Skocz do zawartości

Witamy na forum!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Wiesz co Misiu? No procenty to ja rozumiem, czasami lepiej nie spozywac tych darow bozych, ale zeby smalczyku sobie odmawiac? No to juz po prostu jakis skandal!!:trele:. A z tym spadochronem nie wydziwiaj mi tu, na pewno od Pani Misiowej nie chciales sie "oderwac":trele:

Dobrze!

Prawdę powiem:

Nie pilem tylko w poście. Wczesniej owszem, kosztowałem tego i owego.

Smalczyk też jadłem, ale tylko gęsi, z ALDI - polecam.

To prawda, że od Pani Misiowej trudno mi się oderwać, ale przyczyny nieobecnosci były zgoła inne, powiedziałbym: społeczne i "społecznościowe". 

 

Edytowane przez MisiekFfm
Błąd
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MisiekFfm napisał:

Dobrze!

Prawdę powiem:

Nie pilem tylko w poście. Wczesniej owszem, kosztowałem tego i owego.

Smalczyk też jadłem, ale tylko gęsi, z ALDI - polecam.

To prawda, że od Pani Misiowej trudni mi się oderwać, ale przyczyny nieobecnosci były zgoła inne, powiedziałbym: społeczne i "społecznościowe". 

 

Rowniez przepadam za tym gesim smalczykiem.  Ale u mnie pokazuje sie on tylko okazyjnie. Teraz dlugo nie bylo...Ale!! Odkrylismy z Orimowskim ruskij market. A tam smalczykow od zatrzesienia. A ogoraski kwaszeniaki jakie pyszne! Mniam, mniam:d

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

No to juz po prostu jakis skandal.

Też się nad tymi "pasztetami" zamyśliłam .......z troską ...czy ona jednak nas nie obraża !? Tak perfidnie,w białych rękawiczkach i jakimś " jebitkiem " na głowie? O.o:papieros:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Afryka napisał:

Też się nad tymi "pasztetami" zamyśliłam .......z troską ...czy ona jednak nas nie obraża !? Tak perfidnie,w białych rękawiczkach i jakimś " jebitkiem " na głowie? O.o:papieros:

 

No moze tak byc, ale Alasencjo, przeciez my wszystkie jestesmy piekne i mlode, a pasztety znamy tylko z talerza:ostrzegam:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MisiekFfm napisał:

Dobrze!

Prawdę powiem:

Nie pilem tylko w poście. Wczesniej owszem, kosztowałem tego i owego.

Smalczyk też jadłem, ale tylko gęsi, z ALDI - polecam.

To prawda, że od Pani Misiowej trudno mi się oderwać, ale przyczyny nieobecnosci były zgoła inne, powiedziałbym: społeczne i "społecznościowe". 

 

Cześć Misiu,całe szczęście,że pani Misiowa troszkę ci popuściła i mogłes wpaść na mały pasztecik np. pani Fioletowej,a i o jakieś procenty się postaramy.;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Afryka napisał:

I tu się mylisz , niestety nie posiadam wielkiej dupy....ale na moich " czapkach dla bliźniaków " jak  mój BH nazywa zaprzyjaźniony kolega ..to spokojnie :szydera:

Jako posiadacz bliźniaków znam temat dość dobrze. Nie mam jednak kolegi w Bośni Hercegowinie. 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ivanilia40 napisał:

Cześć Misiu,całe szczęście,że pani Misiowa troszkę ci popuściła i mogłes wpaść na mały pasztecik np. pani Fioletowej,a i o jakieś procenty się postaramy.;)

Hej,hej!

Pani Misiowa, to dobra kobieta. Na wiele mi pozwala - nawet na obce pasztety i procenty :d.

Niestety, oboje pracujemy i będzie u mnie dopiero jutro na obiad.

Ale zostanie do poniedziałku rana :oklaski:.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MisiekFfm napisał:

Hej,hej!

Pani Misiowa, to dobra kobieta. Na wiele mi pozwala - nawet na obce pasztety i procenty :d.

Niestety, oboje pracujemy i będzie u mnie dopiero jutro na obiad.

Ale zostanie do poniedziałku rana :oklaski:.

Wiem co czujesz,jestem na urlopie...:d

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ivanilia40 napisał:

Wiem co czujesz,jestem na urlopie...:d

 Generalnie, nie jest źle. Pani M. mieszka od mojej szteli o 25 minut jazdy autem. Widujemy się w weekendy i we środy. Ona pracuje w mobilnym Pflegedienst i teraz ma tylko 35 godzin tygodniowo. Regularnie jest w domu miedzy 11.00 a 12.00. A tutaj jesteśmy jak członkowie rodziny, więc może przybywać i mieszkać kiedy chce.

