Skocz do zawartości

Więcej pracy niż w umowie. Jak zareagować?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim. Jak u was dzisiaj dzionek mija? Ja się wczoraj urwałam na niedługi spacer, tu jest piękne miejsce na spacery, a wczoraj była super pogoda. Na tym spacerze podładowałam akumulatory i gdyby jeszcze to nie był samotny spacer, to byłoby w ogóle super. Niestety dziś rano, zaspałam 5 minut, tzn wstałam równo z ogólnym budzikiem i podałam kawę 5 minut później, to ona mi potem mówi, że mam wstawać wcześniej, więc ją jej mówię, że jestem bardzo zmęczona, bo przez to, że o 22 jeszcze jej pomagam, późno zasypiam i przez te dwa miesiące to już jest dla mnie za mało snu dodatkowo powiedziałam jej, że w nocy bardzo boli mnie ręką, zero reakcji. Napisałam dzisiaj maila do agencji, ale nie wiem czy go wysyłać. Trochę się boję, bo jeszcze nie dostałam od nich całej kasy za przepracowane do tej pory miesiące. Czy warto im wysłać takiego maila, jakie mogą być dla mnie konsekwencje tego? 

Mail do agencji:

"

Szanowni Państwo,

Zwracam się do Państwa, jako pracodawcy, z którym podpisała umowę zlecenie na pracę w charakterze opiekunki w Niemczech, z prośbą o odpowiedź na kilka pytań. 

 

Dlaczego Państwo, jako pracodawcy informują opiekunkę tylko o tym, że należy jej się tylko dwie godziny przerwy w ciągu dnia, a przy podpisywaniu umowy informują Państwo, że podpisujemy umowę na 8 godzinny dzień pracy, dlatego, że wg. Państwa tyle zajmuje opiekunce wykonanie swoich obowiązków domowych. Dlaczego nie wliczają Państwo do czasu pracy, czasu, w którym opiekunka pozostaje do dyspozycji podopiecznego. Dlaczego Państwo, jako firma, z którą podpisałam umowę, przyjęła od klientki plan dnia, z którego jasno wynika, że żadne normy prawne w zakresie czasu pracy opiekunek nie są przestrzegane na tym kontrakcie, co więcej, nie poinformowała klientki o prawach opiekunki? Ten plan dnia różni się od rzeczywistości, bo moja podopieczna jest osobą bardzo wymagającą i dużo wymaga od opiekunki, często dochodzi wiele innych rzeczy, jak np. trening pęcherza, czy podanie do łóżka co najmniej trzech herbat i wiele innych rzeczy, które wymagają ode mnie bycia w ciągłej gotowości. Dlaczego ten plan został mi przedstawiony dopiero tydzień po podpisaniu przeze mnie umowy na wyjazd?

07:00 Uhr: Wecken-budzenie, danach Frühstück im Bett-śniadanie w łóżku

08:00 Uhr: Aufstehen: Anziehen und transfer in Rollstuhl – ubieranie i transfer na wózek

08:30 Uhr: Arbeit – pacjentka pracuje

13:00 Uhr: Pause und Mittagessen – przerwa i obiad

14:00 Uhr: Arbeit – pacjentka pracuje

18:00 Uhr: mein Arbeitsende, manchmal 19:00 Uhr – koniec pracy pacjentka, czasem o 19:00

 

Zwischen 18:00 und 20:00 Uhr: Zurück ins Bett und Abendessen im Bett – pomiędzy 18:00 a 20:00 do łóżka i kolacja w łóżku

Zwischen 22:00 und 22:30 Uhr: Letzte Lagerung – poniędzy 22:00 a 22:30 ostatnia zmiana pozycji

 

Dazwischen benötige ich nur Getränke. – w międzyczasie napoje

 

Die Zeit während ich arbeite kann von der Betreuungskraft frei eingeteilt werden. W czasie, kiedy pacjentka pracuje, opiekunka ma czas wolny.

