Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A w Polsce u mnie pada i pogoda dzisiaj paskudna,,,także wszędzie szybko i do domu,,,ogromne korki na drogach -jak co święto ,,ale ze względu na pogodę nie ma tyle ludzi jak zawsze jest ,gdy jest piękna pogoda a u nas tez tutaj świeci i jest ślicznie,,,

pamiętam jak parę dobrych lat wcześniej ,jak byłam jeszcze małolatą ,,,na Wszystkich Zmarłych" ubierały się panie w nowe buty i nowe kapelusze i czapy futrzane i futra i kożuchy ,płaszcze  i wszystko nowe ,bo na święto i to był Pokaz Mody na cmentarzu-Rewia Mody ,,,Zjezdzały się Damy z dużych miast i też każda odstawiona na lalkę,,można było popatrzeć co na nie które ,,bo ładnie wyglądały,Damy z zagranicy odstawione na gwiazdy, aby się pokazac bogactwem i dobrobytem,teraz to już  zanikło,,niczym już nie zaskoczą bo tyle mamy teraz wszystkiego już nawet w mniejszych miasteczkach ,że nie jedna z małej miejscowości zaskoczy tą z dużej stolicy:hahaha:

pamiętam wieczór ,jak się szło raz jeszcze na cmentarz i ciepło biło od zniczy i ten cudowny nastrój światełek i tej ciszy ,,znicze były odkryte nie jak teraz są z tymi przykrywkami ,,,więc grzały i to się czuło,,,ot takie mam wspominki,,sama też byłam odstawiona mimo ,że byłam dzieckiem,,zawsze mialam nowy płaszczyk albo komplecik spodenki z kurteczką -bo miałam dziadka krawca -więc mi ,,białej"" bo tak mnie nazywał ,bo mialam białe wlosy , zawsze uszył eleganckie wdzianko,,,kochany mój dziadziuś ,,:serce:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach na Mazurach też leje,w Toruniu też.Chyba wszędzie.Kiepsko ,bo ludzie w ten dzień spacerują,odwiedzają cmentarze,modlą się.a tak szybko i do domu. @Blondi ja też pamiętam ten widok i ciepło bijące od zniczy w takich glinianych naczynkach.I łuna powstawała nad cmentarzami i taki charakterystyczny zapach i taki niepowtarzalny urok.Zawsze lubiłam chodzi dopiero o zmierzchu i nie było smutno tylko pięknie i właśnie wesoło,bo ludzi masa i to takie odwiedziny były. I pamięć . Część rodzin prześciga się w ten jeden dzień w ilości zniczy i kwiatów. Właśnie wszyscy jak na rewii mody,dokładnie.A potem buty w błocie ,płaszcze zszargane i złość i prędzej do domu.A tam juz nastrój pryska,wystawne obiady,wódeczka,no okazja,ha,ha. I tak się kończy zaduma .

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze ,ale to zawsze po cmentarzu były ,,granaty" wielkie kluchy z mięsem i okraszone boczkiem i cebulką -pycha ,pycha ,,stały w takim schowku w piecu aby były zawsze ciepłe jak wrócimy z cmentarza -a wracaliśmy zawsze głodni-kluchy znikały w mig,,,super wspomnienia ,,,czuję ten zapach tych kluch,,,och juz zgłodnialam,,,:płacz:

Byliśmy dzisiaj u dentysty ,,złotego zęba dziadka przylepić ,,dentysta pracuje pełną parą,,co za dzwiaczny dzień dzisiaj tutaj,,,świeto jest i ni ma,,,nie rozbierzesz o co biega ,,,każde miasto inaczej rządzi ,,,ale już zaraz tego cudaka koniec ,,więc aby do jutra ,,,:hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usmiałam się równo z mojego dziadka ,,poszlam zobaczyć czy wszystko u dziadków ok, babcia fajna -jej nic nie trzeba ,,chyba ,że mnie zobaczy to już by chciała ze mną rajcowac ,,ale dziadek jaki ,,zagubiła mu się skarpetka jedna ,,więc pierzyna do góry i widzę nóżki i szukam tej skarpetki ,,no mam jedną ok! dziadek mówi ,dobrze ,,a pytam się gdzie druga? a dziadek pokazuje ,że ma pod dupą,,no wiecie co? to jedną ma przy sobie a drugiej trochę niżej nie mógł sobie znaleśc??? :hahaha: pieszczoch? albo chciał ,abym mu wietrzenie zrobiła ? hahahha

