Skocz do zawartości

polska opiekunka. film


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję Wam wszystkim za wsparcie,, od razu lepiej,, o Pro,,, 24 słyszałam, że z daleka od nich ;) pierwszy raz chciałabym jechać przez firme, bo ma się opiekuna,, i pomagają się tam zorganizować,, znalazłam w necie ten kurs,, i tak napaliłam się na niego,, to jest wyjazdowy kurs,, w 5 os, grupie,, ,a sama też się uczę z aplikacji, z filmików na YT,, i zaczęłam się uczyć z. tutaj,, PUP mi ma dać odp,, do końca roku, czy mi opłaci ten kurs

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jolanta Ładno napisał:

jesli sfinansuje PUP,, to nie jestem uwiązana z firmą 

W takim razie BARDZO BARDZO dokładnie przeczytaj umowę,którą  będziesz podpisywała z tą agencją.Nie spiesz się,nie daj się poganiać,pytaj!!!Wybrałaś firmę o niekoniecznie dobrej reputacji wśród opiekunek:(

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co wybrałam kurs z tej firmy,, niczego jeszcze nie podpisywałam,, w necie czytałam dosyć pozytywne opinie o niej ,, ja jestem jeszcze jak to dziecko we mgle,,, ;) tu na forum tez stawiam pierwsze kroki ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę. Pierwszy wyjazd miałam po dwóch tygodniach intensywnej nauki ( samodzielnej ) a po dwóch miesiącach musiałam tłumaczyć zmienniczce o co ją pytają. Była właśnie po takim kursie i rocznej praktyce w zawodzie.

Jeśli PUP sfinansuje kurs to byłoby głupotą nie skorzystać. Ale nie ma co liczyć na to że wiele się nauczysz....

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Jola Ł napisał:

ja póki co wybrałam kurs z tej firmy,, niczego jeszcze nie podpisywałam,, w necie czytałam dosyć pozytywne opinie o niej ,, ja jestem jeszcze jak to dziecko we mgle,,, ;) tu na forum tez stawiam pierwsze kroki ;)

Ja jechałam bez intensywnej nauki...znałam paręnaście słówek, których nie potrafiłam sklecić w zdanie. Ale na zleceniu przysiadłam fałdów. Kurs nie przygotuje cię do dialektów, do idiomów, do niewyraźnej mowy. To wszystko otrzymasz w pakiecie z pdp. I na zleceniu nauczysz się języka...jeśli tylko będziesz chciała. Na kursach uczą czego innego, niż będziesz potrzebowała w codziennym życiu. Masz jeszcze czas..wkuwaj słówka. Ucz się wymowy. Oglądaj YT. Włącz niemiecką telewizję i chłoń wymowę. To na początek. Reszta przyjdzie sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak robię :) nie czekam bezczynie na kurs, j złożyłam podanie do PUP, ponieważ uważam , ze to dla mnie szansa, jesli mi nie sfinansują go,, w będę wiedziała do końca  roku, wtedy pojadę jak to w przysłowiu ;) na głęboką wodę ;) co do niemieckiej tv,, to ,,masakra ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:w "tamtym czasie" kiedy w języku niemieckim umiałam powiedzieć ja,ja,"folsfagen"- to mogłabym oglądać do uśmiechniętej śmierci niem.tv i....sosna!  Z chwilą, kiedy naumiałam się "kilka"słów,zaczęłam łapać pojedyncze słowa.Potem że zdziwieniem -zdania.A raczej ich sens.

No bo:" Z pustego to i Salomon nie maleje".

Zastrzegamy,iż to jest moje zdanie na temat "osłuchania":haha:się z językiem dzięki tv.

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jola Ł napisał:

tak robię :) nie czekam bezczynie na kurs, j złożyłam podanie do PUP, ponieważ uważam , ze to dla mnie szansa, jesli mi nie sfinansują go,, w będę wiedziała do końca  roku, wtedy pojadę jak to w przysłowiu ;) na głęboką wodę ;) co do niemieckiej tv,, to ,,masakra ;) 

 

Oglądaj bajki ,wiadomości- tam zdania są krótkie,dużo się powtarza a z obrazków można się b łatwo domyslić, o co kaman.99,9% z nas wyjeżdżała pierwszy raz ze szczątkową znajomością języka.Najlepsza szkoła to tam,na miejscu.Bo nie masz wyjścia ,musisz się sprężyć i łapać co gadają:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...