Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

@kinga ze swoim Jacusiem pracują jako opiekunowie i szukają wspólnej szteli.

Tylko dosłownie zjechali do Polski i nie wiem czy za kilka dni wyjadą....

@kinga wyłaź z tego wyrka i nie męcz Jacusia ale czytaj !!!!!

oki juz pisze: wyjazd bylby za 10 dni, jedna z osob musi na tyle dobrze rozmawiac zeby jak cos sie by dzialo móc zadzwonic do corki i przekazac co jest nie tak, lub wezwac pogotowie, jak cos z cisnieniem dziadka bedzie nie tak. stawka 100 euro na reke dla pary codziennie, plus kazde ma oplacone wszytskie skladki na Gewerbe czyli przawie 200 euro miesiecznie, na jedzenie 200-250 euro co tydzien, domek jednorodzinny, dziadki wdzieczne za wszytsko, chodza oboje, zero dzwigania..... ze 2 razy w tyg jak sie uda wyciagnac ich do ogrodu to kawe o 15 tam pija.... przesypiaja wszytskie noce plus 3/4 dnia przesypiaja w fotelach tych rozkladanych w Wohnzimmer, nie sa typami rozmownymi.... wola cisze..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie opiekunkowo!!! Ja mam zmienniczkę dzisiaj,,tak jadę wieczorkiem do domku ,na dosłownie parę godzin:płacz: jestem fruwak w tym roku i to taki ,że nikt nie nadązy za mną,,u mnie wszystko jest na nowe ,,wszystko:hahaha: babcia płacze już ,że wyjezdzam,ale wcale się jej nie dziwię ,,widząc zmienniczkę,,taka powaga w mowie i zachowaniu,,gdzie jej do mnie,,daleka droga ,,ogromna mila:płacz::hahaha: śmiać mi się chciało jak zaczęła mnie pouczać ,jak powinnam się zachowywać przy starszych osobach ,,a ja patrzylam na nią i myślałam,,skąd ty się dziewczyno urwałaś,,co Ty chcesz mnie nauczyć ,,czegoś co mam we krwi???:hahaha: takiej relacji jak ja miałam z babcią,Ty nigdy nie będziesz miała,,nie mialaś do tej pory i nie będziesz miała,,bo ona byla już tutaj duzo wcześniej ,,ale zostawiamy zaraz ten temat ,,bo wyjadę:hahaha: lifty zaliczone ,,a teraz tylko pindrzenie się,,pogoda śliczna i śłoneczko,,zaraz wio wio wio,,do domeczku ,,:serce::love: 

Tyle zmian u mnie ,że sama nie mogę jeszcze tego ogarnąc,,ale ja działam nawet w soboty i niedzielę,,więc wszystkim życzę miec zawsze full odwagi ,,bo ja poszłam teraz  dopiero na głębiny i mam nadzieję ,że sobie poradzę,,muszę jak nie! to będę z sobą musiała popracowac-hahahha postawić siebie do pionu,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jolantapl. no jestem,,wiesz ,że narazie jestem na celowniku,,za dużo jest ciekawskich ,,rodzinka itd, zmienniczka,,-hahaha wyjeżdza radosna opiekunka -pozostanie smutek,,dlatego moja babcia zawsze mówila mi, ze takiej nie miala nigdy opiekunki jak ja:hahaha: radosnej i wesołej,,,a ja dopowiadałam jeszcze trochę szalonej,,ale praca minęła we wspaniałej atmosferze,a to jest najważniejsze,,:serce:

Musze powiedziec ,że do tej pory mialam zawsze fajnych PDP,,ale co teraz mnie spotka???  :święty: znowu ta niewiadoma,,ale będzie dobrze,,ok!! lecę się pindrzyc i zamykać walizy,,:hahaha:

@Betty oferta super,,:serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Opisałaś idealne zlecenie.

Na gwałt szukam facet chętnego do opieki. :hahaha::hahaha::hahaha:

czekaj, czekaj..... @Maria Jolanta ten facet to do opieki, czy do gwałtu? bo to jest duuuuża różnica :)

49 minut temu, Blondi napisał:

