Skocz do zawartości

Własna polska działalność ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Serenity napisał:

W międzyczasie agencje pośredniczące proponują jednak realniejsze stawki przy prowadzeniu swojej działalności. I dobrze, że coś się dzieje w tym temacie.

Wiesz  @Serenity jaka mala różnica była między zatrudnieniem -umową z agencją a własną działalnoscią? aby  nie skłamać ,,1700 euro na umowę a 1920 na działalnosc,,a że ja już nigdy nie chcę mieć działalnosci to umowa mi wystarczyła,,czyli dodali na ZUS,,a wiemy też ile jest papierkologi w prowadzeniu działalności,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
O 4.08.2018 at 14:00, zuziam napisał:

Pytanko do opiekunek i opiekunów z własną działalnością w Polsce: Jaka formę opodatkowania polecacie i dlaczego? Dzięki za każdą odpowiedź i liczę na burze mózgów ;)

Burzy nie było bo zdecydowana większość nie pracuje na działalności gospodarczej. Karta podatkowa tej działalności nie obejmuje. Prawie na pewno ryczałt też nie może być. Pozostaje podatek dochodowy i wybór formy : liniowy czy na zadadach ogólnych. Przy liniowym nie ma ulg i wspólnego opodatkowania więc to zależy od sytuacji rodzinnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Burzy nie było bo zdecydowana większość nie pracuje na działalności gospodarczej. Karta podatkowa tej działalności nie obejmuje. Prawie na pewno ryczałt też nie może być. Pozostaje podatek dochodowy i wybór formy : liniowy czy na zadadach ogólnych. Przy liniowym nie ma ulg i wspólnego opodatkowania więc to zależy od sytuacji rodzinnej.

Powiem szczerze , ze nawet US miał z tym problem , ale stanęło jednak na ryczałcie i ja na takowym jestem . Odprowadzam 8.5 % od zarobków , z tego mogę odliczyć ZUS i wszystkie składki które się z nim łączą . Poniżej  przydatny link https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/ryczalt/dzialalnosc-gospodarcza/734807,Opodatkowanie-dzialalnosci-polegajacej-na-opiece-nad-osobami-starszymi.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

I   8.5% ładniej wygląda i brzmi jak 17 % :oklaski:

Ja bym się tak nie cieszyła bo nie odliczysz żadnych kosztów. Ani dojazdu ani diet. :haha:

Natomiast jest to zdecydowanie najprostsza forma opodatkowania a podstawą jest uzyskanie przychodu. Ale nie dochodu, no i  nie możesz odliczyć kosztów ani opodatkować się wspólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Ja bym się tak nie cieszyła bo nie odliczysz żadnych kosztów. Ani dojazdu ani diet. :haha:

Natomiast jest to zdecydowanie najprostsza forma opodatkowania a podstawą jest uzyskanie przychodu. Ale nie dochodu, no i  nie możesz odliczyć kosztów ani opodatkować się wspólnie.

Przeliczałam to z jedną mądrzejszą głową ode mnie :d i wyszło na to , że ryczałt i tak bardziej się opłaca :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...