Bitte teilen Sie Emilia mit, dass ich beim Transfer auf meine Beine stehen kann und möchte. Nur die Bewegung im Raum ist mir aufgrund des langen Liegens nach dem Unfall nicht mehr möglich.Przy transferze  pacjentka chce i może stawać na nogi, tylko poruszanie w pokoju jest niemożliwe z powodu długiego leżenia po wypadku.

 

Z przedstawionego powyżej planu dnia wynika jasno, że jako opiekunka i Państwa pracownik nie mam zapewnionego podstawowego prawa do 12 h. odpoczynku. Swoją pracę zaczynam o 7, kończę dopiero po 22. Czas, w którym pozostaję cały czas do dyspozycji podopiecznej nie jest moim czasem wolnym. W tym czasie, który Państwo i podopieczna nazywają czasem wolnym, ja wykonuję normalne obowiązki domowe i opiekuńcze. Sprzątam, piorę, pasuję, gotuję oraz podaję podopiecznej napoje, pomagam, przy zmianie stomią oraz opróżniam podopiecznej worek od cewnika. Tak jest codziennie, również w weekendy. Do tego dochodzą inne rzeczy związane z życiem codziennym podopiecznej takie jak przygotowywanie sprzętu do rehabilitacji inne sprawy. Bardzo proszę o ustosunkowanie się do moich pytań i pisemną odpowiedź na poruszone przeze mnie kwestie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.caritas.de/hilfeundberatung/ratgeber/alter/pflege/haushaltshilfen-legal-beschaeftigen

§ 3 Arbeitszeit der Arbeitnehmer
Die werktägliche Arbeitszeit der Arbeitnehmer darf acht Stunden nicht überschreiten. Sie kann auf bis zu zehn Stunden nur verlängert werden, wenn innerhalb von sechs Kalendermonaten oder innerhalb von 24 Wochen im Durchschnitt acht Stunden werktäglich nicht überschritten werden. 

https://www.lohn-info.de/sachbezugswerte_2017.html

https://www.lohn-ag.de/arbeitgeberlexikon/sonntags-feiertags-und-nachtzuschlaege.html
https://www.pflege-durch-angehoerige.de/2014/02/02/aufgaben-einer-osteuropaeischen-pflegehilfe/Hauswirtschaftliche Aufgaben
Übrigens: Es ist auch möglich, männliche Pflegekräfte/Haushaltshilfen aus Osteuropa zu bekommen.

