Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, erika napisał:

Ja w obecnej agencji mam zapisane w umowie, cyt. "Klient ani PDP nie mają prawa wydawać zleceniobiorcy poleceń ani planować jego czynnosci"... 

Wszystko można omówić i dogadać z rodziną ,żeby jak najmniej zmieniać plan dnia.Bo często w tym planie pracujemy po szesnaście godzin i przerwy nie ma.I tu nasza rola,żeby uświadomić rodzinie jaka jest nasza rola i jak nasza praca ma u tego Pdp.wyglądać.Ale co ustalimy ,tak potem mamy.Generalnie elastyczna jestem ,ale bronię swojego czasu wolnego i godzin za które mam płacone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Knorr napisał:

Cześć Wam.

Pospałem za dnia, to teraz poczytałem i troszkę napiszę.

Walizki mam spakowane, i pierwszego czerwca jadę na urlop!!!

Cieszę się bardzo. Jestem bardzo zadowolony ze wszystkiego. Nie z czegoś konkretnego, dokładnie ze wszystkiego co w przeszłości było i cieszy mnie to, co przede mną :-)))

Mam nadzieję na szczęśliwą podróż. 

Pozdrawiam.

 

 Knorku szczesliwej podrozy i cudownego urlopu. 

Wlasnie wczoraj o Tobie myslałam ze zniknąłeś bez pożegnania. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, erika napisał:

Ja w obecnej agencji mam zapisane w umowie, cyt. "Klient ani PDP nie mają prawa wydawać zleceniobiorcy poleceń ani planować jego czynnosci"... 

Zmień agencję. Zapomnieli dodać: zakaz konwersacji z pop. , zakaz usmiechania  i dotykania. Opiekun ma być niewidzialny i niesłyszalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

Ale mnie wystraszyłaś .Myślałam , że przegapiłam 3000 :haha:

Nie . To tylko 2222. @Moderator dzisiaj stawia :ciacho::piwo:. @Knorr ma szczęście. Dzisiaj  jego białej księgi nikt nie będzie czytał:oklaski:

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Zmień agencję. Zapomnieli dodać: zakaz konwersacji z pop. , zakaz usmiechania  i dotykania. Opiekun ma być niewidzialny i niesłyszalny

Jakoś odwrotnie zrozumiałam ....jakby lekko na plus dla opiekuna ...Kurde ...zleceniobiorcą to chyba MY jesteśmy ....czy pomaklaczyło mi się ...do reszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, Afryka napisał:

Dzień dobry Milusińscy w ten piękny , cudowny , słoneczny ....itd...dzionek:szydera:...wiosenne lato w pełni ...vollmond też !!! I spać uczciwie nie daje :ostrzegam:

Dobrego dzionka ,od świtu do zachodu słonka .:d

A ja sobie pogadałam z księżycem przed snem :d Troszkę mu posłodziłam a na koniec powiedziałam , ze jak nie da mi spać , to nasza przyjazń się skończy:haha:    iiiiiiiii      spałam jak niemowlę :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

A ja sobie pogadałam z księżycem przed snem :d Troszkę mu posłodziłam a na koniec powiedziałam , ze jak nie da mi spać , to nasza przyjazń się skończy:haha:    iiiiiiiii      spałam jak niemowlę :oklaski:

A widzis .Ja zaczęłam od dupy strony , trochę " jasnych " poleciało do jego książęcej ... księżycowej wysokości...:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień bry moi drodzy :dmiłego dnia oby nie za gorącego..mJuż jest 27 stopni

Piękne lato wiosna się zapowiada..;)

Kawa wypita oczywiscie obudzona tez jestem ...wybiorę się dzisiaj na miasto..może centrum?...tylko że upał nie nastraja...duchota...gdyby basen tak nawiedzic...jest niedaleko...w Hamme wstep wolny na wolnym.

."wybiegu"...też jakąś formą ochlody

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makaroni napisał:

Pytanie jeszcze do was. Czy opiekunka moze negocjowac jak wyglada plan dnia? Ja powiedzialam o tym jednej mojej kolezance opiekunce, to powiedziala ze chyba zartuje. To nie mamy w tej kwestii nic do powiedzenia?

Wiadomo,ze pod-ni maja juz jakis zarys dnia codziennego. Jakies przyzwyczajenia np. spacery,czy ogladanie Tv.

lekarstwa tez biora zazwyczaj o jednakowych godzinach i to po posilkach,i do tego opiekunka musi sie dostosowac.

Negocjowac trzeba swoj czas wolny,to wazne. Bez tej  stabilizacji opiekunka ma mlyn na Stelli. 

Poza tym trzeba od samego poczatku obserwowac zachowania pod-nych i  na podstawie przyzwyczajen pdp-nych samemu tak sobie zorganizowac  prace,zeby bylo wygodnie dla opiekunki. 

24 /h  to nie oznacza ciaglej pracy,a niektorzy pdp-ni i ich rodziny tak wlasnie mysla. 

Ustal sobie sprzatanie raz  w tygodniu,zakupy tez sobie ustal, kapiel pdp-nego tez,a cala reszta  zalezy tylko od ciebie. To,ze  w danym czasie  ,,ze sciera" nie latasz,tylko sobie  w swoim pokoiku siedziesz,to tez jest tzw. czuwanie i gotowosc do pomocy pdp.nym. 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makaroni napisał:

Pytanie jeszcze do was. Czy opiekunka moze negocjowac jak wyglada plan dnia? Ja powiedzialam o tym jednej mojej kolezance opiekunce, to powiedziala ze chyba zartuje. To nie mamy w tej kwestii nic do powiedzenia?

Mam 3 godziny codziennej przerwy plus środa od 10ej do 17ej ...to mój czas i tego się trzymam. Przesunelam nawet pory obiad na 12sta żeby punkt 13sta być wolna..taki był ustalony wczesniej plan i tego trzymaja sie obie strony..

Oczywiście jeżeli mnie nosi i mam wolne chwile to mogę wyjść pokazać lub pojeździć i z tym problemu nie ma. To działa w obie strony..mąż odp też czasami ma to i owo do załatwienia ale generalnie trzymamy się tego porządku....nie mniej

..ja jestem dla nich a nie oni dla mnie...nie mniej mysle że wszystko można załatwić rozmowa

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, erika napisał:

Ja w obecnej agencji mam zapisane w umowie, cyt. "Klient ani PDP nie mają prawa wydawać zleceniobiorcy poleceń ani planować jego czynnosci"... 

I bardzo dobrze :-) Sama sobie prace ustalasz ,jak ci wygodnie :-)

Edytowane przez Andreaa
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...