Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, hawana napisał:

Mialam jednego dziadka "faszystę" i musiałam sluchac jego opowieści.

Momenty były, ale nie takie , dla mnie interesujace;)

Nie potrafiłam mu wspolczuc z powodu tragedii wygnania z Dolnego Slaska, gdzie się urodzil, ale tez nie wdawałam się w dyskusje.

Dobrze, ze nie znam niemieckiego.

Ogolnie mogę powiedzieć, ze z powodu "dziadczynych" opowieści sztela była meczaca. Pozegnalam się z nia z radoscia i pojechałam na inne miejsce, bo nie pracuje w De za kare.

Nie przyjechałam  tez uczyc historii ani nie chce, żeby ktoś mnie uczyl.

Ja tu tylko sprzątam:haha:

Zartowalam, nie zawsze;)

Czasami myślę sobie , że byłoby mi łatwiej patrzeć na człowieka z którym przebywam każdego dnia przez 12 godzin  tylko przez pryzmat jego tyłka i otworu gębowego , ale niestety nie potrafię tego zrobić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, violka napisał:

Czasami myślę sobie , że byłoby mi łatwiej patrzeć na człowieka z którym przebywam każdego dnia przez 12 godzin  tylko przez pryzmat jego tyłka i otworu gębowego , ale niestety nie potrafię tego zrobić .

Powiedz: AAA :szydera:

Edytowane przez LACH
Dobra, możesz zamknąć, wszystko gra!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Czasami myślę sobie , że byłoby mi łatwiej patrzeć na człowieka z którym przebywam każdego dnia przez 12 godzin  tylko przez pryzmat jego tyłka i otworu gębowego , ale niestety nie potrafię tego zrobić .

Unikam spraw , które mnie nie dotycza jak ognia.

Np. nie podobalo mi się wciąganie mnie w prywatne bitwy dwóch braci o spadek. Mialam wystarczająco przerabane, bo pdp mi plakala, zle spala, a ja nie przyjechałam cale noce kogos pocieszać. Tez powiedziałam adieu.

Jak mi się przypona wszystkie minusy moich sztel, to ...hm...skoncze, bo wyjdzie ze mnie maruda:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hawana napisał:

Unikam spraw , które mnie nie dotycza jak ognia.

Np. nie podobalo mi się wciąganie mnie w prywatne bitwy dwóch braci o spadek. Mialam wystarczająco przerabane, bo pdp mi plakala, zle spala, a ja nie przyjechałam cale noce kogos pocieszać. Tez powiedziałam adieu.

Jak mi się przypona wszystkie minusy moich sztel, to ...hm...skoncze, bo wyjdzie ze mnie maruda:haha:

Tych rzeczy nie miałam na myśli . Również unikam wnikania w rodzinne sprawy i mówię wprost , że każda rodzina ma swoje problemy i niech rozwiązuje je w swoim gronie . Mnie wystarczą własne i nie zamierzam stresować  się cudzymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hawana napisał:

Unikam spraw , które mnie nie dotycza jak ognia.

Np. nie podobalo mi się wciąganie mnie w prywatne bitwy dwóch braci o spadek. Mialam wystarczająco przerabane, bo pdp mi plakala, zle spala, a ja nie przyjechałam cale noce kogos pocieszać. Tez powiedziałam adieu.

Jak mi się przypona wszystkie minusy moich sztel, to ...hm...skoncze, bo wyjdzie ze mnie maruda:haha:

Mój  PDP-ny kiedyś opowiedział mi jak w szkole rączki wyciągali . Takie były podłe czasy i nie ma co rozdrapywać tego co było . Pamiętać trzeba , ale jakieś urazy , bo tego tatko był gdzieś tam ...tamtego jeszcze indziej ...co mi to da ? Człowiek się liczy , jeśli miałabym z tym problem to siedziałabym na doopie w domu ...i biedę klepała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A co kuźwa ....do Francji mają mnie zawieźć ? ;)

Spoko , przecież wiem  , że to żarty . Tak mi się palnęło ;)

Do Francji, ja chce do Francji:oklaski:

Tam przynajmniej człowieka szanują, bo zwracają się per "Madame":haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Madame ...Hawano . Sie ma kulturę ...nie ma to tamto :szydera:

To prawda:cmok:(gdzie te janioly się podzialy?chcialam Ci janiolka pierdyknac, a masz:święty:)

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, violka napisał:

Czasami myślę sobie , że byłoby mi łatwiej patrzeć na człowieka z którym przebywam każdego dnia przez 12 godzin  tylko przez pryzmat jego tyłka i otworu gębowego , ale niestety nie potrafię tego zrobić .