Allgemeine Aufgaben
• Begleitung bei allen nötigen Erledigungen und Besorgungen. Eventuell auch alleine ohne den Pflegebedürftigen
• Begleitung des Pflegebedürftigen zu Behörden und Ämtern
• Begleitung zu Ärzten, Therapeuten oder ins Krankenhaus
• Begleitung zu Besuchen von Freunden oder Verwandten
• Begleitung bei Freizeitaktivitäten, kulturellen Veranstaltungen, Spaziergängen, Ausflügen usw.
• Dem Pflegebedürftigen vorlesen, ihn unterhalten oder mit ihm spielen
• Unterstützung bei Hobbies, dies noch ausgeführt werden können
 Pflegerische Aufgaben
• Unterstützung bei der Körperpflege, dem Zähne (oder Zahnprothesen) putzen, Haare kämmen, waschen, schminken, rasieren, eincremen
• Unterstützung beim Duschen oder Baden
• Hilfe beim Aufstehen oder zu Bett gehen
• Unterstützung und Hilfe beim An- und Auskleiden
• Hilfe bei Toilettengängen
• Inkontinenzversorgung
• Schneiden von Fuß- und Fingernägeln
• Dem Patienten beim Aufstehen und zu Bett gehen helfen
• Mundgerechtes Zubereiten der Speisen
• Hilfe und Unterstützung bei alltäglichen Dingen
• Hilfe und Unterstützung auch bei Nacht
• Hilfe beim überwinden von Treppen und Unterstützung beim Gehen, Fahren des Rollstuhls
• Sterbebegleitung
1. Meine Beschäftigung beschränkt sich lediglich auf die Betreuung Ihrer Mutter/ Ihres Vaters/ Ihres Anverwandten.
Moje zatrudnienie ogranicza się do opieki nad Pani/ Pana matką /ojcem / lub krewnymi.
2. Ausschließlich folgende Aufgaben gehören meinen vertraglich vereinbarten Pflichten an: das Kochen und Zubereiten von Speisen, das Putzen/Sauberhalten von Wohnräumen sowie das Waschen/Pflege der Wäsche, einzig und allein im Dienste der zu betreuenden Person.
Jedynie następujące zadania należą do moich zobowiązań umownych: gotowanie i przygotowywanie posiłków, sprzątanie i utrzymywanie w czystości pomieszczeń używanych przeze mnie i PDP, a także mycie i pranie bielizny, wyłącznie dla osoby, którą się opiekuję.
3. Zu meinen Pflichten gehört: die tägliche Körperpflege der zu betreuenden Person, das Kochen und Zubereiten von Speisen, eventuell das Anreichen von Nahrung, das Sauberhalten des unmittelbaren Wohnraumes der zu betreuenden Person, das An- und Auskleiden, Einkäufe erledigen, die Gestaltung der Freizeitbeschäftigung, unter anderem gemeinsame SpieleFernsehenabende, das Vorlesen, Begleitung bei Arztbesuchen, Spaziergängen, Kino- Theaterbesuchen etc.
Moje obowiązki to również: codzienna higiena podopiecznego,
gotowanie i ewentualne karmienie, sprzątanie wokół podopiecznego i po skończonych czynnościach, ubieranie i rozbieranie, zakupy, zajęcia typu gry, oglądanie TV, czytanie gazet, pójście do lekarza, kina czy na spacer itp.
4. Betreuungskräften ist es rechtlich untersagt medizinische
Behandlungen durchzuführen.
Opiekunki domowe mają (prawnie) zabronione wykonywanie zabiegów medycznych.
Das bedeutet:
To znaczy:
Keine intravenösen Injektionen, keine Behandlung von offenen Wunden, keine Fußpflege bei Diabetikern,keine Infusionen, kein Verabreichen von Arzneimitteln ohne ärztliche Verordnung, kein Anziehen von KompressionsTrombosestrümpfen.
Nie wykonuję żadnych zastrzyków, nie leczę otwartych ran, nie obcinam paznokci u diabetyków, nie podłączam kroplówki i nie podaje żadnych tabletek bez pisemnego zalecenia lekarza, nie zakładam pończoch uciskowych (ATS przeciw zakrzepicy).
5. Das Putzen der Fenster, das Aufräumen von Kellerräumen, Garagen oder Ähnlichem, gehört nicht zu meinen Pflichten.
Mycie okien, sprzątanie piwnic, garaży i tym podobnych pomieszczeń nie należy do moich obowiązków.
6. Gartenarbeit gehört ebenfalls nicht zu meien Pflichten.
Prace ogrodowe też nie należą do moich obowiązków.
7. Für die Reinigung von Teppichen , Gardinen, dicken Wolldecken oder Ähnlichem bin ich ebenfalls nicht zuständig.
Za czyszczenie dywanów, firan, grubych wełnianych koców i tym podobnych, również nie jestem odpowiedzialna.
8. Schneeräumen gehört ebenfalls nicht zu meinen Aufgaben.
Odśnieżanie również nie należy do moich zadań.
9. Das Zimmer der Betreuerin/Pflegekraft ist ein Rückzugsort, an dem das Recht auf Privatsphäre höhste Priorität hat. Es dürfen in der Freizeit, über den zur freien Verfügung gestellten Internetzugang Kontakte zur Familie sowie Freunden gepflegt werden.
Pokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi86 przeczytaj powyższy tekst (masz wsatwki j. polskiego). Myślę, że nikt na siebie nie weźmie odpowiedzialności w związku z Twoją powyższą prośbą. Jak zareaguje agencja , tego nikt z nas nie wie. Pamiętaj, że my jesteśmy tylko wodą na ich młyn. Już dawno dostawałaś instrukcje od wielu osób co powinnaś zrobić. To są Twoje decyzje i Twoja odpowiedzialność. Pamiętaj , że na przyszłość powyższy tekst powinnaś mieć wydrukowany i gotowy do podania heksom. Są to legalne zapisy w prawie niemieckim. Sami Niemcy boją się silnych argumentów, co nie znaczy, że to zmieni charakter Twojej PoP. 

