Skocz do zawartości

Uwaga! Pokwitowanie bagażu


Gość Regina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim. Dzisiaj dojechałam do Niemiec busem z kilkunastoma osobami. To jest mój pierwszy wyjazd z drzwi pod drzwi i nie pomyślałam, że na bagaż powinien być kwit. Przy wyjściu okazało się, że w luku nie ma mojej walizki. Busiarz skontaktował się z szefem i powiedział że nie pamięta czy dawałam bagaż i nie ma pewności czy sama go nie zostawiłam w polsce. Ktoś kto wysiadał wcześniej wziął moją walizkę umyślnie, bo nie było nadwyżki bagażu. Mam czekać kilka dni na stanowisko przewoźnika. Na szczęście rodzina wykazała się zrozumieniem i jutro obiecali zakupy na ich koszt. Ale sami wiece że co swoje to swoje a nie naprędce kupowane a do tego kilka zdjęć, tabletki, trochę kasy i wartościowy tablet do kontaktu. Zostałam w tym co miałam i smartfonem. Zawsze żądajcie kwitu na bagaż! Czy ktoś miał podobną sytuację? Na co mogę liczyć?

 

Regina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę stała twardo ale bez pokwitowani bagażu będzie ciężko bo jak udowodnić, że go dałam i co w nim miałam. Poczekam co dziś ustalą, ale są mili i wydaje mi się, że nie trzeba będzie robić afery, bo to nauczka dla nich i dla mnie a pewnie i wszystkich podróżujących busikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały busik to nie autobus.zawsze biorę pokwitowanie ale i tak zawsze nie jestem do końca spokojna ,czy czasami ktoś nie wysiądzie z moją walizą,a jeżdzę narazie autobusami.

No to Ci się przytrafiło ,a pamiętasz tego kogoś co wysiadał wcześniej? 

a może została Twoja walizka na przystanku w Polsce? no nie,bo piszesz od drzwi do drzwi.ciekawa jestem finału-aby dobrze się skończyło,jakiś złodziej jechał i tyle,opiekun czy opiekunka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie oczywiście nikt się nie przyznał. Polacy :) Przewoźnik stwierdził, że to nauczka dla mnie i przede wszystkim dla nich, bo nigdy im się to nie przydarzyło i mają wprowadzić numerki. Ustaliliśmy, że pokryją połowę mojej kwoty, bo tablet może był a może nie. Lepsze to niż nic. Sprawę uznaję za zamkniętą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie oczywiście nikt się nie przyznał. Polacy :) Przewoźnik stwierdził, że to nauczka dla mnie i przede wszystkim dla nich, bo nigdy im się to nie przydarzyło i mają wprowadzić numerki. Ustaliliśmy, że pokryją połowę mojej kwoty, bo tablet może był a może nie. Lepsze to niż nic. Sprawę uznaję za zamkniętą.  

A ja będę bardziej czujna i zresztą wszyscy tutaj co to czytali.Troche dziwne ,przeciez busami nie jezdzi dużo ludzi ,aż tak dużo ,żeby się pogubić w bagażach.Przykład zachowania polaczka!złodziejaszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasie podróży, nieważne czy busem czy autokarem staram się pilnować walizek. Nawet w nocy wychodzę i patrzę co ludzie biorą :D A robię tak dlatego bo wiele lat temu mój tata jechał autokarem z Niemiec,  patrzy przez okno a tam jakaś para niesie jego walizkę. Zapytał co Państwo robią, a oni: ,,O przepraszamy, myśleliśmy, że to nasza" :D Czasami jako jedyna w nocy wychodzę i obserwuję, ale niestety ludzie są różni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w czasie podróży, nieważne czy busem czy autokarem staram się pilnować walizek. Nawet w nocy wychodzę i patrzę co ludzie biorą :D A robię tak dlatego bo wiele lat temu mój tata jechał autokarem z Niemiec,  patrzy przez okno a tam jakaś para niesie jego walizkę. Zapytał co Państwo robią, a oni: ,,O przepraszamy, myśleliśmy, że to nasza" :D Czasami jako jedyna w nocy wychodzę i obserwuję, ale niestety ludzie są różni...

   no tak ,masz racje mała ,żyjemy wśród takich ludzi i na to nie ma  rady ,trzeba pilnować ,sa to sporadyczne wypadki ,ale są.-Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...