Skocz do zawartości

Nie dźwigać !


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

@hawana tu jest problem, bo moja nie chce.

Teraz juz nawet nie probuje isc z rolatorkiem.

wygodniej jest byc wozona ,jasne.

Dzwiga sie na rekach do gory, ale jak dlugo starczy jej sily, skoro bardzo przytyla?

Na razie uzyskalam tyle, ze juz nie musze jej ciagnac,(wyrywajac sobie nadgarstek a jej ramie)

aby wstala z lozka, po prostu podnosze lozko wyzej i hoppala, radz sobie kobieto.

Jej corka mowi, ze matka musi chciec.

Wlasnie, ale czy PDP chce?

Jedynie moze ja ruszy, jak uslyszy, ze z chwila kiedy stanie sie lezaca, trafi do heimu.

Nawet to ją nie ruszy im jest już wszystko jedno mam podobną sytuację i mówię to co córka Twojej podopiecznej ona musi chcieć. Rezygnacja to najgorsze co może być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, INEZ napisał:

Czasami tak ale jak bóle są nie do zniesienia,że nawet morfina nie pomaga to już chyba trzeba spasować :smutek:

@INEZ PDP nie mowi, ze ja boli, ja mysle, ze to zwykle wygodnictwo.

Ona jest w pelni wl;adz umyslowych.

Bylam na stelli, gdzie ,,babka,, chciala byc jak najszybciej samodzielna i byc bez opiekunki(!!!) 93 lata!

Zasuwala 3x w tygodniu z terapeutami, jeczala, ale cwiczyla.

Czasem nieswojo mi, ale nie pomagam podniesc sie jej z wozka czy sedesu.

Uwazam,ze to tez jest cwiczenie.

Sama nie wiem.

Wyreczac, pomagac, czy nie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Wyreczac, pomagac, czy nie.?

Nie wyręczać !!!!! asekurować i mobilizować !!!!! pomagać tylko wtedy jeżeli jest taka potrzeba !!!! Nie dżwigać !!!!.Jak widzisz ,że za ciężko poszukać innego miejsca zdrowie masz tylko jedno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, sayonara 52 napisał:

@INEZ PDP nie mowi, ze ja boli, ja mysle, ze to zwykle wygodnictwo.

Ona jest w pelni wl;adz umyslowych.

Bylam na stelli, gdzie ,,babka,, chciala byc jak najszybciej samodzielna i byc bez opiekunki(!!!) 93 lata!

Zasuwala 3x w tygodniu z terapeutami, jeczala, ale cwiczyla.

Czasem nieswojo mi, ale nie pomagam podniesc sie jej z wozka czy sedesu.

Uwazam,ze to tez jest cwiczenie.

Sama nie wiem.

Wyreczac, pomagac, czy nie.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lena64 napisał:

Albo wszystko mowic i pisac po niemiecku albo darowac sobie pojedynczy slowa, to na nerwy dziala cos podlapac i dalej mowic/ pisac.

Jeszcze raz wszystko po niemiecku albo wszystko po polsku

eine Stelle = miejsce pracy 

Witaj @lena64 . Nam również miło Cię poznać . Napisz coś o sobie ....... Obecnie jesteś na Steli , czy na urlopie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lena64 napisał:

Albo wszystko mowic i pisac po niemiecku albo darowac sobie pojedynczy slowa, to na nerwy dziala cos podlapac i dalej mowic/ pisac.

Jeszcze raz wszystko po niemiecku albo wszystko po polsku

eine Stelle = miejsce pracy 

:czytaj: pojedynczy wyraz

pojedyncze słowa_ jak już pisać w danym języku to starać się robić to bez błędów.:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lena64 napisał:

Okay, przepraszam ale bardzo malo pisze po polsku .

A my lubimy sobie tutaj poszprechać ...czasem ( czyt. zawsze ) coś szrajbnąć , ale geldy lubimy zarabiać ....na sztelach :szydera:...Niektórzy to nawet besuchy sobie robią ...noo...naprawdę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lena64 napisał:

Wczesniej  troche zle napisalam pare slow zjadlam .

Nie nikogo nie chce prowokowac ale jestem zla jak slysze ze polskie opiekunki sa nie doceniane ich praca itd.

Osobiście czuję się doceniona tym , że tak doceniasz naszą pracę , ale jak jeszcze raz napiszesz , ze jesteśmy niedoceniane to w końcu zacznę w to wierzyć . Kurcze już sama sie pogubiłam , czy czuję się doceniona przez Ciebie , czy zaczynam wątpić w docenianie mojej osoby przez niemieckich seniorów , ale doceniam to , że martwisz się o nasze niedocenianie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, violka napisał:

Osobiście czuję się doceniona tym , że tak doceniasz naszą pracę , ale jak jeszcze raz napiszesz , ze jesteśmy niedoceniane to w końcu zacznę w to wierzyć . Kurcze już sama sie pogubiłam , czy czuję się doceniona przez Ciebie , czy zaczynam wątpić w docenianie mojej osoby przez niemieckich seniorów , ale doceniam to , że martwisz się o nasze niedocenianie . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...