moze dlatego ze nie najmujesz sie pracy a masz do niej odmienny stosunek? a moze to kwestia szacunku do...samego siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem z firmy.Pierwszy raz na święta aby tylko się załapać.Niby lepsze zarobki niż w Polsce ale na miejscu po rozmowie z pielęgniarkami okazało się że słabo płatne.Na moje miejsce przyjechał Bułgar.Nie minęło jeszcze miesiąc a już brat podopiecznego dzwoni czy mogę wrócić bo mają drugiego Bułgara którego nie akceptują.Nie bardzo mi się uśmiecha jechać za 1000e.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zibi.K napisał:

Ja byłem z firmy.Pierwszy raz na święta aby tylko się załapać.Niby lepsze zarobki niż w Polsce ale na miejscu po rozmowie z pielęgniarkami okazało się że słabo płatne.Na moje miejsce przyjechał Bułgar.Nie minęło jeszcze miesiąc a już brat podopiecznego dzwoni czy mogę wrócić bo mają drugiego Bułgara którego nie akceptują.Nie bardzo mi się uśmiecha jechać za 1000e.

 

Zibi a może tak   Dobry Wieczór?  Ja Ciebie witam,,,piszesz trochę chaotycznie ,,pierwszy wyjazd za 1000 euro to bardzo dobry wyjazd ,,musisz się sam sprawdzić czy się nadajesz do tej pracy ,,czy chcesz pracować jako opiekun, itd, a reszta sama się ułoży, ja też zaczynałam od 1000 euro, powodzenia,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprasza że się nie przywitałem ,więc witam wszystkich.Dzięki za pocieszenie.Ale na miejscu spotkałem dużo Polek które mnie poinstruowały w tej pracy.Jeśli rodzina za mną dzwoni to chyba się nadaję i mi się to podoba ale nie na stałe ,tylko dorywczo.Jestem już na emeryturze .Nie muszę pracować cały czas ale co robić zimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zibi.K napisał:

Przeprasza że się nie przywitałem ,więc witam wszystkich.Dzięki za pocieszenie.Ale na miejscu spotkałem dużo Polek które mnie poinstruowały w tej pracy.Jeśli rodzina za mną dzwoni to chyba się nadaję i mi się to podoba ale nie na stałe ,tylko dorywczo.Jestem już na emeryturze .Nie muszę pracować cały czas ale co robić zimą?

Bardzo miło się zrobiło:tak2: Byłeś raz ,pojedz drugi raz a za trzecim razem szukaj agencji która Ci więcej zaproponuje ,,sprawdziłeś się i się zacznij cenic ,,szukaj oferty za większe pieniądze, Napewno spotkane Polki dały Ci super wskazówki i śmiało idz do przodu, dzwoń i pytaj i się nie poddawaj, nie ta to inna agencja, dalej Ci życzę powodzenia,,,:tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, LENA_57 napisał:

Mnie tez  ciężko im współczuć z powodu ich powojennego głodu.  To amerykanie im to zgotowali. Zamrozili im środki by im do głowy nie przyszło znów wojny rozpetywać. To miała być kara za to co ten naród wyrzadził innym narodom a teraz usiłuja się stawiać w roli ofiary. Ta ich hipokryzja mnie przeraża. To tak jakby miałabym wspólczuć złoczyńcy za to, że musi odbywac karę. 

Poza tym intryguje mnie kiedy o tym się mówi przy posiłku i to ciagłe wypomninanie, że np. za dużo na życie wydałam, choć to było raptem 30 euro. 

Nie Amerykanie zgotowali Niemcom glod, tylko oni sami sobie, bo wywolali wojne.

Nie uznaje jednak odpowiedzialności zbiorowej, wiec...

 Mój pdp wojny nie wywolal(był w tym czasie dzieckiem, trochę starszym od mojej matki),  poniosl jej skutki, jednak...

Cos mi nie pozwolilo na szczere wspolczucie.

Cos prywatnego. Mój dziadek zginal w lagrze.

Nigdy tego pdp nie powiedziałam, nie dlatego, ze nie chciałam robic mu przykrości.

Szkoda czasu i mojego dobrego humorku na dyskusje z demencja:d

 

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hawana napisał:

Nie Amerykanie zgotowali Niemcom glod, tylko oni sami sobie, bo wywolali wojne.

Nie uznaje jednak odpowiedzialności zbiorowej, wiec...

 Mój pdp wojny nie wywolal(był w tym czasie dzieckiem, trochę starszym od mojej matki),  poniosl jej skutki, jednak...

Cos mi nie pozwolilo na szczere wspolczucie.

Cos prywatnego. Mój dziadek zginal w lagrze.

Nigdy tego pdp nie powiedziałam, nie dlatego, ze nie chciałam robic mu przykrości.

Szkoda czasu i mojego dobrego humorku na dyskusje z demencja:d

 

od 37 nroku wszyscy niemcyrobili to samoalnp ktoś za furerem  ,albi nieim  sorrry bjest tak że wszyscy  jewteęciiiezreobo jeste,,,eerro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...