomosci jezyka oraz np braku doswiadczenia w zawodzie opiekuna..zasranym obowiazkiem jest minimalna placa ze strony agencji ...albo nadgodziny 

 

 

 

Fajnie widzieć to przed oczami. Podane kwoty są kwotami brutto. Agencje będą obniżać kwotę netto pod pretekstem płacenia składek na ubezpieczenie. Mnie najbardziej raduje czas pracy...czarno na białym widać 5,71 dziennie :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to egzekwować w agencji, która zatrudni opiekunkę na polską umowę zlecenie ? Kiedy spytałem wstępnie ile będę miała wolnego w ciągu dnia, usłyszałam ze jest to całodobowa opieka !!!  Nie mialam na mysli opuszczania miejsca pracy. --tylko zwykly czas wolny.Vos slyszalam o 2 godzinach w ciągu dnia..  Jestem początkujaca,a info z  jednej z wiekszych agencji w Polsce. Coś tu jest nie tak ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Fajnie widzieć to przed oczami. Podane kwoty są kwotami brutto. Agencje będą obniżać kwotę netto pod pretekstem płacenia składek na ubezpieczenie. Mnie najbardziej raduje czas pracy...czarno na białym widać 5,71 dziennie :oklaski:

no wlasnie....mam nadzieje ze temat nie wywola durnych dewagacji a wrecz pomoze ot co

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Wika napisał:

Jak to egzekwować w agencji, która zatrudni opiekunkę na polską umowę zlecenie ? Kiedy spytałem wstępnie ile będę miała wolnego w ciągu dnia, usłyszałam ze jest to całodobowa opieka !!!  Nie mialam na mysli opuszczania miejsca pracy. --tylko zwykly czas wolny.Vos slyszalam o 2 godzinach w ciągu dnia..  Jestem początkujaca,a info z  jednej z wiekszych agencji w Polsce. Coś tu jest nie tak ! 

duza agencja nie oznacza wcale dokladnych i prawdziwych informacji poza tym...jakos nie mam zaufania do molochow i o nazwe nawet nie pytam...

najproscie..zmienic firme...ale wiem ze wcale nie jest to takie latwe zwlaszcza na poczatku drogi...wolne nalezy sie kazdej opiekunce i tyle...

jezeli firma twierdzi naczej...to albo sie postawisz i egzekwujesz swoje prawa BO TO TWOJE PRAWo albo..im dziekujesz....

umowa zlecenie ma te zalete ze nakladasz czapke i kolokwailnie mowiac spierda...sz....bez konsekwencji a jak strasza ....no to tez moga cie w zadek cmoknac...

ale wyszczekanie przyjdzie po jakims czasie

ja zamiescilam info zeby wlasnie ktos kto po omacku daje sie przepraszam za wyrazenie dymac firmom wiedzial ze ma swoje prawa i wcale sie nie musi wypinac a wrecz o swoje sie bic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza. Jak teraz otrzymac te ponad 1600 euro brutto na miesiac, bedac na umowie zleceniu.,jesli na początek po kursie j.niemieckego chcą płacić tylko 1000 euro. Dodam, że zamierzam wyjechać tzn.podpisac z nimi umowę zlecenie w styczniu. Czy ta minimalna płaca będzie nas dotyczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wika napisał:

Coś tu jest nie tak ! 

W informacji od agencji jest bardzo dużo nie tak !!!!

Przebywając na tym zleceniu mam czarno na białym ,że do opiekunki należy tylko gotowanie i przygotowywanie posiłków .:smutek:

Pieczenie ciast Nie należy do obowiązków opiekuna jeżeli

to robi to jest jego dobra i nie przymuszona wola :)

Jeżeli agencja przedstawiając "ofertę" informuje np.że do kąpieli podopiecznego raz w tygodniu przychodzą służby zewnętrzne to z żadne "skarby " nie wolno nam kąpać podopiecznego nawet gdyby rodzina zrezygnowała z powyższych usług i próbowała nas obarczyć tym obowiązkiem bo za takie postępowanie to jeszcze opi...... od agencji można dostać .

