Skocz do zawartości

Nie polecam pracy opiekunki


Gość Gabriela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gabriela

Skoro chcecie pracować w Niemczech - podstawą jest opanowany język. NIE POLECAM żadnych pośredników w celu

załatwienia pracy, szczególnie opiekunki ! To jest harówa 24 godziny na dobę za 700 euro (których możesz nawet nie zobaczyć na oczy. Praca opiekunki polega na : robieniu zakupów, sprzątaniu, opieką nad osobą całkowicie leżącą lub (nie daj Boże)

chorą psychicznie. Musisz gotować, zmywać, podmywać, kąpać,podawać leki, wywozić na spacery itd -przez cały dzień, a

ponieważ jesteś zakwaterowana w domu podopiecznej - nie masz ani jednej przespanej nocy. Ponadto musisz pilnować wizyt u

lekarza i milion innych rzeczy. Ja pojechałam "w ciemno" - ponieważ znam język sama sobie załatwiłam pracę tylko na 10

godzin dziennie za 10 euro na godzinę. Moja praca polegała na tym, że przychodziłam wieczorem do miłego staruszka,

szykowałam mu kolację, którą jedliśmy razem, następnie ja pozmywałam, a mój podopieczny oglądał TV. Następnie

pomagałam mu przy wierczornym myciu, podawałam "wieczorną porcję leków, smarowałam maścią bolące plecy i kładłam do łóżka. Nieraz prosił, aby mu coś poczytać, albo rozmawialiśmy o moim życiu w Polsce, on opowiadał o sobie (był kiedyś wysokim urzędnikiem na kolei). Potem szłam spać do pokoju obok. Rano szykowalam sniadanie, pomagalam w ubieraniu,

podawalam poranne leki. O godz. 9 przychodziła na 2 godziny Putzfrau (turczynka), a następnie na 8 godz. opiekunka Niemka,

która załatwiała obiad i wszystkie sprawy dot. wizyt u lekarzy, korespondencji, opłat rachunków itd. No, a wieczorem znów ja.

Dzięki temu miałam czas na podjęcie drugiej pracy w hipermarkecie i jakoś dałam sobie radę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. To nie jest łatwy zawód, ale wiele zależy od miejsca w którym jesteś. Zarobki rzędu 900-1300 euro nie są małe zwłaszcza dla kobiet, które mają średnie wykształcenie i nie mają doświadczenia zawodowego. Do tego zawodu trzeba mieć serce i kochać ludzi starszych. Tyle lub aż tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj. To nie jest łatwy zawód, ale wiele zależy od miejsca w którym jesteś. Zarobki rzędu 900-1300 euro nie są małe zwłaszcza dla kobiet, które mają średnie wykształcenie i nie mają doświadczenia zawodowego. Do tego zawodu trzeba mieć serce i kochać ludzi starszych. Tyle lub aż tyle :)

    nie łatwy zawód      ha ha  za  800 Euro to jest niewolnictwo!!!!!!!!!!jak to słyszę to mnie trafia!!!@4 godziny za 800 a nawet 1000 Euro tj,niewolnictwo ale w innym wydaniu....kobiety   nie dajcie się!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

    nie łatwy zawód      ha ha  za  800 Euro to jest niewolnictwo!!!!!!!!!!jak to słyszę to mnie trafia!!!@4 godziny za 800 a nawet 1000 Euro tj,niewolnictwo ale w innym wydaniu....kobiety   nie dajcie się!!!!!

 

ja "poniżam się" za 1250 w agencji a adamos1 za 1450 "na swoim" i jest lepszy ode mnie. Zrozum chłopie, że ja wybieram agencję z premedytacją, bo dla MNIE taka współpraca ma więcej plusów. I nie jestem niewolnikiem, bo nie muszę tak pracować, ale chcę. Chcesz robić to wszystko co za mnie robi agencja to sobie rób,ale daj żyć innym i nie wyśmiewaj osób,które dokonują innych wyborów.

Edytowane przez facetka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpiną to jest pracować w Polsce za 1300 zł. Szkolę język i wyjeżdżam, bo tu nic dobrego mnie już nie czeka. Za 4-5 tysięcy mogę tak pracować tym bardziej że przez ostatnie lata opiekowałam się mamą i wiem co to znaczy i że wcale nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpiną to jest pracować w Polsce za 1300 zł. Szkolę język i wyjeżdżam, bo tu nic dobrego mnie już nie czeka. Za 4-5 tysięcy mogę tak pracować tym bardziej że przez ostatnie lata opiekowałam się mamą i wiem co to znaczy i że wcale nie jest tak źle.

          to wszystko zależy na jakie miejsce trafisz,wiadomo nie będę tu opisywać poszczególnych steli  są łatwe a są cholernie trudne a pieniądze te same ,bo Agencje nie mają zielonego pojęcia o tej pracy ,nie mówię ,że wszystkie ,ale większość!Kpiną też jest pracować za 800-1000 Euro za 24 godziny!Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam -za te pieniądze co mam w DE -mogę tutaj siedzieć i odpoczywać,jak na wczasach,,,Zgadzam się z Adamosem ,że wszystko zależy od oferty i miejsca na jakie trafisz jako opiekunka,,,ja trafiłam super i czuję się jak na wakacjach...Nie jest zle i tylko szkolić język i jak Kara -odważnie do roboty-bo w Polsce to jest dopiero kpina i wyzysk,,,

Gabriela ? a kiedy Ty masz czas dla siebie-w nocy u dziadka a w dzień w markecie-wybacz! ale takiej tułaczki na stare lata to ja bym nie chciała,zarabiać się dla pieniędzy ?podziwiam Ciebie-no chyba ,że masz 25 lat to wtedy przyszłośc przed Tobą ,ale na starosć ??? mam plany i sobie tutaj siedzw DE aby te plany zrealizować ale nie za tyranie dzien i noc-o nie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...