Skocz do zawartości

Referencje


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby ktoś chciał się pochwalić (poszczycić, podzielić )swoją radością z otrzymanych referencji to chyba nie byłoby w tym nic złego (nie stosownego ) jakby je tu zamieścił .Chciałabym zachęcić Wszystkich również do pisania na temat referencji co powinny zawierać może też jakie referencje a także zachowanie rodziny ,podopiecznych na pożegnanie najgłębiej   zapisało się w Waszej pamięci :)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłam ten temat bo na początku swojej "kariery" opiekunki pracowałam przez jakiś czas w jednej firmie i nie brałam od podopiecznych referencji z tego powodu ,że firmy(agencje) są w kontakcie z rodzinami u których pracujemy i dobrze wiedzą jak oni oceniają naszą pracę.Potem zmieniłam agencję i od tego czasu zawsze proszę o referencje :).Kiedyś nawet doradzałam jednej koleżance jak zaczynała pracę jako opiekunka,żeby brała sobie od rodzin referencje .Nie dawno ta sama koleżanka napisała,że referencje są niejako elementem przetargowym w negocjacjach z firmą co do wynagrodzenia .Uważam ,że  referencje są przydatne chociażby dlatego,że niektóre firmy mają nawet taki wymóg ,żeby posiadać doświadczenie poparte referencjami z miejsc pracy no i przeważnie jak ja aplikuje na jakąś ofertę to pytają czy posiadam jakieś referencje (podziękowania) wtedy podobno jest większa szansa ,żeby pojechać na dane zlecenie .Dla przykładu wrzucam tu 1 referencje i 1 podziękowania od rodzin gdzie pracowałam .

For You :769_heart:

1044B520-D299-4E17-A1B7-A2A5CE969E74.png

22850093_1765238000441540_1125188527_o.png

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, INEZ napisał:

Założyłam ten temat bo na początku swojej "kariery" opiekunki pracowałam przez jakiś czas w jednej firmie i nie brałam od podopiecznych referencji z tego powodu ,że firmy(agencje) są w kontakcie z rodzinami u których pracujemy i dobrze wiedzą jak oni oceniają naszą pracę.Potem zmieniłam agencję i od tego czasu zawsze proszę o referencje :).Kiedyś nawet doradzałam jednej koleżance jak zaczynała pracę jako opiekunka,żeby brała sobie od rodzin referencje .Nie dawno ta sama koleżanka napisała,że referencje są niejako elementem przetargowym w negocjacjach z firmą co do wynagrodzenia .Uważam ,że  referencje są przydatne chociażby dlatego,że niektóre firmy mają nawet taki wymóg ,żeby posiadać doświadczenie poparte referencjami z miejsc pracy no i przeważnie jak ja aplikuje na jakąś ofertę to pytają czy posiadam jakieś referencje (podziękowania) wtedy podobno jest większa szansa ,żeby pojechać na dane zlecenie .Dla przykładu wrzucam tu 1 referencje i 1 podziękowania od rodzin gdzie pracowałam .

For You :769_heart:

1044B520-D299-4E17-A1B7-A2A5CE969E74.png

22850093_1765238000441540_1125188527_o.png

Doskonale!!!:cmok:Moje gratulacje!:cześć2:

Dla Ciebie specjalna tapeta!!!:szydera:

Screenshot_20180825-134509.png

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referencji mam sporo.Sama nie wiem ,czy są potrzebne.Bo jedni chcą,drudzy wręcz przeciwnie.Tylko ,czy ktoś wypisze złe referencje?Raczej nie.Prędzej wykręci się od napisania .Generalnie proszę o nie.To tak jakbym dostała od pracodawcy świadectwo zatrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie dawno była dyskusja na forum  o takim formularzu w którym zawarta jest ocena naszej pracy i umiejętności. Jak byłam w domu to znalazłam wzór takiego formularza. .Dzisiaj mam trochę więcej wolnego to napiszę jak to wygląda @ORIM i @Grzegorz B byli zainteresowani ale nie wysyłam na priv tylko umieszczam to w temacie ,żeby inni mogli też z tego skorzystać.Formularz (ankieta) zawiera 2 strony .

                                        Formblatt fur

                                        Pflegefachbeurteilung

Name des Arbeiters:

Klientenname:

Datum:

Betreuung:               von            bis

1.Sprachkenntnisse

sehr gut        gut          komunikativ              schwach

2.Zufriedenheit

takie same możliwości odpowiedzi (oceny jak powyżej)

3.Umgang mit pflegebeduftigen Patienten

znowu 4 możliwości

4.Flexibilitat im Umgang mit schwierigen Kunden 

.....................................................................................

                                        Strona 2

Nagłówek ten sam co na poprzedniej stronie

5.Sauberkeit der Wohnung

te same odpowiedzi do wyboru tylko oprócz komunikativ jest befriedigend

6.Zubereitun g der Mahlzeiten

7.Freundlichkeit und gesellschaftliche Einstellung zu Patienten

.....................................................................................

8.Auseres Erscheinungsbild

możliwości do wyboru tak jak poprzednio

9.Abschliesende Beurteilung

................................................

10.Gesamtnote :

...............................

Data                                    i        podpis najlepiej podopiecznego albo rodziny .

Zostaje nadal przy swoim zdaniu czyli uważam ,że po każdym zleceniu dobrze by było takie coś otrzymać.                      

 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...