Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, emma napisał:

Moja pdp opowiadała, że za Hitlera w DE Niemcy, którzy nie sprzeciwiali się jego polityce mieli dobrze, wręcz bardzo dobrze, po wojnie było ciężko, zwłaszcza wsch Niemcy. W 1948 r wprowadzili niemieckie marki i znowu się poprawiło. Przez trzy lata mieli ciężko, a narzekają jakby to 30 lat trwało. U nas od początku wojny było bardzo trudno i długo po wojnie, teraz też za kolorowo nie jest.

W moim przypadku moja rodzina dużo mi opowiadała, jak to przeżyli wojnę , rodzice jako dzieci pracowali w Fabryce itd.. Kiedy zaczęłam pracę w de. dla mojej rodziny to był wielki szok!.. to Ty im teraz jeździsz i d..ę wycierasz/tak mówiła moja mama/ ... wspomnę też  jak "zaakceptowała mój związek z moim wielbicielem de." hmm:(         Teraz się trochę uspokoiło z tym "dokuczaniem mi" ,bo powiedziałam swoje zdanie na ten temat. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, erika napisał:

W moim przypadku moja rodzina dużo mi opowiadała, jak to przeżyli wojnę , rodzice jako dzieci pracowali w Fabryce itd.. Kiedy zaczęłam pracę w de. dla mojej rodziny to był wielki szok!.. to Ty im teraz jeździsz i d..ę wycierasz/tak mówiła moja mama/ ... wspomnę też  jak "zaakceptowała mój związek z moim wielbicielem de." hmm:(         Teraz się trochę uspokoiło z tym "dokuczaniem mi" ,bo powiedziałam swoje zdanie na ten temat. 

Ja zauważam, młodsze pokolenie Niemców jest inne od tego z czasów wojny i zaraz po.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dzisiaj miałam przebój,,,wybieram się z babcią na zakupy i idę po auto do garażu,,wsiadam i wyjeżdzam ,ale nie widzę lusterka bocznego od strony pasażera,,,no ale wyjechałam i wysiadam to lusterko rozłożyć ,bo było złożone w stronę samochodu,,a lusterko całe rozjebane,,,o cholipcia ,,co jest,,od razu pomyślałam kto ostatni wjeżdzał do garażu itd, zlożyć tego lusterka nie złożyłam ale trochę poprawiłam i zobaczyłam ,że nic nie powinno z niego wypaśc i pojechałam na te zakupy,,,acha -jeszcze porobiłam zdjęcia ,aby potem nie było ,że to ja jestem takim kierowcą bombowcą,,,wracam i sie pytam mądrali ,,kto ostatni wjeżdzał autem do garażu" a mój mądrala ,że ja wjeżdzałem,,,a czemu pytasz? no i się dowiedział i och ,ach,,skwitował na końcu ,że elektryka poszła ,bo jeszcze jedne drzwi się nie zamykają --centralny zamek nawalił,,,pokiwał głową i na tym się skończyło,,,ale wiem ,że już nie powinien wsiadać za kierownicę ,,jak już trafić do garażu nie potrafi ,dlatego też nie potrafi na parkinkach parkowac,przecież widzę co on wyprawia  za kombinacje jak ma zaparkowac ,,,robi się z niego mały psujek-hahhahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Blondi napisał:

Taki dzisiaj miałam przebój,,,wybieram się z babcią na zakupy i idę po auto do garażu,,wsiadam i wyjeżdzam ,ale nie widzę lusterka bocznego od strony pasażera,,,no ale wyjechałam i wysiadam to lusterko rozłożyć ,bo było złożone w stronę samochodu,,a lusterko całe rozjebane,,,o cholipcia ,,co jest,,od razu pomyślałam kto ostatni wjeżdzał do garażu itd, zlożyć tego lusterka nie złożyłam ale trochę poprawiłam i zobaczyłam ,że nic nie powinno z niego wypaśc i pojechałam na te zakupy,,,acha -jeszcze porobiłam zdjęcia ,aby potem nie było ,że to ja jestem takim kierowcą bombowcą,,,wracam i sie pytam mądrali ,,kto ostatni wjeżdzał autem do garażu" a mój mądrala ,że ja wjeżdzałem,,,a czemu pytasz? no i się dowiedział i och ,ach,,skwitował na końcu ,że elektryka poszła ,bo jeszcze jedne drzwi się nie zamykają --centralny zamek nawalił,,,pokiwał głową i na tym się skończyło,,,ale wiem ,że już nie powinien wsiadać za kierownicę ,,jak już trafić do garażu nie potrafi ,dlatego też nie potrafi na parkinkach parkowac,przecież widzę co on wyprawia  za kombinacje jak ma zaparkowac ,,,robi się z niego mały psujek-hahhahaha

@Blondi to super,że ma do Ciebie zaufanie :)i  nie kombinuje to czy tamto tylko się przyznaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, erika napisał:

@Blondi to super,że ma do Ciebie zaufanie :)i  nie kombinuje to czy tamto tylko się przyznaje.

a jeszcze mnie śmieszy jego mina ,z bohatera robi się mały potulny chłopczyk-hahhahaha

pod moją nieobecnośc full naczyn pobitych,,popsutych full rzeczy -co to ma być,,gdzie porządek,,ale co tam ,małe szkody,,-och ach,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

a jeszcze mnie śmieszy jego mina ,z bohatera robi się mały potulny chłopczyk-hahhahaha

pod moją nieobecnośc full naczyn pobitych,,popsutych full rzeczy -co to ma być,,gdzie porządek,,ale co tam ,małe szkody,,-och ach,,,:hahaha:

to teraz docenia Twoją pracę. Zobaczył podczas Twojej nieobecności, że potrzebuję Ciebie w domu i dobrze ;)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajnego sąsiada -wiecie jaki ładny i przyjemny dziadek,,jak ja lubię z nim gadulca strzelić,,a on ostatnio mnie prosił abym nie jechala do domu ,,,więc jak mnie dzisiaj zobaczył to gębucha zadowolona na całego,,,wiecie co? nim się bym mogła opiekowac ,,,co ja mam z tymi dziadkami,,,ale jest fajnie,,,niemiecki łamany ale tyle nakręcę ,że coś rozumieją,,,,hahhaha następny sąsiad też fajny ,,ale z fajną babcią przyjeżdza,,,,ale jestem obserwatorka uliczna,,,hahaha

7 minut temu, emma napisał:

to teraz docenia Twoją pracę. Zobaczył podczas Twojej nieobecności, że potrzebuję Ciebie w domu i dobrze ;)

emma już właśnie docenili ,,,cicho,spokojnie i porządek,,,:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blondi napisał:

Mam fajnego sąsiada -wiecie jaki ładny i przyjemny dziadek,,jak ja lubię z nim gadulca strzelić,,a on ostatnio mnie prosił abym nie jechala do domu ,,,więc jak mnie dzisiaj zobaczył to gębucha zadowolona na całego,,,wiecie co? nim się bym mogła opiekowac ,,,co ja mam z tymi dziadkami,,,ale jest fajnie,,,niemiecki łamany ale tyle nakręcę ,że coś rozumieją,,,,hahhaha następny sąsiad też fajny ,,ale z fajną babcią przyjeżdza,,,,ale jestem obserwatorka uliczna,,,hahaha

emma już właśnie docenili ,,,cicho,spokojnie i porządek,,,:love:

czyli Twój krótki urlop dał im do myślenia ;) mili sąsiedzi, z którymi można od czasu do czasu porozmawiać daje dużo, ponieważ to taka odskocznia od codzienności, bynajmniej dla mnie. Wczoraj moją pdp odwiedziła synowa i zupę z warzyw z własnego ogrodu przywiozła. Razem zjadłyśmy, trochę porozmawiałam z nią i już lepiej :) Dzień wydawał się inny.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, emma napisał:

czyli Twój krótki urlop dał im do myślenia ;) mili sąsiedzi, z którymi można od czasu do czasu porozmawiać daje dużo, ponieważ to taka odskocznia od codzienności, bynajmniej dla mnie. Wczoraj moją pdp odwiedziła synowa i zupę z warzyw z własnego ogrodu przywiozła. Razem zjadłyśmy, trochę porozmawiałam z nią i już lepiej :) Dzień wydawał się inny.