Prace ogrodowe czy inne na zewnątrz domu też nie nasza"broszka " ,piwnice ,strychy to samo .Tylko pomieszczenie ,które użytkujemy :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wika  jeśli jeszcze nie robiłaś kursu to koniecznie się z tego wycofaj. W internecie jest masa filmików z kursami ( u nas też na forum ) i można dość szybko nauczyć się więcej niż na takim kursie. Wtedy zaczynasz od wyższej stawki bo już trochę znasz język.

Jeśli chcesz wyjechać w styczniu to masz sporo ponad miesiąc nauki. Naprawdę mnóstwo przez ten czas można się nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, INEZ napisał:

@Wika jeżeli chodzi o tą minimalną płacę to obawiam się ,że szybko do tego nie dojdzie żeby wszyscy opiekunowie jak również pracujący w innych zawodach zarabiali minimalnie 1600 euro miesięcznie :(

Z tego co przytoczylam..tę interpretację przepisow z 2018 r., wynika że faktycznie ta minimalna płaca, takich opiekunek jak my, (bo pewno opiekunek z niemieckim dyplomem dotyczy), nie dotyczy.

Edytowane przez Wika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wika  jak chcesz w to wierzyć to wierz .Powiedz w agencji ,że przeczytałaś ,wyczytałaś ,wydrukuj i pokaż im to może "zmiękną" i zaproponują 1600 euro .Widać,że początkująca jesteś .Moja rada to skup się na razie na czasie pracy i obowiązkach czyli co do Ciebie należy a co nie .Jeszcze nie wyjechałaś a  jak zauważyłam najbardziej skupiasz się na wynagrodzeniu a to moim zdaniem błąd .Opiekunka z podstawowym językiem może zarobić nawet 1400 euro na "rękę" zdarzają się takie oferty więc nie jest tak źle na początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Wika napisał:

Dziękuję za radę. Rozpatruje nawet żeby zwrócic koszt kursu. Już widzę że nie jest on taki jakiego sie spodziewałam. 

Cos mi sie zdaje,ze wpadlas w PR24?

Oni robia te sztuki z kursem i pozniejszym ,,odrobieniem,,

Pomysl 3x zanim podpiszesz zlecenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

@Wika jeżeli chodzi o tą minimalną płacę to obawiam się ,że szybko do tego nie dojdzie żeby wszyscy opiekunowie jak również pracujący w innych zawodach zarabiali minimalnie 1600 euro miesięcznie :(

@INEZbrutto,pisze brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skupiam się na kwocie. Dostanę tyle ile wynegocjuję. Mnie interesuje CZAS PRACY. I podoba mi się te 6 godzin dziennie. Agencje nie informują opiekunów, że w DE powinniśmy pracować na mocy niemieckiego prawa pracy. Nie informują też rodzin. A ten załącznik daje nam czarno na białym podstawę prawną do informowania agencji i rodzin o naszej świadomości. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE moim zdaniem. Podstawić pod nos rodzinom, podstawić pod nos agencji. I co mi zrobią? Czasem bardziej docenia się świadomego opiekuna, niż bezwolną kukłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo de facto ten watek to nie porada jak zaczac itd..a raczej wskazowka co sie zmieni co mozemy jakie mamy prawa itd...

to jest nasza bron w wojnie na argumenty

agencje nie stoja wyzej ponad prawem unijnym wiec musza jak piszesz mirela akceptowac swiadomego opiekuna ..oni z takiego pracownika maja tez pieniadze a ze nie potrafia nas docenic to juz inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, INEZ napisał:

W informacji od agencji jest bardzo dużo nie tak !!!!