Wg mnie robisz zarzuty firmie, a oni tego nie przyjmą w sposób, który siedzi w Twojej wyobraźni. Wypłacić Tobie kasę muszą prędzej czy później, ale muszą. Nie stracisz finansowo, ale psychiczne konsekwencje będą dla Ciebie na pewno na długo wyryte w pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak, wiem, że robię zarzuty firmie. Nie mam nic przeciwko obowiązków domowym, czy pomocy przy tych stomiach itd. Napisałam to tylko po to, żeby im udowodnić, że wcale nie mam tego czasu wolnego tak, jak oni to przedstawiają i że wcale nie pracuję po 8 czy 10 godzin, tak jest na papierze. Ostro to napisałam fakt, ale po co nam kłamał, że mamy prawo tylko do dwóch godzin pauzy, a pozostały cały czas mamy być do dyspozycji podopiecznego. Dzięki za te paragrafy, na pewno zrobię z nich użytek przy następnym kontrakcie. Chcę się jakoś zabezpieczyć po prostu przed ewentualną karą, bo teoretycznie muszę być w Niemczech 3 miesiące, ale w praktyce mam umowę na pół roku, a mam zakaz konkurencji. Nie chcę już z nimi jechać i nie chcę trzech miesięcy czekać w domu, bo wydam wszystkie zarobione pieniądze. Po prostu chcę mieć zabezpieczenie w razie jakiejś kary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Emi86 napisał:

No w sumie tak, wiem, że robię zarzuty firmie. Nie mam nic przeciwko obowiązków domowym, czy pomocy przy tych stomiach itd. Napisałam to tylko po to, żeby im udowodnić, że wcale nie mam tego czasu wolnego tak, jak oni to przedstawiają i że wcale nie pracuję po 8 czy 10 godzin, tak jest na papierze. Ostro to napisałam fakt, ale po co nam kłamał, że mamy prawo tylko do dwóch godzin pauzy, a pozostały cały czas mamy być do dyspozycji podopiecznego. Dzięki za te paragrafy, na pewno zrobię z nich użytek przy następnym kontrakcie. Chcę się jakoś zabezpieczyć po prostu przed ewentualną karą, bo teoretycznie muszę być w Niemczech 3 miesiące, ale w praktyce mam umowę na pół roku, a mam zakaz konkurencji. Nie chcę już z nimi jechać i nie chcę trzech miesięcy czekać w domu, bo wydam wszystkie zarobione pieniądze. Po prostu chcę mieć zabezpieczenie w razie jakiejś kary. 

@Emi86 Agencje przeważnie nie mówią całej prawdy. Wsadzili Ciebie na ten stołek i masz się z nim bujać. Opiekunka w żadnym razie nie może zakładać stomii ani wykonywać zadnych medycznych czynności!!! ( pkt. 4). Jest to prawnie zabronione. W razie powikłań możesz mie być wniosiona sprawa sądowa przeciwko Tobie i to po stronie niemieckiej. Nie bedą się z Tobą ciaćkać jeśli chodzi o grzywnę ( np. za uszkodzenie ciała i następstwo powikłań, kosztów leczenia etc.)  !!! 