emma to prawda,,z babcią nie pogadam,,z babcią o pierdoletach tylko,z babcią potanczyć i muzyki słuchac to tak,,i jak wyjdziemy na spacer a dziadek często spaceruje to zawsze mały gadulec jest,,,mój mądrala też wygadany chłop i z nim tez można pogadać,,,mimo ,ze dialekt zalatuje równo,,ale ja nieraz powtórzę to coś czego nie rozumię po niemiecku i się często zgadza ,,,

bo te dni jeden w jeden taki sam,,i sobie dlatego nie wyobrażam nie mieć internetu,,bym na głowę dostała z tej monotonni,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, basino 29 napisał:

Mam prosbe i pytanie . Czy ktoś z opiekunów zna firmę  *usunięto nazwę agencji*. Proszę o informacje na e-mail  *usunięto*. Dziękuję

Agencje pracy- opinie opiekunek ! przejdź do tej strony.Tu nie należy podawać nazw Agncji/Regulamin/  pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, basino 29 napisał:

JUż napisałam na tej stronie 2 dni temu i Nic.A czas mi ucieka, bo mam od nich wyjechac pierwszy raz i trochę sie boje ,bo już jedna firma mnie oszukała -sprawa jest od 0,5 roku w sądzie i nic.

powiem krótko -firma na najgorsze opinie -uważaj,,szybko szukaj innej firmy,,nie jedz z nimi,,,powodzenia

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, basino 29 napisał:

JUż napisałam na tej stronie 2 dni temu i Nic.A czas mi ucieka, bo mam od nich wyjechac pierwszy raz i trochę sie boje ,bo już jedna firma mnie oszukała -sprawa jest od 0,5 roku w sądzie i nic.

Chętnie bym Ci poradziła, ale nie znam osobiście tej Agencji.Szukaj w google na forach itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

powiem krótko -firma na najgorsze opinie -uważaj,,szybko szukaj innej firmy,,nie jedz z nimi,,,powodzenia

@Blondi brawo ,należy sobie pomagać :całus: W nagrodę dedykuję Tobie  i pozostałym forumowiczom:

 

1 minutę temu, basino 29 napisał:

Ale na jakich forach ,mozesz mi coś podpowiedzieć. Jakąś stronę konkretną.

JUż koleżanka @Blondi dała Ci opinię, więc szukaj innej Agencji . Na jakich forach pytasz: np. na facebook "Uczciwe oferty pracy dla opiekunek" jest to grupa otwarta .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, basino 29 napisał:

Dziekuje za podpowiedż. Weszłam na www.opiekunki-forum.pl ale tam pisza o wszystkim i o NICZYM. NIC KONKRETNEGO. Jak naprawde sprawdzic firmę , ?????

wiesz co mogę ci podpowiedziec? pojedz z nimi na jakiś krotki okres i sama zobaczysz na własnej skórze jak jest,,,tak będzie najlepiej dla Ciebie,,,dla jednego pasuje wszystko a dla innego nie dogodzisz bo ciągle coś będzie mu nie tak,,,także ,nie patrz na innych tylko przekonuj sie na samej sobie,,,może Tobie będzie tam super,,,aby dobrze ci zapłacili -powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jesli komuś zależy na pieniądzach i czasie, to powinno wybrać się agencje może bardziej znane, ale za miejsce pieniadze, aby mieć pewność, że zapłacą. Jak ma ktoś możliwości, to może sobie próbować z mniej znanymi agencjami. Oczywiście promedica nie ma istnieje dla mnie ;) bez urazy, jednak .... ;)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...