Skocz do zawartości

Jak wybrać agencję, jakie pytania zadawać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, hawana napisał:

Teraz pewnie wyrejestrowal ja. Cos dla zony moze zrobic:haha:

A Danusia jak nie wyrejestrowala to ma.

A tak w ogóle to o co w tym temacie biega ? Bo gdybym była nieubezpieczona to , kogo , czyjej wypowiedzi mam się słuchać ?:szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, Teresadd napisał:

Czy siedzicie w jednych agencjach ,czy zmieniacie.? Może zasiedziałem się w swojej.Skąd wiecie ,że to ta?Czy kierujecie się opiniami na forach ,czy prywatne polecenia?Bo coś zaczynam za dużo główkować.

Dopiero dzisiaj zauważyłam tego posta. Ja pracuję już w 4 Agencji i na dzień dzisiejszy uważam, że powinno się zmieniać i szukać swojej wymarzonej szteli. 

Opinia na forach może być myląca. Ja pojechałam z taką zachwalaną na Hiltonie i niestety nie sprawdziło się. 

Z mojego doświadczenia wynika, że to zależy gdzie trafimy. Jak na sztellę minę to żadna agencja tak naprawdę nam nie pomoże, jeżeli sami nie weźmiemy sprawy w swoje ręce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych wypowiedziach jedna nasuwa się odpowiedź : Każdemu według potrzeb! I nie myślę tu o zarobkach rzędu 800 euro, bo to rozbój w biały dzień, ale... powiedzmy "uwłaczanie" komuś, że zarabia 1300 jest trochę jakby nie na miejscu, bo tych" projektów" za 1700 nie jest znowu tak dużo. A forma zatrudnienia też powinna być skrojona według danej osoby. I tyle w temacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Afryka napisał:

Po tych wypowiedziach jedna nasuwa się odpowiedź : Każdemu według potrzeb! I nie myślę tu o zarobkach rzędu 800 euro, bo to rozbój w biały dzień, ale... powiedzmy "uwłaczanie" komuś, że zarabia 1300 jest trochę jakby nie na miejscu, bo tych" projektów" za 1700 nie jest znowu tak dużo. A forma zatrudnienia też powinna być skrojona według danej osoby. I tyle w temacie. 

Ja tam się nie czuję " uwłaczona " mimo, ze tyle zarabiam....I tu się zgadzam, że każdemu wg potrzeb  :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minut temu, Afryka napisał:

Po tych wypowiedziach jedna nasuwa się odpowiedź : Każdemu według potrzeb! I nie myślę tu o zarobkach rzędu 800 euro, bo to rozbój w biały dzień, ale... powiedzmy "uwłaczanie" komuś, że zarabia 1300 jest trochę jakby nie na miejscu, bo tych" projektów" za 1700 nie jest znowu tak dużo. A forma zatrudnienia też powinna być skrojona według danej osoby. I tyle w temacie. 

A gdzie tu widzisz uwłaczanie? :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w agencji ,gdzie zarobki są takie sobie.Zależy mi na Zusie ,do emerytury mam 5 lat .Państwo może nie zbankrutuje i jakaś emerytura będzie.Będąc w Polsce zarabiam 100 euro.( ulotki ) miesięcznie.Zus mam płacony też.Kiedyś ta kwota potrącana była z mojej wypłaty i wypłacana w polskim miesiącu.   Czyli troszkę więcej jest,a 100 piechotą nie chodzi.

Obiecana jest lojalka,ale kiedy? Zobaczę c dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A tak w ogóle to o co w tym temacie biega ? Bo gdybym była nieubezpieczona to , kogo , czyjej wypowiedzi mam się słuchać ?:szydera:

 

W tym temacie dyskutujemy o wyborze agencji i pytaniach , ktore warto zadac.

 Moj wniosek jest taki, ze trzeba pytac o wysokosc skladek na ubezpieczenie, badz tez o podstawe, czyli kwote od ktorej skladki sa naliczane.