Umowę długoterminową stosuje wiele agencji w celu m.in. związania ze sobą opiekunki na dłużej, ominięcia papierologii w razie skrócenia lub przedłużenia kontraktów. Prawo pracy jednoznacznie określa możliwość dwutygodniowego terminu wypowiedzenia umowy na zleceniach.

Zakaz konkurencji: dotyczy okresu podczas wykonywania zlecenia( nie możesz być związana w jednym czasie umową z dwoma i więcej agencjami i nie możesz świadczyć innych usług opiekuńczych). 

Nie musisz się chwalić światu, że jesteś na innym zleceniu. Zatrudnienie nasze nie jest rejestrowane nigdzie więcej poza NFZ, ZUS,US (agencje nie mają powiązanej pomiędzy sobą centralnej bazy  opiekunów).

Nikt nie każe Tobie siedzieć w domu. Nikt nie zakazuje Tobie wyjeżdżać za granicę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn, stomię ona sama zakłada, ja jej podaję wszystko czego potrzebuje do stomii, czekam, aż ona ją sobie założy i wyrzucam jej brudy. Z treningiem pęcherza przy cewniku to nie wiem, czy to jest czynność medyczna, czy nie, muszę jej odłączyć kabel od cewnika przy ciele, podpiąć pod to unventil w kształcie strzykawki, a pod unventil podpiąć z powrotem kabel od cewnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odnośnie maila myślę, że powinnaś go wysłać chociażby dla zabezpieczenia siebie na wypadek ewentualnej kary od agencji. Powinnaś w nim upomnienie się o zaległe wynagrodzenie na wypadek ewentualnej sprawy sądowej. Skoro nie zamierzasz współpracować dalej z tą agencja to nie masz nic do stracenia. Na 2 tygodnie przed zakończeniem tego zlecenia możesz złożyć wypowiedzenie, gdyż taki okres wynika z przepisów. Życzę powodzenia i pisz jak to się zakończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Emi86 napisał:

Tzn, stomię ona sama zakłada, ja jej podaję wszystko czego potrzebuje do stomii, czekam, aż ona ją sobie założy i wyrzucam jej brudy. Z treningiem pęcherza przy cewniku to nie wiem, czy to jest czynność medyczna, czy nie, muszę jej odłączyć kabel od cewnika przy ciele, podpiąć pod to unventil w kształcie strzykawki, a pod unventil podpiąć z powrotem kabel od cewnika. 

Drobna uwaga merytoryczna: stomie wyprowadza lekarz, operacyjnie, bo to jest otwor. Zmieniac mozna tylko worek stomijny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Emi86 zauważyłam,że nie potrafisz przejść z niektórymi sprawami do porządku dziennego .@Heidi podała Ci czego  opiekunowi robić nie wolno i nie musi tego robić chyba ,że sam z własnej nieprzymuszonej woli to zrobi oczywiście może wtedy żądać dodatkowego  wynagrodzenia(wyłączone z tych dodatkowych prac są oczywiście zabiegi i czynności medyczne) .  Ja nadal  nie wiem o co Ci właściwie chodzi ?Dostałaś już wielkie wsparcie i tyleż  samo dobrych ,mądrych rad w temacie Twojego zlecenia.Czasu nie cofniesz jakąś tam umowę podpisałaś chociaż tak do końca to ja nie wiem ile zobowiązałaś się pracować dla tej firmy w zamian za darmowy kurs języka niemieckiego .Tak czy siak jak nie chcesz zapłacić 1800 zł to musisz pracować tyle czasu ile jest napisane w umowie.Dodam tylko ,że ja zaczynam swój dzień pracy o 9 rano i kończę o 21 czyli też teoretycznie pracuje 12 godzin  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na spacerze i przemyślałam sprawę. Do agencji napiszę grzecznego maila, w którym poproszę ich, żeby porozmawiali z podopieczną, żeby przynajmniej w niedzielę kawa mogła być o 8, bo jestem bardzo zmęczona, gdyż pracuję więcej niż w umowie i nie mam zapewnionego podstawowego prawa do odpoczynku. Napiszę im, że ze względu na specyfikę pracy bleble i na utrzymanie dobrych stosunków z PDP rozumiem, że przestrzeganie paragrafu 3 nie jest w pełni możliwe, proszę jednak o rozmowę z podopieczną, żeby przynajmniej w niedzielė zgodziła się na pobódkę i podanie kawy o godz. 8, bo ze względu na to, że pracuję więcej niż przewidziały to przepisy, jestem przemęczona i potrzebuję jednego dnia, żeby wstać później. Tym samym pokażę im swoją dobrą wolę i pokaże, że znam przepisy, więc się zabezpieczę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Emi86 napisał:

