Skocz do zawartości

Najstraszniejszy Horror jaki widziałaś/eś


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli moge sie wtracic w Wasza dyskusje, to przyznaje, ze mnie do tej pory przerazaja dwa filmy: "Blair Witch Project" (koncowa scena w piwnicy) i "Rec".

Czasami lubie obejrzec jakis horror, ale ostatnio zauwazylam, ze wiekszosc jest robiona na podobny schemat: albo pojawia sie grupa ludzi, ktorzy trafiaja w zle miejsce o zlej porze, albo trafiaja sie filmy, w ktorych nie chodzi o to, zeby przestraszyc, ale o to, by pokazac jak bardzo mocno zameczyc czlowieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i przypomniało mi sie , w podstawówce bałem sie po filmie "COś" a także po filmie Obcy - ósmy pasażer Nostromo wtedy to była jazda ... (to był pierwsza lub druga nie pamiętam tak dobrze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blair był fajny zwłaszcza pod względen chyba niepopularnej formy kręcenia tego typu filmów czyli na zasadzie dokumentu. Podobał mi się

rec nie kojarzę ale zaraz nadrobię

coś hmm dobry

Obcego lubię no ale to klasyka którą miło się ogląda ale w tym filmie raczej nie chodziło o to żeby kogoś straszyć :)

Tania ma rację założenia filmów są z zasady takie same zmienia się tylko fabuła i bohaterowie. A zwłaszcza amerykańskie produkcję są do przewidzenia.

Ostatnio po filmie ring zaczęłam oglądać pierwowzory tych filmów i bardziej mnie zachwyciły za bardzo umiejętne budowanie nastroju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam obejrzec japonskie wersje Ringu i Klatwy. Niby to samo, ale jednak klimat jest zupelnie inny. Czlowiek jest bardziej przerazony ta cala melodia, stopniowym napieciem niz efektem koncowym. Mnie osobiscie bardziej przerazaly wlasnie japonskie wersje tych filmow.

I jeszcze cos mi sie przypomnialo: "Swit zywych trupow" Romero. Ogladalam to jako dziecko i przyznaje, ze w zyciu sie tak strasznie nie balam jak wtedy ,]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ale te produkcje nie są tak łatwe do zrozumienia inna kultura sposób patrzenia na świat inne obyczaje bardziej trzeba się skupiać by zrozumieć otoczkę. Ale są momenty w których można się i pośmiać np w ringu ten chłopczyk w podkolanówkach idący na górę wygląda tak śmiesznie a to przecież straszny film ma być. Ale tylko dla kogoś kto nie ma obycia i jest przyzwyczajony do amerykańskich produkcji. Ale warto czasami poszerzyć horyzonty i porównać sobie te filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie straszne ale na pewno ciekawa choć lekko naciągana historia ale film trzymał w napięciu do ostatniej chwili. Duży plus za muzykę dodała uroku i świetnie budowała napięcie. Mogę polecić "Martwa Cisza" (2007)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ogladalam "1408" i przyznam, ze bardzo mi sie podobal. Zwlaszcza koncowka filmu. Powala na kolana i polecam, bo potrafi nieco wystraszyc.

A ogladal juz ktos "Rec"? Slyszalam, ze wszedl do kin w Polsce, wiec moze nasi pasjonaci horrorow zdazyli nuz na niego zerknac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ludzie widać że mało filmów oglądacie...

oto moja lista najbardziej strasznych filmów ( tu nie będzie żadnego zarzynania i w ciul krwi :P )

1.To (strasznie zapadł mi w pamięc w dzieciństwie )

2.Lśnienie ( bardzo dobry )

3.Coś (nie moje klimaty ale dosyć dobry )

4.Czerwona róża ( S. King .... wiadomo klasyk. tylko nie którzy mogą nie zrozumieć o co w nich chodzi jest dosyć trudny do zrozumienia )

no tochyba tyle .... jeśli ktoś chce sie ze mną podzielić swoimi poglądami pisać na gg. z chęcią odpisze :) :mrgreen:

gg: 977418

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1 to coś mi świta ale obecnie nie kojarzę o czym to było

2 lśnienia nie widziałam

3 coś hmm fajnie sie oglądało miało klimat ale nic poza tym

4 roża dobry ale mnie się fajniej czytało

a no i obejrzałam ten 1408 powiem szczerze że mi się swpodobał bardzo mi podeszła obsada , fajnie się ogłądało dobrze poprowadzone napięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten film jest świetnie wykonany , uznanie dla reżysera ( no nie zapominajmy o obsadzie) też genialna :wink:

[ Dodano: Czw Sty 29, 2009 17:59 ]

Witam !

Martwa cisza jest super ! Dawno tak dobrego horroru nie oglądałam!

Fajna opowieść która wciąga, klimat po prostu masakra wyjaśnia .

Są fajne sceny np pogrzeb - siadające liście podczas pogrzebu ta scena mi się bardzo podobała [ogólnie film przypadł do gustu] .

nie było takiej sieki jak w innych filmach tzn litrów wylanej krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...