Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak fajnie wstać i odsłuchać fajną muzę od Was, kochani! :całus::całus::całus:

Ja jeszcze w łóżeczku, bo mój

"budzik", czyli pdp,  jeszcze śpi. Wstawał w nocy 2 razy. Syn zwiększył dawkę 1 uspokajacza, a wczoraj przywiózł receptę na nowy neuroleptyk. Była niemiecka opiekunka i szybko przywiozła z apteki. Nie no....nie myślcie, że syn sam do apteki się pofatyguje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jolantapl. napisał:

Przecież nauczyłaś się wołać ha ha poszukaj czy butelek do zwrotu nie ma w chałupie ja czasami w akcie desperacji tak robię i na płyn powinno starczyć ha ha

@jolantapl. ty mnie nie namawiaj do grzechu:hahaha: ja do butelek mam wprawę :hahaha: .ale bez pytania nie zrobię tak jestem grzeczna dziewczynka :hahaha:

grzeczna_dziewczynka_2015-05-26_12-46-13_middle.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj łózkomania  i telefomania:hahaha: żadnych gości ,,spokój,,Blondi musi dojśc do siebie ,,jakiś porządek zrobić ale na nic nie mam ochoty,,więc wybralam laptopa a praca nie zając ,nie ucieknie,,

Ale gorąco ,,a słysze że w Pl zimno i 13 stopni ,,brrrr  aż się wierzyć nie chce,,pada i takie tam :święty:

muzyka leci ,,:kawa: zrobiona ,,spokój ,,lubię ten czas dla siebie ,,te przerwy ,,te nic nie robienie,,:love: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj senior dał mi szkołę obierania ziemniaków ,,,zobaczył że do zlewu wrzuciłam parę zmieniakow do obrania,,i się zaczęło,,mam najpierw dobrze umyć te ziemniaki ,,a potem obrac a potem w pięciu wodach umyć jeszcze ,,normalnie maraton ziemniakowy,,,,:hahaha: tak zrobiłam bo ,,co mi tam,,woda nie moja itd, ja mogę te 5 ziemniakow myć pół dnia-hahahha ja mam na bogato:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi ciesz sie ze spokojnie tlumaczyl.

ONI  TAK LUBIA POUCZAC :o

 

ja mialam kiedys wrzaski przy kartoflach.

dlaczego tyle wody w garnku, dlaczego probuja widelcem czy miekkie.

 

Za to kilka dni temu przezylam lekki szok, jako ze w niemieckich potrawach lekko nie w temacie wciaz nie

 jestem.

PDP malo apopleksji nie dostala...

bo posypalam koperkiem ziemniaki.

Ja oczy jak spodki zrobilam,

 

Szybko sie ucze, ale jeszcze wiele przede mna,

Np jaka jest roznica miedzy ,,peelkartoffeln,, a salzkartoffeln.

Wsmaku oczywiscie.

Bo ja nie widze zadnej.

PDP po mojej odpowiedzi ze do sledzi gotuja sie wlasnie ,,salzkartoffeln,,

byla mocno niezadowlona, wiec z glupia frant spytalam gdzie jest roznica...:p

nie umiala powiedziec,,,ha ha 

po prostu ,,nie pasuja do sledzi,,no i masz babo placek,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no...peelkartoffel do sledzi- niestety /w lupinach czy obierkach zalezy jak kto rozumuje/ i to zalezy  w jakim Landzie..i mila moja  ..niemcy nie uzywaja koperku do ziemniakow.. w sklepach jest oczywiscie ale kupuja gi innne narodowosci.Piekny kwiat koperku/koszyczek / jest uzywany w kwiaciarni jako dekoracja do wiazanek---porypane ale niestety to przeciez inni ludzie i tradycje..musisz to zaakceptowac..i jeszcze jedno nie badz zdziwiona ze nie uzywaja cebuli i czosnku...tylko troche i to sproszkowane.../ prosty przelicznik--taniej/.Jezeli kaza myc kilka razy ziemniaki to maja problem z nerkami/czesto robi pipi i ciemny/  jezeli jest dializowany ziemniaki musza byc obrane min,12 godz. wczesniej..brrrr.stoja w wodzie ktora 2-3 razy zmieniasz i dopiero na nastepny dzien gotujesz do obiadu ..Sa  rozni PDP ale Ty sobie dogadasz po swojemu ..oj,oj, to niech PDP przyjedzie do Polski i sprobuje naszych kuchni regionalnych ..to dopiero bedzie robil  oczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anna.R u tej podopiecznej co teraz byłam używają bardzo dużo cebuli dosłownie jak to się mówi do wszystkiego i czosnek świerzy też zawsze jest pod ręką więc widać ,ze chyba w kazdym domu inaczej.A do śledzi tylko ziemniaki w łupinkach gotowane i do tych w śmietanie i do sałatki z takich w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Anna.R napisał:

:hahaha::hahaha::hahaha:....moja droga chyba juz czas do "koguta" w realnym swiecie:d:d

Też się zgadzam @erika kokoszko zapindalaj do kogutka swojego a nie do domu,,,hallo ,,,slyszysz co mówię:hahaha::love::serce: Ja bym zrobiła skok w bok-hahahha czemu nie??

Ale fajna muzyka leci ,,czemu nie mam parkietu:płacz::rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Opiekunkowo a kto dostanie premie letnią czy wakacyjną??? chwalić się,,jak to jest z tymi premiami teraz w agencji?

Jest ktoś ???:płacz:

Niestety w tym temacie nie mogę pomóc w mojej byłej już firmie nie było zadnej takiej premii:(

Dobrano kochani spokojnej nocy a ja uciekam się napić :płacz::hahaha:nie zniechęciłaś mnie @erika jakieś francuskie wino mam mam nadzieję ,ze mi nikt dupska w nim nie wymoczył:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika na waciki starczy,,dobre i to,,zawsze coś,,,:hahaha: Też zaraz zniknę ,,bo nie wiem po jakiego czorta ja tak wczesnie wstaję,,zakodowane mam w mózgu chyba,,wszystko przez te wczesniejsze szwajcary,,albo też dlatego ,że tutaj w de mam inny tryb dnia,, ale nie ważne ,,lubię te wstawania i niech tak zostanie,,mam dłuższy dzień,,zaraz najdą ciemności z rana i z wieczora ,,ale ja biegnę do przodu,,za czym i za kim,,,chyba chcę coś złapać -tylko co??? 

dobranoc opiekunkowo:serce::love::spioch::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...