@inez gdybym zaczynała o 9 i kończyła o 21, nie robiła bym problemu, ale ja zaczynam o 7 i kończę 22.30, codziennie. 

ja od 4ej do 22giej z trzygodzinna przerwa w ciagu dnia i jeden dzien wolny 7 godzin. ale nie o tym chcialam

pytanko

jak sie maja przepisy prawa niemieckiego do nas skoro jestesmy z reguly zatrudnieni na polskich warunkach? stronami umowy cywlino - prawnej jaka jest z reguly umowa zlecenie sa opiekun i polska agencja, koncowa klauzula jasno stawia sprawe ze sprawy nieuregulowane dana umowa reguluje kc w polsce  , pomijam ze agencje naduzywaja  nagminne takich  rzeczy zakaz konkurencji ktory z kc nie ma zastosowania a jednak jest on umieszczany w umowach. odrebna umowe maja agencje z niemieckimi rodzinami lub posrednikami...

ja wspomniany zakaz mam usuniety ale to byla batalia miedzy rodzina a agencja trafili na madrzejszego do siebie..udalo sie 

to sa nieuregulowane sprawe do tej pory odnosnie naszego czasu pracy, przerw nawet oddzielnego mieszkania oraz kosztow ktore rodziny mooga odliczac od podatku...sporo niuansow nie jest nam przedstawianych chociazby wlaczanie aparatu telnowego lub..no wlasnie mierzenie poziomu cukru podawanie insuliny czy nawet zwykla niby...pielegnacja paznokci czy higieny jamy ustnej zwlaszcza u diabetykow, gdzie sa oni bnarazeni z racji chorby na urazy krwawienia itp..jezlei wystapia powiklanie a to na 300% agencje umywa rece a opiekun ozstaje sam z niemieckim prawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lucyna.beata napisał:

ja od 4ej do 22giej z trzygodzinna przerwa w ciagu dnia i jeden dzien wolny 7 godzin. ale nie o tym chcialam

pytanko

jak sie maja przepisy prawa niemieckiego do nas skoro jestesmy z reguly zatrudnieni na polskich warunkach? stronami umowy cywlino - prawnej jaka jest z reguly umowa zlecenie sa opiekun i polska agencja, koncowa klauzula jasno stawia sprawe ze sprawy nieuregulowane dana umowa reguluje kc w polsce  , pomijam ze agencje naduzywaja  nagminne takich  rzeczy zakaz konkurencji ktory z kc nie ma zastosowania a jednak jest on umieszczany w umowach. odrebna umowe maja agencje z niemieckimi rodzinami lub posrednikami...

ja wspomniany zakaz mam usuniety ale to byla batalia miedzy rodzina a agencja trafili na madrzejszego do siebie..udalo sie 

to sa nieuregulowane sprawe do tej pory odnosnie naszego czasu pracy, przerw nawet oddzielnego mieszkania oraz kosztow ktore rodziny mooga odliczac od podatku...sporo niuansow nie jest nam przedstawianych chociazby wlaczanie aparatu telnowego lub..no wlasnie mierzenie poziomu cukru podawanie insuliny czy nawet zwykla niby...pielegnacja paznokci czy higieny jamy ustnej zwlaszcza u diabetykow, gdzie sa oni bnarazeni z racji chorby na urazy krwawienia itp..jezlei wystapia powiklanie a to na 300% agencje umywa rece a opiekun ozstaje sam z niemieckim prawem