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz napisał:

:hahaha::love:

ciiii dziewczyny, poczęstuję Was czekoladą z marcepanem z puli dziadka, haha. Dziadkowi dam jogurtową, cii:hahaha:   luttka i Blondi częstujcie się:całus::love:

 

Ja bardzo chętnie poczęstuję  się  marcepanową czekoladą ,bo żadnej nie mam:płacz:dzięki,,tak jeszcze chodzą za mną :lody:,bo tego jeszcze mam pod dostatkiem,,,:hahaha: znowu jedzenie:płacz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już dzień się kończy?:płacz: do wyrka lecimy?hahahha z marcepanem i z modlitwą:hahaha: nie wytrzymiem:serce: a mi po głowie dopiero coś chodzi,:love:,,w dzień nie mogłam ,bo święto itd i spokój i te inne sprawy ale już dzień minął i jest jeszcze 5 min, na wariactwa,,,,:hahaha: kiedy ja wyrosnę z tego ,,,nigdy,,,  po cichu też powiem ,,Dobranoc Wszystkim":love::serce:

21 minut temu, Łukasz napisał:

Żegnam i życzę spokojnej nocy. Dobranoc:):love:

luttka i Blondi, śpijcie słodko, moje siostrzyczki, haha:love:,:serce:

Braciszku abyś nie zgrzeszył w tą noc,,,:płacz: ubieraj te antygwałty w razie co!!!hahaha:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi :serce:Ty ranny skowronku.Wstajesz bladym świtem,kiedy ja jeszcze leżę po nocnych wstawankach. Dziś cztery razy chodziłam ale bez majaków ,więc noc udana była.

@Łukasz dzięki ,u nas mokro dziś.Szkoda ,no ale jest jesień przecież . I tak pogoda była cudna, a barwy lasów i gór śliczne.Pozytywne,no jednym słowem terapia kolorami i aromatami też:kawa::kawa::kawa:

A reszta gdzie? Śpiochy:) albo pracowici są.No ja tu to się nie napracuję.Miłego dnia!

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matko jedyna - tyle tu słodkości - spadam gdzie pieprz rośnie bo jak raz sięgnę - to po mnie. jestem łasuchem od urodzenia :(

fajnie tu u Was - wiecie? miło wpaść i oderwać się od tego kieratu codzienności.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i miłego dnia życzę

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda taka ,że tylko puścić fajną muzykę i do tego fajną pogawędkę ze znajomymi ,,,u mnie pada :płacz: ciemno i ponuro,,,cała aurę jesienną mam też za oknem,,,codziennie przybywa zlota na drzewkach i codziennie ubywa tego złota,,,ale i tak, nie lubię tej pory roku ,,,w każdej porze roku doszukać się można piękna i podziwiać ,ja podziwaim ale nie do  przesady ,,,,nigdy się w tej porze roku nie zakocham:serce: a romantyczką jestem cały rok i żadna pora w marzeniach moich mi nie przeszkodzi:hahaha: gorący kominek kocham i ciepło domowe uwielbiam,,,ale się rozjesienniłam -hahahha

@szcziga bierz i to szybko, bo jak ja tam wpadnę to same okruchy zostaną:hahaha: nie Ty jedna jestes łasa ,,jeszcze jest tutaj @luttka też ,co zajada za 10-ciu a wygląda jak okruszek -hahahha

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jesienią i zimą to-przetrwanie.Co do uczuć,to juz dawno odkryto,że wiosna,gdy się wszystko budzi do życia to i serce bardziej podatne jest.Ech wiosno,wiosno.Jesienią też jest nieźle.Można przytulić się,filmy oglądać,wspólnie gotować.przykryć się kocem.Zima też jest niezła,łyżwy,spacer w rześkim powietrzu,śnieg lśni.Ale ja wymyśliłam inaczej.Jak dobrze pójdzie,całą zimę pracować,odłożyć pieniądze i latem przed siebie.A jak pójdzie inaczej to też przed siebie:d