@Betty oferta super,,:serce:

wiem, wiem sliczna moja.... cisza, spokoj, domeczek mały, fajny.... no i dziadki po schodach na pietro nie chodza... to wielki plus....a jak przysypiaja caly dzien to u nich jest baby fone, chociaz moj mąż mówi na to dziadofon... i jak czegos chca to wolaja i schodze z gory do nich.... nie trzeba siedziec caly dzien przy spiochach.... a zasypiaja tak mocno za kazdym razem w dzien, ze jak sie ich budzi to jest hasło zawsze: Guten Morgen... o Fruestueck :) ta.... 5 razy dziennie sniadanie, a co ich bede wyprowadzac z błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Witajcie opiekunkowo!!! Ja mam zmienniczkę dzisiaj,,tak jadę wieczorkiem do domku ,na dosłownie parę godzin:płacz: jestem fruwak w tym roku i to taki ,że nikt nie nadązy za mną,,u mnie wszystko jest na nowe ,,wszystko:hahaha: babcia płacze już ,że wyjezdzam,ale wcale się jej nie dziwię ,,widząc zmienniczkę,,taka powaga w mowie i zachowaniu,,gdzie jej do mnie,,daleka droga ,,ogromna mila:płacz::hahaha: śmiać mi się chciało jak zaczęła mnie pouczać ,jak powinnam się zachowywać przy starszych osobach ,,a ja patrzylam na nią i myślałam,,skąd ty się dziewczyno urwałaś,,co Ty chcesz mnie nauczyć ,,czegoś co mam we krwi???:hahaha: takiej relacji jak ja miałam z babcią,Ty nigdy nie będziesz miała,,nie mialaś do tej pory i nie będziesz miała,,bo ona byla już tutaj duzo wcześniej ,,ale zostawiamy zaraz ten temat ,,bo wyjadę:hahaha: lifty zaliczone ,,a teraz tylko pindrzenie się,,pogoda śliczna i śłoneczko,,zaraz wio wio wio,,do domeczku ,,:serce::love: 

Tyle zmian u mnie ,że sama nie mogę jeszcze tego ogarnąc,,ale ja działam nawet w soboty i niedzielę,,więc wszystkim życzę miec zawsze full odwagi ,,bo ja poszłam teraz  dopiero na głębiny i mam nadzieję ,że sobie poradzę,,muszę jak nie! to będę z sobą musiała popracowac-hahahha postawić siebie do pionu,,:hahaha:

To się zachowuj jak należy a nie jakieś chichy śmichy co Ty sobie myślisz:rozpacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na dobranoc coś Wam wsadzę tutaj!! ja też jestem trochę taka Diablica:hahaha::hahaha::hahaha:

 

@Maria Jolanta ale dupalek seksowny,,skąd Ty takie rajstopeczki przylegające ślicznie wyszukałaś,,chyba w Paryżu byłaś,,jaka jesteś odważna dziewczynka,,jesteś taka sama wariatka jak ja!!! lubisz żarty i już Ciebie bardzo lubię,,nawet nie znam Ciebie ale już bardzo lubię,,i lubię tutaj bardzo bardzo dużo osób:hahaha: @jolantapl. następna artystka ,,nie będe wymieniać bo bym musiała cale forum wypisac tutaj,,ale wszystkich bardzo:serce::serce::serce: dziewczynki czerpię teraz internet z Pl ,,także do jutra ,,a w busie mam koło siebie niemowę,,a ja już mam dosyć zabawiać kogoś,,chcę aby ktoś mnie zabawił a tu nic:płacz:  trafiłam na  drętwiaki -masakra,,a ja tak lubię nadawać:płacz::hahaha:

3 godziny temu, Łukasz napisał:

piękny dzionek, temperatura  mnie wykończyła, haha. Tak minęła niedziela w PL , następna w DE...Już dziś kończę klepanie, życzę miłego wieczoru i w perspektywie spokojnej nocy :):love:

w ogóle się nie naklepałeś,,w ogóle i nie rob się taki sam drętwiak jakich mam teraz w busie,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Betty napisał:

hej.... nie bylo mnie wieki, wiem... ale mam doła.... wszystko do bani.... jestem nie w samym Wiedniu, ale 30 km od Wiednia w Tulln... tu gdzie jestem jest do opieki malzenstwo, 2 dziadkow, znaczy babcia i dziadek.... corki pdp wymyslily, ze do malzenstwa potrzeba 2 osob do opieki, ale ze 2 opiekunki moga sie nie zgodzic ze soba, mimo, ze jak bylam tu pierwszy raz poczatkiem maja to wlasnie kobiete mialam do pary i bylo super... na pietrze sa pokoje opiekunek i lazienka, na dole czesc mieszkalana dziadkow.... najwazniejsze: dziadki chodza spac o 20-stej i spia do 9, czesto do 10 rano.... ale rodzinka, znaczy corki wymyslily sobie, ze opiekowac nimi powinny sie 2 osoby, ale kobieta z mezczyzna... tak wiec sciagnelam tu wlasnego meza i zaczal pierwsza prace w opiece..... fajnie bo pod moim okiem i duzo sie moze nauczyc i jak cos to robi pod moje dyktando :) ale gdzie problem... problem w tym, ze potrzebuje zmienniczki z mezem, w znaczeniu z facetem.... od 6-7 czerwca.... no i byly juz 2 napalone pary, zwlaszcza kolezanki, ktore chcialy wciagnac to mezow... juz dostalam potwierdzenie na maila, ze pewnie, przyjada, wszytsko cacy, wiec ja wciagam w temat rodzinke.... zadowolona a tu nagle telefon, wiadomosc: wiesz. wydawalo mi sie, ze moj chlop bedzie zadowolony, a on jednak powiedzial, ze to nie dla niego.... dostal meską robote i nie wybiera sie.... no i jestem w lesie... rodzince obiecalam, ze kogos znajde.... termin sie zbliza.... aha, nie jest to praca przez agenture, zadnych haraczy, umowa podpisywana jest bezposrednio z rodzina i rodzina sama odprowadza wszytskie potrzebne skladki ubezpieczeniowe, melduja sami Gewerbe jak ktos nie ma, wiec jest spoko. Moze ktos z Was podpowie gdzie znalezc jakaś pare? aha, wystarczy jak jedno z mazonkow mowi dobrze w miare po niemiecku, od drugiego juz sie nie wmaga..... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam całe Opiekunkowo!!! Sory,że o tej porze - jakoś nie mogę spać. Jestem Świeżynka w Waszym gronie. Niemniej jednak od daaawna (od pół roku) Was podczytuję i identyfikuję się z Wami,Kochani - uwielbiam Was wszystkich. Wcześniej nie miałam odwagi dołączyć się do rozmów, gdyż nie jestem zbyt biegła w tym wszystkim tutaj - na co, jak i gdzie kliknąć... Chciałabym odp.na wiadomość @Betty-bo jestem zainteresowana Twoją ofertą. Właśnie ja  z moim Miłym chętnie byśmy reflektowali - bo ostatnio wciąż się mijamy i czasem nie widzimy się po 3 mies.albo i pół roku - to smutne i nie jest to dobre, bo oddala ludzi od siebie, a my zdecydowaliśmy się być razem i pracować razem - właśnie wieczorem rozmawialiśmy już o tym, że szukasz pary do dziadków - i On b.się cieszy już z góry - och,gdyby to się udało... Ja pracuję w opiece od 5 lat - na czarno,na biało, język śr/komunik.,mam referencje z kilku miejsc. Mój Luby natomiast jęz.niem.posługuje się perfekt - od wielu lat mieszka i pracuje w DE m.in. w gastronomii (nawet db gotuje) - jest człowiekiem b.wyważonym. Ja do ludzi starszych podchodzę z sympatią, a oni zawsze dobrze mnie odbierają - nawet niektóre Hexy smucą się jak mam wyjeżdżać i chciałyby abym wracała - ale na złe stelle się nie wraca - lepiej nie bać się zmienić - a nuż trafi sie lepiej...a ja raczej wszędzie dam radę,byleby nie było dżwigania,bo klęknę!!! co innego pomoc i współpraca w małym transferze. Tak więc Kochana Betty jeśli Twoja oferta jest nadal aktualna - odezwij się do mnie proszę na priv - wówczas można by omówić szczegóły i się dogadać lecz czy w ogóle nadal szukasz kogoś pewnego na swoje m-sce - jestem dobrej myśli. Niecierpliwie czekam na wiad.od Ciebie. Jak możesz,podaj mi swój nr tel.   P.S.dla Wszystkich,którzy na obczyżnie i tych,którzy zjechali do domku: Pozwolicie, że czasem do Was zajrzę i wpadnę na słowo... Wszystkiego de'best Wam życzę i miłego dzionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewilena Ty nie wiesz gdzie kliknąć ?

Zobacz jakiego posta wysmażyłaś na początek. :hahaha:

Nasz Blondasek albo jeszcze w drodze albo odsypia podróż, mam nadzieję że w kolejnym miejscu będzie internet i to z takich niepsujących się. :d

Więc ja dzisiaj kawką częstuję :kawa:

Wyżłopałam całą kawę w domu, właśnie piję ostatnią i będę musiała niedługo odwiedzić Żabkę bo bez kawki dzionek nieudany. :d

@Łukasz też ma piekące podeszwy i też zaraz wraca do pracy. Bo nie sądzę by wszystko wydał na waciki. :hahaha:

@jolantapl. może jesteśmy siostrami i stąd to podobieństwo ? :d:d:d

 

4ee9a06715857b1f658347489685cea2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...