Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tak fajnie i miło się tu czasem bywa. Wiec bywajcie..ja się wymeldowuje to co miało być miłe ,nie jest. Życie jest zbyt fajne żeby się niepotrzebnie stresować .Poznalam tu fajnych ludzi, nie znamy się a jednak czasem miły gest ,słowo ..po to się tu bywa. No ale tylko czasem zwłaszcza ostatnio. 

Żegnam

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylazłam z wanny, kąpiel była brzoskwiniowa tj z użyciem soli brzoskwiniowej, ponoć wygładzającej, więc przesiedziałam w tym roztworze prawie godzinę :haha:Jestem padnięta, ale sypialnie i łazienkę mam zrobioną na błysk.., reszta niestety tylko tu i ówdzie i jak cię mogę, i czeka do jutra ... :d Okna też czekają w kolejce na umycie, ale sama mam duże wątpliwości czy się doczekają :szydera: Ogólnie jest dobrze przede wszystkim dlatego, że żaden/a idiota nie chodzi za mną i nie gasi mi światła :szydera: gaszenia światła serdecznie nie cierpię ... xd Teraz wezmę, jak się dokopię, jakiś kryminał i kopnę się do swojego łóżeczka i pozwolę sobie zasnąć z książką w ręce :szydera: Śpijcie dobrze i buziaki :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Zagadka na wieczór:)Z dzisiejszej ścianki:

"konieczny jest transfer na wózek i tailtę"  Mhm.....wózek to wiem co to takie ,ale to drugie???

Ktoś ,coś:kopara:?

To wyspa na Karaibach i dziadek ma tam daczę albo to jest mobilny konfesjonał z Wi-Fi. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wkur wienia i głodu, to Wam coś napszę.
W D-Ebersdorf jest do opieki 1 pdp, 80l./176cm./78 kg, wdowiec, wigor+, lubi być czysty,  pachnący i dobrze zjeść(codziennie zupa, drugie i Obst Nachtisch,!dieta cukrzycowa, porcje małe, krępe, niewywrotne,  dom wielorodzinny, nowy, czysty ergonomiczny bez gratostojek, nowe meble dla Op, wygodne łóżko z bdb materacem, duże okno, @, tv,, ogrzewanie centralne, zewnętrzne, parter 120m2, taras, garaż na posesji, miejsce do bezpłatnego zaparkowania swojego auta, ebike i normalny do dysp Op, konik na biegunach tyż, można palić na zewnątrz warunki dla Op 9/10(wspólna łazienka), pdp samodzielny, cukrzyca, 3×pflege do lekarstw i insuliny 7/7, spokojne noce przesypiane przez pdp, okolica b. spokojna, Córka 1x/tyg. z kasą i pozałatwiać sprawy domowe, spr. pracę Op.
Wt. czw na 2h od 9.oo÷11.oo, przychodzi Betrojerinka społ.(hgw po co?).
Parametry: cukier od 120 do 220, pozostałe bdb., bez inko, stenty w serduszku. Ma bezwzględny zakaz spożywania alkoholu("ja za niego"-psztynieckie porzekadło ludowe).
Towarzyszenie we wszelkich wizytach lek. masażach, basen, fryzjer,, podolog, fizjo itp., knajpa.
Zakupy, gotowanie(je wszystko prócz sera ż.), pranie, prasowanie, sprzątanie 120m2 wg grafiku, codzienne spacery 1h, 150€ na art. spożywcze/tydz/dwóch, dodatkowo na art. chemiczne 200€/m-c, wszystko rozliczane cetel, kawiarnia opłacana przez pdp z własnych €.
Harmonogram dzionka,7/7:
6.oo pobudka, zakroplenie kropli do oczu, toaleta, kawa, pranie, golenie pdp na mokro co drugi dzień, przyg. śniadania,
7.oo śniadanie, egal czy wspólnie,
8.oo codziennie pfl, pomiar param, leki, insulina,
9.oo÷10.00 wt, so odkurznie i jazda na mokro, w pozostałe dni czas wolny od 9 do 11(zakupy, rower, basen, kaczka, etc.),
11.oo przyg obiadu
12.oo pfl param, insulina, leki, obiad razem,
13.oo÷16.oo fr.Zeit
16.oo÷17.oo spacer+
17.oo pfl, param, insulina, leki
17.3o kolacja egal czy razem, wkroplenie,
18.oo ÷ 6.oo ?robisz, co chcesz?
Język bdb, gotowanie bdb, opieka bdb, sprzątanie bdb, referencje bdb, przynajmniej z trzech ostatnich miejsc z @ lub tel do spr i potw przez córkę czy nie ściema. Czynne prawko. Nie łapie się w tych kryteriach.
Stawka na legalu ale uwłaczająca nierobom(ostatnio, w formie dowcipu usłyszałem jak zarobić 1800€ bez zbytniego wysiłku, nakładu pracy i czasu: "uwalić się na stole do góry d'upą i leżeć"-tak między nami, to na tym stole i dwaczysta leżało, tylko wiater dmuchnął i po pińcetkę już trzeba było się nachylić a to już ponad ludzkie siły);
wracając do tematu: długość do uzgodnienia, 180€ koszty dojazdu <>.
Mankamenty: 7/7 Karuzello a Beret jedzie heskim dialektem. Cörka taka Frankensztajnenfranca, jak ta @ z czerwoną mordą z kolejnej wioski za Psztyńcem.
Pogadalim, nachwaliłem się okrutnie z fotoprezentacją dokumentów i rękoczynów, i muszę poczekać na akceptację, czyli spr. Refere.
Nie było żadnej wzmianki o filtrowaniu i degustacji.