A jeść trzeba,tak.Ja po śniadaniu i po drugim też.Potem:kawa: i słodkie i już!My tu z @Blondi wymiatacze jedzonka jesteśmy:d 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko świeci i za minutę ciemno i pada i tak caly czas ,,,dzisiaj mój mądrala też ma fochy ,,,jestem w kuchni a on dzwoni na telefon do mnie  bo mam u siebie na apartamentach telefon też a ja nie zwracam czy to dzwoni do mnie? czy ktoś do dziadka i nie reaguję nawet,,,dziadek w końcu się wyłaczył i mnie woła ,,,pytam się co chce a on ,że nic  ,,to po co dzwonił ? do mnie? abym usiadła jeszcze ja koło niego ? 

jemy kurczaka i już prawie zjadł całego i mówi,,kurczak za suchy:płacz:za długo piekłaś w piekarniku:płacz:więc mu mówię ,,kurczak taki jest,,musi być mięsko mięciutkie i odchodzic od kosci,,nie!!! dziadkowi nie smakował:płacz:  po cichu pomyślałam,,zmien sobie kucharkę hrabio,,,nic Ci nie pasuje,,ale mi bardzo kurczaczek smakował,,,nigdy nie podziękuje za obiad ,nigdy nie pochwali,,no może było parę razy ale mało,,,a gotuję bardzo dobrze ,ze smakiem,,ale cóż,,,,niech pofochuje sobie ,,niech pokaże kto tutaj jest panem:hahaha: 

@luttka nie myśl kto przyjedzie za Ciebie bo nie  warto,,i tak ,ta co przyjedzie wszystko zrobi po swojemu i na darmo Twoje wskazówki,,,taka prawda,,,

Ja tak w duchu sobie myślę ,,jak dobrze ,że ja jestem wolna/a nie niewolnica/ i nie muszę u mądrali siedzieć do usru,,,jeszcze trochę i baj baj baj ,,,,

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi no wiem ,wiem.Tylko jak wyślą taką zieloną jak ja,to się zdziwi.Pamiętasz jak przyleciałam na forum? Prawie załamana.Żebym to ja miała taką ściągawkę,co lubi,gdzie te chusteczki kłaść,że ma swoje majaki itdA może przyjedzie jakaś mocniejsza osoba? Eee tam,masz rację.Będzie chciała skorzysta,nie,to trudno. 

Niekiedy wkurzamy sie na tych naszych pdp,ale niekiedy pomyślę jak moi rodzice potrafią podnieść mi ciśnienie,ho,ho

Edytowane przez luttka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 1.11.2016 at 13:35, luttka napisał:

W moich stronach na Mazurach też leje,w Toruniu też.Chyba wszędzie.Kiepsko ,bo ludzie w ten dzień spacerują,odwiedzają cmentarze,modlą się.a tak szybko i do domu. @Blondi ja też pamiętam ten widok i ciepło bijące od zniczy w takich glinianych naczynkach.I łuna powstawała nad cmentarzami i taki charakterystyczny zapach i taki niepowtarzalny urok.Zawsze lubiłam chodzi dopiero o zmierzchu i nie było smutno tylko pięknie i właśnie wesoło,bo ludzi masa i to takie odwiedziny były. I pamięć . Część rodzin prześciga się w ten jeden dzień w ilości zniczy i kwiatów. Właśnie wszyscy jak na rewii mody,dokładnie.A potem buty w błocie ,płaszcze zszargane i złość i prędzej do domu.A tam juz nastrój pryska,wystawne obiady,wódeczka,no okazja,ha,ha. I tak się kończy zaduma .