No właśnie nad tymi sprawami nie mogę przejść ć do porządku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lucyna.beata napisał:

ja od 4ej do 22giej z trzygodzinna przerwa w ciagu dnia i jeden dzien wolny 7 godzin. ale nie o tym chcialam

pytanko

jak sie maja przepisy prawa niemieckiego do nas skoro jestesmy z reguly zatrudnieni na polskich warunkach? stronami umowy cywlino - prawnej jaka jest z reguly umowa zlecenie sa opiekun i polska agencja, koncowa klauzula jasno stawia sprawe ze sprawy nieuregulowane dana umowa reguluje kc w polsce  , pomijam ze agencje naduzywaja  nagminne takich  rzeczy zakaz konkurencji ktory z kc nie ma zastosowania a jednak jest on umieszczany w umowach. odrebna umowe maja agencje z niemieckimi rodzinami lub posrednikami...

ja wspomniany zakaz mam usuniety ale to byla batalia miedzy rodzina a agencja trafili na madrzejszego do siebie..udalo sie 

to sa nieuregulowane sprawe do tej pory odnosnie naszego czasu pracy, przerw nawet oddzielnego mieszkania oraz kosztow ktore rodziny mooga odliczac od podatku...sporo niuansow nie jest nam przedstawianych chociazby wlaczanie aparatu telnowego lub..no wlasnie mierzenie poziomu cukru podawanie insuliny czy nawet zwykla niby...pielegnacja paznokci czy higieny jamy ustnej zwlaszcza u diabetykow, gdzie sa oni bnarazeni z racji chorby na urazy krwawienia itp..jezlei wystapia powiklanie a to na 300% agencje umywa rece a opiekun ozstaje sam z niemieckim prawem

Jeszcze raz napisze ,że jeżeli sprawy nie zostaną uregulowane prawem to nadal będzie panowała "wolna amerykanka" i szkoda naszych nerwów  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, INEZ napisał:

Jeszcze raz napisze ,że jeżeli sprawy nie zostaną uregulowane prawem to nadal będzie panowała "wolna amerykanka" i szkoda naszych nerwów  :)

Jeszxze długo nie zastaną bo nikomu ,ani Niemcom ani polskim firmom na tym nie zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emi86 napisał:

@inez gdybym zaczynała o 9 i kończyła o 21, nie robiła bym problemu, ale ja zaczynam o 7 i kończę 22.30, codziennie. 

Ja tak samo,ale roboty nie mam prawie wcale,przerwę 2 godz. i 2 dni wolne od 9-17 kiedy PDP w przedszkolu.więc nie narzekam .Ale nie każdemu taka wczesna i późna pora aktywności PDP odpowiada.Też wolaąłbym wstawać ok.8ej:)

Co do planowanego meila do agencji z prośbą o pogadanie z PDP to nie zdziwię się jak Cię agencja oleje  i wyśmieje.Albo w najlepszym razie napisze,że to jak sobie organizujesz czas pracy to Twój problem.....Już widzę jak koordynatorka rozmawia z PDP....He he,jeszcze z tej firmy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Ja tak samo,ale roboty nie mam prawie wcale,przerwę 2 godz. i 2 dni wolne od 9-17 kiedy PDP w przedszkolu.więc nie narzekam .Ale nie każdemu taka wczesna i późna pora aktywności PDP odpowiada.Też wolaąłbym wstawać ok.8ej:)

Co do planowanego meila do agencji z prośbą o pogadanie z PDP to nie zdziwię się jak Cię agencja oleje  i wyśmieje.Albo w najlepszym razie napisze,że to jak sobie organizujesz czas pracy to Twój problem.....Już widzę jak koordynatorka rozmawia z PDP....He he,jeszcze z tej firmy......

Chciałabym tylko dodać  ha ha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...