Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cztery razy przychodzą pflegedienst i dostaje zastrzyk, ale ona sama sobie też robi zastrzyk jak ma ochota coś dodatkowo zjeść to potem sobie robi zastrzyk. Ona już ma doświadczenie bo 40lat ma cukrzyce i wie ile kiedy jeść, tylko ostatnio demenz to już nie można tak polegać na jej doświadczeniu, no  i lubi też trochę sensacje, ubarwiac,  jak tylko do sklepu wchodzi to zaraz wielce słabnie i krzesło prosi, ale nigdy nie wiadomo

Cztery razy przychodzą pflegedienst i dostaje zastrzyk, ale ona sama sobie też robi zastrzyk jak ma ochota coś dodatkowo zjeść to potem sobie robi zastrzyk. Ona już ma doświadczenie bo 40lat ma cukrzyce i wie ile kiedy jeść, tylko ostatnio demenz to już nie można tak polegać na jej doświadczeniu, no  i lubi też trochę sensacje, ubarwiac,  jak tylko do sklepu wchodzi to zaraz wielce słabnie i krzesło prosi, ale nigdy nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowaj jej insulinę i będziesz miała to przynajmniej pod kontrolą. Może sobie sama krzywdę zrobić. Jak będzie chciała sama sobie zastrzyk zrobić to sprawdź cukier i daj jej w razie czego tą insulinę. Ja bym nie miała zaufania do jej doświadczenia jeśli ma demencję.

Poprzednio miałam podopieczną z talentem do udawania ale robiła to z wdziękiem więc się "przejmowałam" i "pomagałam". :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rodzina twierdzi że ona może sama sobie robić,  a wręcz powinna często test cukru robić i jak co to sama sobie podać a ja mogę pomóc. Na początku się buntowalam, dzwoniłam do córki i właśnie usłyszałam ze jest ok. Tak ma być, tak niby lekarz doradzi. Te ampułki(takie automatyczne sztyfty) w dwóch kolorach to ona trzyma w lodówce i dwie razem z testerem nosi zawsze przy sobie w torebce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Was , schować insulinę  i nie dać ,,itd, tak szybko się nie schowa ,,babki nie są takie głupie mimo demencji, i właśnie wtedy stają się złe i robią się agresywne,,ja miałam babcię z demencją i cukrzycą ,,zabraniali jej jesc w nocy , chowali jedzenie i wiecie do czego doprowadziła rodzina i opiekunka ? do tego ,że babka była msciwa i zła i agresor ,,robiła wszystko na złośc opiekunce,,która chciała wprowadzić swoje zwyczaje i swoje mądrości,,ja trafiłam na to miejsce i skończyło się chowanie jedzenia ,,skończyła się agresja,,babcia sama sobie wszystko mierzyła a ja tylko ustawiałam jej insulinę jaka dawka ,,wiem ,że podjadała w nocy ale jej nic nie mówilam,,przeciez co ona ma z tego życia,,wszystko zabronione,,wiem,że sama sobie dawkowała insulinę jak poczuła ,że zle się czuje,,spała mi całe dnie i to też było normalne ,,akurat u tej babci,,ale nigdy nie była już agresywna ,,jeszcze kupowałam jej czekoladki i inne smakołyki bez cukru,,ale też kochala podjesc ze mną razem Tiramisu,,nigdy w nic się nie wtrącalam i bardzo dobrze na tym wyszłam ja,,a babcia była szczęsliwa,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam ,że żadna opiekunka nie została tam dłużej u tej babci ,,ja pobilam rekord, bo nigdy nie mialam problemów z babcią,,a inne niestety ,,miesiąc i koniec pracy,,albo góra 4 miesiące i miały dośc,,tam jeszcze rodzinka się wpindalała non stop ze swoimi racjami i wymysłami ,które ja olewałam ,,jak taka mądra to niech sama przychodzi i babcię ustawia ,,jak jej tak powiedziałam raz to durną minę zrobiła i już więcej do tematu nie wróciła,,zobaczyła ,że mnie się nie da ustawić,,,hahaha dobrze zrobiłam wtedy ,,bardzo dobrze,,

A teraz biorę się za robotę ,bo znowu łózkomanię zaliczę ,,nic nie zrobię,,a robota się do mnie uśmiecha ,,:hahaha: mam dużo przerwy ,,ale ten czas na przerwie jakoś za szybko leci,,a jeszcze jak coś sobie tutaj piszę na forum to już w ogóle jak zwariowany:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie trochę popracowałam ,,koło siebie oczywiscie,,tak pizdzi u mnie ,że mało głowy nie urwie,,chyba dlatego ,że jestem za wysoko na górze,,:płacz: a papierosa mojego to wiatr spala,,ale dzisiaj jaka była krytyka ze strony dziadka ,,że młodzi nic nie robią tylko na telefonie bim bim bim ,,,i papieroski,,i ciągle nadają,,za dużo mówią,,patrzę się na niego i mówię mu,,taka jest teraz moda":hahaha: ale opindala wszystkich ,że wszystko zle robią a ja jak coś się odezwę to od razu ,,tak jest" jak w wojsku,,hahhaha chyba mnie lubi,,:hahaha: mało tego wszyscy się boją odezwac a ja jeszcze nie dostałam po nosie to sie odzywam do niego i nie mam zamiaru się bać jego,,jak wszyscy dookoła,,,:hahaha: ale bardzo mu się spodobało jak powiedziałam ,,bo ktoś mnie się pytał i jak mi tutaj jest ,,a ja,,że jest bardzo dobrze ,bo nie ma stresu a jak nie ma stresu to super" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale  @Łukasza całe forum bab szykuje ,,ale on ma dobrze z nami:hahaha: gdzie sa dla nas buziaki?? no gdzie ,,,tylko o dupie myślisz a buziaki to co??? :płacz: tak wydepiluj się a potem będzie piekło i nici z zaliczenia -:hahaha: a jak jeszcze się pokrwawisz? może zostaw wszystko w takim gąszczu jaki jest,,,:płacz::hahaha: zaraz mi się oberwie-hahaha a ja się nie boję,,dam mu buziaka i mu od razu przejdzie:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maria Jolanta napisał:

Pensetką niech się wydepiluje to od razu romanse z głowy wywietrzeją. :hahaha:

:hahaha::hahaha: cos Ty taką żyletą jak były kiedyś i jeszcze musi miec zapasowy pędzel na pianę,,,normalnie będzie Mikolaj na dole,,,:hahaha:

co ja się tutaj sama naśmieję z tego pisania,,hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...