Wczoraj chyba wszedzie padal deszcz , dlatego bylo troche mniej ludzi niz zwykle , ale jak zawsze przed cmentarzami korki, ciezko bylo znalezc wolne miejsce do zaparkowania.  Wiekszosc osob dopiero wczoraj ubierala groby, bo w poniedzialek tez lalo i szkoda tych wiazanek ze swiezych kwiatow, poza tym nie brakuje hien cmentarnych, ktore zwijaja znicze i kwiaty, zeby potem sprzedac. Czy rodziny sie przescigaja w ilosci tych dekoracji?  Nie zauwazylam.  Normalnie , tam gdzie wieksza rodzina to i wiecej kwiatow i zniczy, czesc znajomych tez chocby maly znicz postawi i sie tego uzbiera.Kazdy ubiera grob tak jak mu sie podoba i na ile stac. W tej branzy tez zmienia sie moda, teraz sa calkiem inne odmiany chryzantem niz pare lat temu, przewaznie ludzie kupuja jakie sa, czasem sie widzi calkiem oryginalne dekoracje i wiazanki. Pare lat temu szczegolnie w malych miejscowosciach byla rewia mody zasciankowej, chociaz listopad, to czasem bylo bardzo cieplo jak na ta pore roku, ale byly panie, ktore wyciagaly lisy, karakuly czy inne nutrie i myslaly ze szpanuja. Teraz tego juz raczej sie nie widzi, w tym roku moze z powodu pogody, kazdy raczej skromnie, zwyczajnie, ciemne kolory , dyskretna elegancja .Wiadomo, ze spotkac mozna znajomych, kolezanki z dawnych lat i kazdy chcialby jakos  mozliwie wygladac ale bez przesady . Przypomnielismy sobie nasze dawne wieczorne wyprawy na cmentarz, zbiorki przy grobach zolnierzy a  niestety juz pare osob z tej grupy nie ma. ...Obiady..wodeczka i koniec zadumy  bo to  tylko okazja?  Czy zeby sie napic wodeczki trzeba jechac czaem setki kilometrow z  drugiego konca Polski albo nawet z zagranicy? No nie wiem   jak tak prosto mozna to ocenic.  Ludzie spotykaja sie po to ,zeby pojsc  na rodzinny grob, zeby sie ze soba spotkac, a ten dzien to okazja. W wiekszej grupie trudno o zadume, kazdy przezywa ja na swoj sposob, nikt  nie bedzie robil po raz drugi pogrzebu.  Wspomina sie bliskich, ktorzy byli przeciez zwyklymi ludzmi , z ich wadami i zaletami, przypominaja sie nawet smieszne sytuacje i te nie za dobre, ale czasu niestety nikt nie cofnie. Obiad tez jest, a gdzie ma pojsc rodzina ,ktora przyjechala z daleka , co w tym dziwnego ? Bywa, ze jest do tego winko czy  cos innego. U nas byla to herbatka z pradem albo drink na bazie rumu Bacardi, super na ta pogode. To nie zebranie Amiszow. zreszta wiekszosc to zmotoryzowani i trzeba nastepnego dnia   ruszyc z powrotem bo  do pracy i normalnych obowiazkow. Smutne jest raczej samotne spedzanie tego dnia albo pusty grob, gdzie nikt nie przychodzi . Troche smetne to co pisze , ale wlasnie dzis jest  to smutne swieto.

 

 

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Barrakuda no tak ,każdy ma inne odczucia i wspomnienia.W każdym roku wspominam osoby które znałam a odeszły.Wśród nich są już koledzy moi,znajomi,nieraz myślę o aktorach ulubionych,Tak to się toczy.Nigdy w sumie mnie ten dzień nie smucił.Zawsze było pięknie, i raz ten jeden cmentarz zapełniał się ludźmi.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez kiedys  ten dzien nie smucil,  fajnie bylo wybrac sie wieczorem , bo wtedy na pelnym ludzi, rozswietlonym cmentarzu  byl calkiem inny nastroj niz w zwykly dzien. Niestety, gdy odchodza bliskie osoby, chociaz juz w zaawansowanym wieku , wtedy nie zwraca sie uwagi jak to pieknie i wesolo jest na cmentarzu. Smuci tez wiadomosc, ze nie ma juz kogos z dawnych kolegow.  Calkiem smutny ten dzien tez nie jest , wlasnie milo jest spotkac  sie przy tym obiadku i   herbatce z rumem czy co tam ktos  woli, pogadac niekoniecznie o  zadumie i sprawach ostatecznych. 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...