Skocz do zawartości

Praca


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy lepiej jechać z firmą czy prywatnie?

Jak sądzicie bo jednak różne zdania słyszę na ten temat.

Jeżeli jechać pod skrzydłami firmy to opiekunka/opiekun powinien mieć wsparcie ze strony firm i szybką pomoc w nagłych wypadkacha przeważnie tak nie jest..

I jak zaufać firmom.

Firmy o opiekunkach też nie zawsze mile się wypowiadają co mi się wcale to nie podoba.

A prywatnie nie wiem strach obawa w końcu to obcy kraj a seniorzy niestety to ludzie schorowani z demencją,alzheimerem,,itd

N ie wiadomo na jaką rodzinę się trafi i podopiecznych.

Jak sądzicie jakie są Wasze zdania 

Czekam na wiadomości od was 

Wiem że udzielają się też tutaj osoby z firm i warto uważać co się pisze .

Samo życie moi drodzy .

dzień.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz bezpieczniej wyjechać z agencją,choć nie zawsze to oznacza pełne "zaopiekowanie" w razie problemów,ale jednak zawsze legalnie.

Każdy jeździ jak mu pasuje-jedni wolą legalnie, inni nie ,z różnych powodów.Rozumiem,nie potępiam i nie wnikam.

Wyjazd z agencją nie oznacza też ,że ta i tylko ta juz zawsze.Z mojego doświadczenia wnioskuję,że warto sobie "poskakać " z jednej do drugiej,ma sie porównanie to raz, a dwa jest większa szansa trafić wreszcie na dość przyzwoitą:)Ja trafiłam na dwie takie przez prawie 8 lat,zaledwie dwie:(A na rynku jest setki przecież....

Nie zawsze też korzystnie jest dac się skusić na większą kasę ,bo często to oznacza zapieprz i ciężkie miejsce.Ja wolę mniej zarobić i mieć błogi spokój,nie dźwigać ,nie wstawać nocami i nie obcować 24 na dobę z demencją i nie wojowac z wiatrakami.Popróbowałam co nieco i wystarczy:)Wyrosłam:)

Zawsze powtarzam,że my jedziemy do pracy,nie na wojnę.I w pierwszej kolejności dbamy o swoje zdrowie,zwłaszcza to psychiczne.Nie jest żadną sztuką udowadniac nie wiadomo komu ,że "dam radę",kiedy skutkuje to stresem i szybkim wypaleniem zawodowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, hawana napisał:

Nie zawsze uzywam emotkow, bo wtedy jest zabawniej.

A tutaj tak powazny temat, ze zartowac nie wypada.

Bardzo poważny to i odpowiedz musiała być poważna rozumiem .Ja moim skromnym zdaniem przychyliłabym się do Twojej wypowiedzi ale chyba wystarczy ,że wsparłam lajkiem zgadzam się .Każdy co innego będzie doradzał pewnie kiedyś już napisałam jak prywatnie to tylko po znajomości a jak ich brak to przez agencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez rozwazac wypad bezposredni do rodziny i albo na umowe z nimi jako osoba fizyczna z pelnym pakietem ubezpieczeniem itd albo jako tzw przedsiebiorca i tez zawrzec umowe z nmi bezposrednio...ale zeby trafic na dobre zlecenie potrzebne sa kontakty i koneksje....czyli dobra reklama wlasnej firmy...albo siebie...

pierwsza opcja jest super ...emeryturka bedzie wieksza ale.....ograniczona ilosc wolnego mnie nie pociaga....bo w roku jest tych dni chyba...26 ...jakos tak a ja jednak mam swoich bliskich w polsce...to taka praca na etacie..a ten etap zamknelam w 2011 roku i chcialabym moc decydowac sama kiedy chce miec czas dla bliskich

druga opcja...niezla ale...poodatki podatkii podatki....i ZUS zabijaja radosc z miesiecznych wplywowo na konto...

czyli cos za cos

na tzw czarno sie nie pisze...mam boja...ale nie wiem co jeszcze mi zycie przyniesie 

jak napisano powyzej...sprawa indywidualna kazdego z nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, lucyna.beata napisał:

jezeli ktos na stole polozy rownowartosc pensji w euro pomnozona przez srednio...4 zlote za sztuke...czemu nie???