Znajac podstawe mozna skorzystac z kalkulatora plac i samemu wyliczyc,  jakie skladki nam odprowadza.

I wiedzac to,  dyskutuje o moim wynagrodzeniu, bo jesli agencja placi uczciwie zus, to godze sie na nizsze wynagrodzenie. Jesli nie, to moja kwota do reki musi byc wieksza, bo niestety to jest okradanie nas.

Czesto zmieniam agencje, pracuje na duzym zusie i na malym, dbam jednak o ciaglosc skladki zdrowotnej, bo bez tego nie dostalabym legalnej pracy.  Moja taktyka wynika z doswiadczen wlasnie.

Mialam przerwe w ubezpieczeniu i agencja zazyczyla sobie kasy, zeby ubezpieczyc mnie wstecz.

A przerwe mialam, bo inna agencja nie odprowadzila mi skladek. Pracowalam nielegalnie, ot co.

Teraz sprawdzam na biezaco w PUE ZUS, gdzie mam dostep przez internet. Po podpisaniu nowej umowy agencje maja  dni na zgloszenie , wiec informacja o nowym platniku pojawia sie bardzo szybko.

Inna sprawa- korzystam z opieki zdrowotnej, wiec EWUS szybko by wykryl brak ubezpieczenia.

Uczulam na zadawanie pytan przed i uwazne czytanie umow, bo skladka od sredniej krajowej moze byc za cale zlecenie i pracujac 2 miesiace mamy skladke praktycznie od 2300 zl/msc. Lepiej wiec pracowac za skladki od 3500, ale za kazdy miesiac.

Inna sprawa, ktora ma wplyw na wybor zlecenia przeze mnie to rodzaj wykonywanych czynnosci.

Podejmuje prace za mniejsze pieniadze, zeby oszczedzic wlasne zdrowie, czyli chetnie jade tam, gdzie nie ma dzwigania i pracy nocnej,  bo posiedze 2 dni dluzej i mam do reki tyle samo,  a sie nie napracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaim taaaa...i srali muchy... będzie wiosna :szydera:Zawsze mnie to bawiło jak pouczano w temacie zarobków . A że ja pilnie czytająca i pamiętająca jestem to ubaw najlepszy miałam jak za jakiś czas ktoś sam się wsypał :szydera:...Normalnie alfy i omegi same ...prawie . Basia , nigdy nie trzymałam tego w tajemnicy , pisałam często o tym , że na początku pracowałam za zawrotną sumę 1512 ( ładniej brzmi :szydera: ) ....na dwa miesiące :szydera: Wtedy to były dla mnie duże , bardzo duże pieniądze . Kiedy zaczęłam najpierw czytać , później ( długo to trwało ) zarejestrowano mnie na forum , dopiero zrozumiałam , że mogę dużo więcej zarabiać . O opowieściach i fantazjach busowych to lepiej nie wspominać :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hawana, Hawanko, a problem z ubezpieczeniem zdrowotnym w De skąd się bierze? Jak sprawdzić, czy jest się ubezpieczonym w De?

Jakiś czas temu przeżyłam szok, bo koleżanka poważnie zachorowała i powinna na nic się nie oglądając w te pędy lecieć do lekarza, a, że weekend akurat był, do szpitala na Notaufnahme. Zjechała do Polski po 2-3 dniach, czuła się fatalnie, a w międzyczasie okazało się, że w ogóle nie była ubezpieczona przez agencję :(.

Jak uniknąć takich "niespodzianek"? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar  wystarczy w Polsce załatwić sobie dostęp dp PUE ZUS i można na bieżąco sprawdzać czy i ile składek ZUS odprowadza agencja za nas.