Przebywając na tym zleceniu mam czarno na białym ,że do opiekunki należy tylko gotowanie i przygotowywanie posiłków .:smutek:

Pieczenie ciast Nie należy do obowiązków opiekuna jeżeli

to robi to jest jego dobra i nie przymuszona wola :)

Jeżeli agencja przedstawiając "ofertę" informuje np.że do kąpieli podopiecznego raz w tygodniu przychodzą służby zewnętrzne to z żadne "skarby " nie wolno nam kąpać podopiecznego nawet gdyby rodzina zrezygnowała z powyższych usług i próbowała nas obarczyć tym obowiązkiem bo za takie postępowanie to jeszcze opi...... od agencji można dostać .

Prace ogrodowe czy inne na zewnątrz domu też nie nasza"broszka " ,piwnice ,strychy to samo .Tylko pomieszczenie ,które użytkujemy :d

@INEZale sie rozpedzilas!

Cos sie tobie potastalo,nie wprowadzaj dziewczyny w blad.

Najczesciej w zleceniu pisze,,pomoc przy higienie ,itp

Czyli co?

Nie pomagalas i nie pomagasz pdp przy kapieli?

Czy ukrywasz to przed firma?

Za to nie ma kar,

,,Oni,, jakby mogli, to by kazali nam byc pania od pedicure,  fryzjerem.masazysta.

Ale pomoc przy kapieli, lub ,,duszowaniu,, nie spotkalam sie,aby bylo zle widziane przez agencje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie skupiam się na kwocie. Dostanę tyle ile wynegocjuję. Mnie interesuje CZAS PRACY. I podoba mi się te 6 godzin dziennie. Agencje nie informują opiekunów, że w DE powinniśmy pracować na mocy niemieckiego prawa pracy. Nie informują też rodzin. A ten załącznik daje nam czarno na białym podstawę prawną do informowania agencji i rodzin o naszej świadomości. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE moim zdaniem. Podstawić pod nos rodzinom, podstawić pod nos agencji. I co mi zrobią? Czasem bardziej docenia się świadomego opiekuna, niż bezwolną kukłę.

:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie widzę tutaj żadnych zmian na kolejny rok , poza teoretycznie ( dla nas ) podniesioną stawką minimalną . Jesteśmy pracownikami , których ciężko umieścić w jakiekolwiek ramy . Stawka minimalna istnieje od dawna i nic z tego dla nas nie wynika . Ciężko jest wyliczyć ile godzin pracujemy i ciężko to udowodnić , gdyby było inaczej , agencje które płacą po 800 , czy 900 euro , już dawno temu "poszłyby z torbami " Przecież tysiące opiekunów mogłoby zażądać wyrównania wszystkich zaległych pensji . To ile zarobimy i czy nie damy się zamęczyć na amen , zależy od nas samych , a jeszcze bardziej od szczęścia , bo nigdy nie wiadomo gdzie trafimy . Prawo swoje , rodziny niemieckie swoje , a polskie opiekunki i opiekunowie też nie potrafią dogadać się między sobą i stosują chorą rywalizację , która prowadzi do jeszcze większych wymagań ze strony podopiecznych ich rodzin . Przykre , ale prawdziwe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Nie skupiam się na kwocie. Dostanę tyle ile wynegocjuję. Mnie interesuje CZAS PRACY. I podoba mi się te 6 godzin dziennie. Agencje nie informują opiekunów, że w DE powinniśmy pracować na mocy niemieckiego prawa pracy. Nie informują też rodzin. A ten załącznik daje nam czarno na białym podstawę prawną do informowania agencji i rodzin o naszej świadomości. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE moim zdaniem. Podstawić pod nos rodzinom, podstawić pod nos agencji. I co mi zrobią? Czasem bardziej docenia się świadomego opiekuna, niż bezwolną kukłę.

To zrobią , że wyliczą Tobie czas pracy ..... śniadanie , obiad , kolacja , w kolejności 15, 30, 15 minut . Mycie pacjenta 15 minut . Powiesz , że to trwa dłużej , to powiedzą , że nie potrafisz się zorganizować . Przecież już od dawna , agencję umieszczają w umowie czas pracy z wyszczególnieniem każdej czynności . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...