Dobrze nam tak :d.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

I tu się mylisz , niestety nie posiadam wielkiej dupy....ale na moich " czapkach dla bliźniaków " jak  mój BH nazywa zaprzyjaźniony kolega ..to spokojnie :szydera:

Już nie płacz ....Jak masz za małą to Ci kilkanaście centymetrów ( 5 kg ) odstąpię ....ja mam wielką :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ORIM napisał:

Wygląda apetycznie pasztet-z-krolika-z-tymiankiem-i-orzecha

Cyt.

"Domowy pasztet z królika z orzechami laskowymi i tymiankiem

czas przygotowania: ok. 45 min. + 90 min. duszenia + 60 min. pieczenia + czas studzenia i chłodzenia
składniki:

1 tuszka królicza ok. 1300-1500g, razem z podrobami

500 g podgardla wieprzowego

200 g wątróbki z indyka

200 ml białego, wytrawnego wina + ok.150 ml wody

1 średnia cebula

1 średnia marchewka

5 kulek ziela angielskiego

3 liście laurowe

3 średnie jajka

1,5 suchej bułki typu kajzerka

2 łyżeczki soli

1 łyżeczka świeżo mielonego pieprzu czarnego

2 czubate łyżeczki suszonego tymianku

100 g orzechów laskowych łuskanych

 

do foremek - 50 g smalcu 

kilka łyżeczek bułki tartej



Jak zrobić pasztet z królika? 

Oprawioną tuszę króliczą opłukałam, osączyłam, podroby odłożyłam. Ostrym nożem wycięłam comber czyli schab króliczy, pasek mięsa biegnący wzdłuż kręgosłupa i na razie odłożyłam. Tuszę podzieliłam na ćwiartki i kawałki mięsa z kością włożyłam do dużego, szerokiego garnka. Dołożyłam pokrojone na duże kawałki podgardle wieprzowe. Cebulę obrałam, przekroiłam na 4 części. Marchewkę oskrobałam. Warzywa dodałam do garnka z mięsem. Dorzuciłam ziele angielskie i liście laurowe oraz wsypałam 1 łyżeczkę tymianku. Wlałam wino i wodę. Całość dusiłam pod przykryciem, na małym ogniu przez ok. 90 minut aż mięso było miękkie. Na jakieś 20 minut przed końcem gotowania na wierzchu ułożyłam oczyszczone podroby, królicze i wątróbkę z indyka żeby ugotowały się na parze.

Kiedy mięso się dusiło przygotowałam orzechy. Wysypałam je na blaszkę i wstawiłam do gorącego piekarnika nagrzanego do 180 st. C na ok. 15-20 minut. Kiedy skórka na orzechach ściemniała i popękała wyjęłam je, przesypałam na czystą ściereczkę i pocierając przez nią otarłam ze skórki. Oczyszczone posiekałam grubo. Wycięty wcześnie surowy kawałek combra pokroiłam w kostkę ok. 1x1cm. 

Kiedy zawartość garnka nieco przestygłam zlałam wywar spod mięsa i namoczyłam w nim pokruszoną bułkę. Usunęłam liście laurowe i ziele angielskie. Kawałki podgardla, warzyw i podroby odłożyłam a mięso królika dokładnie oddzieliłam od kości, które wyrzuciłam. Mięso królicze, podgardle, podroby i warzywa zmieliłam w maszynce do mięsa dwukrotnie dodając też namoczoną w wywarze bułkę (razem z całym wywarem),

Do zmielonej masy dodałam sól, pieprz i resztę tymianku - trzeba masy spróbować i doprawić wedle własnego smaku. Dorzuciłam też kawałki combra i orzechy a także wbiłam jajka. Całość dokładnie wymieszałam. Podłużne foremki do pasztetu posmarowałam roztopionym smalcem i wysypałam tartą bułką. Nałożyłam masę mięsną, ale nie do pełna bo pasztet podczas pieczenia trochę rośnie.

Pasztety piekłam ok. godziny w piekarniku nagrzanym do 180 st. C. Po upieczeniu wyjęłam z pieca, zostawiłam do zupełnego wystudzenia w foremkach i schłodziłam przez noc w lodowce. Dopiero taki dobrze zastudzony wyjęłam z foremek.

Z tej ilości składników zrobiłam 4 nieduże pasztety w foremkach 7x17cm." 
 

Jak już, to  podawać całość. Powyżej skopiowałem przepis z netu. :-)))

Tylko to pół kilograma podgardla wieprzowego, a fuj, psuje całe zdrowie tego pasztetu. Chociaż na pewno podnosi jego smak.

Widziałem królika w REWE. Po świętach zrobię "przymiarkę" na ten pasztet. Bez tego podgardla, oczywiście. Popatrzę na półki, żeby czymś innym zastąpić. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...