Dostałam propozycję pracy w PL,ciekawą,to co mi pasi ,ale niestety:(Kasa:(

Prędko więc Opiekunkowa nie porzucę:):):)

No i ten urlop:)Nieważne,że niepłatny,ważne że dużo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, foczka63 napisał:

Dostałam propozycję pracy w PL,ciekawą,to co mi pasi ,ale niestety:(Kasa:(

Prędko więc Opiekunkowa nie porzucę:):):)

No i ten urlop:)Nieważne,że niepłatny,ważne że dużo:)

otoz to otoz to....wtedy  kiedy chcesz a nie kiedy pozwola ci na to ewentualni pracodawcy:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba, ktora zapoczatkowala ten watek zastanawia sie jak lepiejpracowac, na czarno czy legalnie.

W Polsce tez mozna pracowac na tej samej zasadzie, dodam ze prawie  w kazdym zawodzie.

Wybierac mozna tak samo i rozwazyc takie same za i przeciw.

Edytowane przez hawana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hawana napisał:

Osoba, ktora zapoczatkowala ten watek zastanawia sie jak lepiejpracowac, na czarno czy legalnie.

W Polsce tez mozna pracowac na tej samej zasadzie, dodam ze prawie  w kazdym zawodzie.

Wybierac mozna tak samo i rozwazyc takie same za i przeciw.

Ale na czarno to strach i nie liczy się ten okres do emerytury .Dziekuję i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, czarnulka napisał:

Ale na czarno to strach i nie liczy się ten okres do emerytury .Dziekuję i pozdrawiam 

Strach ma wielkie oczy :).Napisaliśmy powyżej  ,że na czarno tylko w sprawdzone miejsce  i z polecenia zaufanej ,dobrze nam znanej osoby .Jeżeli chodzi o emeryturę za naszą pracę to jest chyba tak ,że wszyscy mają obiecaną ale do tej pory nie spotkałam się choćby z jednym wpisem ,że ktoś takiej nawet groszowej emerytury się dorobił .Jak już się zdecydujesz to możesz śmiało popytać tu na forum o jakieś szczegóły tych wyjazdów bo chyba dopiero do tej pracy się przymierzasz?Pozdrawiam i życzę  podjęcia dobrej decyzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.09.2018 at 02:24, INEZ napisał:

Strach ma wielkie oczy :).Napisaliśmy powyżej  ,że na czarno tylko w sprawdzone miejsce  i z polecenia zaufanej ,dobrze nam znanej osoby .Jeżeli chodzi o emeryturę za naszą pracę to jest chyba tak ,że wszyscy mają obiecaną ale do tej pory nie spotkałam się choćby z jednym wpisem ,że ktoś takiej nawet groszowej emerytury się dorobił .Jak już się zdecydujesz to możesz śmiało popytać tu na forum o jakieś szczegóły tych wyjazdów bo chyba dopiero do tej pracy się przymierzasz?Pozdrawiam i życzę  podjęcia dobrej decyzji :)

 

O 6.09.2018 at 02:24, INEZ napisał:

Strach ma wielkie oczy :).Napisaliśmy powyżej  ,że na czarno tylko w sprawdzone miejsce  i z polecenia zaufanej ,dobrze nam znanej osoby .Jeżeli chodzi o emeryturę za naszą pracę to jest chyba tak ,że wszyscy mają obiecaną ale do tej pory nie spotkałam się choćby z jednym wpisem ,że ktoś takiej nawet groszowej emerytury się dorobił .Jak już się zdecydujesz to możesz śmiało popytać tu na forum o jakieś szczegóły tych wyjazdów bo chyba dopiero do tej pracy się przymierzasz?Pozdrawiam i życzę  podjęcia dobrej decyzji :)

Dziękuję Inez 

Edytowane przez czarnulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, czarnulka napisał:

Proszę wyjaśnić czemu tak uważasz?

Wyjaśniam napisałam to a propos wypowiedzi @hawana,która napisała ,że najlepiej to nie wyjeżdżać .Nie wiem czy to był żart z jej strony czy po prostu ona tak uważa zresztą ja też tak uważam bo wolałabym pracować w Polsce o ile miałabym tylko taką możliwość .Pozdrawiam Cię i jakbyś tylko potrzebowała jeszcze jakiejś rady to pytaj śmiało chętnie Ci pomogę .Napisz jaką decyzję podjęłaś bo jestem ciekawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, INEZ napisał:

Wyjaśniam napisałam to a propos wypowiedzi @hawana,która napisała ,że najlepiej to nie wyjeżdżać .Nie wiem czy to był żart z jej strony czy po prostu ona tak uważa zresztą ja też tak uważam bo wolałabym pracować w Polsce o ile miałabym tylko taką możliwość .Pozdrawiam Cię i jakbyś tylko potrzebowała jeszcze jakiejś rady to pytaj śmiało chętnie Ci pomogę .Napisz jaką decyzję podjęłaś bo jestem ciekawa :)

Dziękuję i dodam że ciągle się zastanawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...