Skocz do zawartości

Wika

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  12
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

19 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Szukam przez agencje i prywatnie (proszę o oferty)

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Elaem

  Co u Ciebie? Jeżeli szukasz pracy w opiece to proszę o kontakt. Mam super firmę. Pozdrawiam Ela 

 2. Małżeństwo podejmie się opieki juz po 26 grudnia br. On: język niemiecki dobry plus, prawo jazdy własne auto, ona język niemiecki podstawa po kursie opiekunek język angielski komunikatywny i rosyjski dobry plus. Oboje niepalący, kulturalni. Oferty na priv tylko.
 3. Małżeństwo podejmie się opieki juz po 26 grudnia br. On: język niemiecki dobry plus, prawo jazdy własne auto, ona język niemiecki podstawa po kursie opiekunek język angielski komunikatywny i rosyjski dobry plus. Oboje niepalący, kulturalni. Oferty na priv tylko proszę !
 4. @Marieta To do znaczenia nazwiska...tej pośredniczki...oby łatwo było zapamietać. Lubię takie językowe historie: "...Słowo Szlora pochodzi z niemieckiego i pierwotnie oznaczało coś wstrętnego, brudnego, brudną szmatę. Moja babcia mówiła do mojej siostry, jak wróciła brudna z podwórka "Ty szloro" . Po kaszubsku szlory to stare zniszczone buty. W ostatnim okresie słowo to zaczęło oznaczać pogardliwe określenie dziewczyny, równorzędne jak np. suka, [CENZURA], zdzira, albo gruba kreskę narkotyku w formie białego proszku..." powyższe wzięte z Internetu. Chociaż mówią że nazwisko to nie wszystko 😉
 5. @Mirelka1965 to powiedzcie moje drogie jak ja mam pokazać podopiecznymiu ten stundeblatt ? Czy on coś takiego podpisze?. Czy to w ogole jest praktykowane ? Trudno nie skupiać się nad wynagrodzeniem.Kazdy to robi bez względu czy jest początkujący czy nie. Czy szuka pracy w tej branży, czy innej.Prochu nie wymyślę z pewnością 😉, a wartość swoją znam. I jesli agencja stara sie obnizyc wynagrodzenie ze wzgledu na jezyk, to trzeba się skupić teraz na języku. Dokladnie na nauce.Nie mam zamiaru nic podpisywać. W desperacji nie jestem 😁 A poza tym jeszcze umowy nie przedstawiono mi, bo odraczam pracę w czasie. Ale z wieloma agencjami rozmawialam. Dla początkujcych proponują od 950 do 1200 euro netto. Wiadomo trzeba na wszystko patrzeć w agencji, na umowę na opinie... Istotne dla mnie jest by umowa byla zgodna z tym co zastanę na miejscu. Tak - chyba pieniądze są ważne, ale nie za cenę mojego zdrowia. Ograniczone zaufanie.To na pewno mam do rekruterek.
 6. Trudno nie skupiać się nad wynagrodzeniem.Kazdy to robi bez względu czy jest początkujący czy nie. Czy szuka pracy w tej branży, czy innej.Prochu nie wymyślę z pewnością 😉, a wartość swoją znam. I jesli agencja stara sie obnizyc wynagrodzenie ze wzgledu na jezyk, to trzeba się skupić teraz na języku. Dokladnie na nauce.Nie mam zamiaru nic podpisywać. W desperacji nie jestem 😁 A poza tym jeszcze umowy nie przedstawiono mi, bo odraczam pracę w czasie. Ale z wieloma agencjami rozmawialam. Dla początkujcych proponują od 950 do 1200 euro netto. Wiadomo trzeba na wszystko patrzeć w agencji, na umowę na opinie... Istotne dla mnie jest by umowa byla zgodna z tym co zastanę na miejscu. Tak - chyba pieniądze są ważne, ale nie za cenę mojego zdrowia. Ograniczone zaufanie.To na pewno mam do rekruterek.
 7. Z tego co przytoczylam..tę interpretację przepisow z 2018 r., wynika że faktycznie ta minimalna płaca, takich opiekunek jak my, (bo pewno opiekunek z niemieckim dyplomem dotyczy), nie dotyczy.
 8. Dziękuję za radę. Rozpatruje nawet żeby zwrócic koszt kursu. Już widzę że nie jest on taki jakiego sie spodziewałam.
 9. Interpretacja przepisów w roku 2018. https://bartmanlegalupdates.com/placa-minimalna-w-branzy-opiekunczej-2018/
 10. Wszystko sie zgadza. Jak teraz otrzymac te ponad 1600 euro brutto na miesiac, bedac na umowie zleceniu.,jesli na początek po kursie j.niemieckego chcą płacić tylko 1000 euro. Dodam, że zamierzam wyjechać tzn.podpisac z nimi umowę zlecenie w styczniu. Czy ta minimalna płaca będzie nas dotyczyć ?
 11. Jak to egzekwować w agencji, która zatrudni opiekunkę na polską umowę zlecenie ? Kiedy spytałem wstępnie ile będę miała wolnego w ciągu dnia, usłyszałam ze jest to całodobowa opieka !!! Nie mialam na mysli opuszczania miejsca pracy. --tylko zwykly czas wolny.Vos slyszalam o 2 godzinach w ciągu dnia.. Jestem początkujaca,a info z jednej z wiekszych agencji w Polsce. Coś tu jest nie tak !
 12. Wika

  Poskarżyjki.

  Nie dziwię się córce podopiecznej . Zużyty sprzęt stomijny i urostomijny należy przy wymianie od razu wrzucac do woreczkow na odpady i szczelnie zamykać tenże .Takie są procedury. Czynności wykonywać w rękawiczkach jednorazowych. Tu nie ma co dyskutować.


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...