Co do zmiany agencji to też zmieniam. Jak się człowiek zasiedzi to agencja już nie zaproponuje wyższej stawki bo ma zanotowane że pracujemy za niższą. W nowej agencji zazwyczaj język jest weryfikowany wyżej bo w końcu cały czas go szlifujemy i uczymy się. Powodem do pozostawania długo w agencji jest przede wszystkim miejsce gdzie wracamy bo jest nam dobrze. Jeśli trzeba zmienić miejsce to dobrze jest też zmienić agencję.

A co do stawek - im wyższy ZUS tym stawka niższa i to jest normalne. Ale przy niskiej stawce ZUS niska płaca to już sygnał że to nie jest odpowiednia agencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, salazar napisał:

@hawana, Hawanko, a problem z ubezpieczeniem zdrowotnym w De skąd się bierze? Jak sprawdzić, czy jest się ubezpieczonym w De?

Jakiś czas temu przeżyłam szok, bo koleżanka poważnie zachorowała i powinna na nic się nie oglądając w te pędy lecieć do lekarza, a, że weekend akurat był, do szpitala na Notaufnahme. Zjechała do Polski po 2-3 dniach, czuła się fatalnie, a w międzyczasie okazało się, że w ogóle nie była ubezpieczona przez agencję :(.

Jak uniknąć takich "niespodzianek"? 

 

Nie wiem jak sprawdzic w De, bo nie pracuje na niemieckich warunkach.

W Polsce dziala PUE ZUS. To jest Platforma Uslug Elektronicznych ZUS. Aby tam zajrzec na swoje konto trzeba udac sie z dowodem osob. do placowki terenowej ZUS i wystapic o dostep. 

Tak jak w banku.

Dostaje sie login, wymysla haslo, potwierdza i juz dziala.

Mozna zobaczyc kto nas ubezpiecza otwierajac zakladke "ubezpieczenia i platnicy". Platnik ma 7 dni na zgloszenie umowy, wiec szybko mozna zobaczyc czy zostalismy zgloszeni.

Dalej jest zakladka "informacje o podstawach i skladkach" i tam co miesiac pojawiaja sie adnotacje.Tutaj info jest pozniejsze, bo Zus ma 14 dni na zarejestrowanie skladek.

Skladki zdrowotnej de facto nie widac, bo ona idzie do NFZ, ale podstawe wymiaru tak. Skladki emerytalne sa widoczne razem z podstawa.

Od kwoty 4486.15 zl(srednia krajowa juz nieaktualna) jest skladki 875.70 zl. Dlatego jak mi placa taka skladke co miesiac, to zgadzam sie pracowac za kwote 200 euro mniej do reki. Taka moja kalkulacja.

Jak ktos nie ma dostepu elektronicznego do konta w ZUS musi dzwonic do biura terenowego ZUS, w godzinach urzedowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

@salazar  wystarczy w Polsce załatwić sobie dostęp dp PUE ZUS i można na bieżąco sprawdzać czy i ile składek ZUS odprowadza agencja za nas.

Co do zmiany agencji to też zmieniam. Jak się człowiek zasiedzi to agencja już nie zaproponuje wyższej stawki bo ma zanotowane że pracujemy za niższą. W nowej agencji zazwyczaj język jest weryfikowany wyżej bo w końcu cały czas go szlifujemy i uczymy się. Powodem do pozostawania długo w agencji jest przede wszystkim miejsce gdzie wracamy bo jest nam dobrze. Jeśli trzeba zmienić miejsce to dobrze jest też zmienić agencję.

A co do stawek - im wyższy ZUS tym stawka niższa i to jest normalne. Ale przy niskiej stawce ZUS niska płaca to już sygnał że to nie jest odpowiednia agencja.

Dokladnie tak samo mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, foczka63 napisał:

@hawana Ja się zarejestrowałam na PUE ZUS nie wychodząc z domu.Normalnie na stronie ZUS.

 

http://www.zus.pl/pue/rejestracja

A kiedy?

Zreszta niewazne.

Dobrze, ze piszesz.

 Kiedys trzeba to bylo robic to osobiscie w placowce, z dowodem.Dobrze, ze sie poprawilo.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...