Dzisiaj tuuu, jutro taaam...
Dobrze z sobą było nam,
Więc śpiewajmy dzisiaj tu a jutro tam.

 I luzujemy gumy! Bez stresu, bo jest wiele adresów.

A rumuńska opiekunchen niczego sobie, łgała jak pies a wszystkiego i tak z niej nie wyciągnąłem.
Dobranoc
R.
 

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :cześć2::d

Budzę się powoli jak przystało na taką pogodę ... Wczoraj po 22-giej była burza, a później chyba ostro lało bo za oknem kałuża przy kałuży, ale powietrze czystsze ... Na razie brak we mnie jakichkolwiek koncepcji co by tu dalej bo w ciele zakwasy, a i kofeina jeszcze nie jest zatankowana do pełna, więc tymczasem  snuję się w szlafroku w kolorze blue :haha:mam czas :d

Miłego dzionka kochani i buziole :cmok:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry dzień...chcę mieć :oklaski: I na nic więcej nie starcza energii :haha: Pogoda się zmieniła...lato się skończyło, ochłodziło się i kapie z nieba :tak2: Babka dzisiaj chciała dom obudzić, ale twarda byłam...wstał synek :haha: Ale sen przerwany nie daje satysfakcji, stąd moja frustracja >:( Nic to...wypnę cycki do przodu ( jak dam radę), zewrę pośladki ( chyba mi się uda) i...aby do przerwy :haha:  A skoro 63623546_dziedobryrodafuck.gif.7a397c0fc28a8fb656e3513931265a0a.gif to znaczy, że...czas płynie :haha: A skoro płynie, to już jakiś pozytyw :szydera: I takich pozytywów, lub lepszych życzę wam na dzisiaj od serca :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, foczka63 napisał:

Zagadka na wieczór:)Z dzisiejszej ścianki:

"konieczny jest transfer na wózek i tailtę"  Mhm.....wózek to wiem co to takie ,ale to drugie???

Ktoś ,coś:kopara:?

niedawno znalazlam ogloszenie,ze  pan porusza sie na wozku z cewnikiem.

Ogloszenia typu lezaca pani ze zdrowym mezem  sa w ogloszeniach codziennoscia. :d

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami. 

 

Zeszłosobotnie tygodniowe zakupy poszły się teges, na rowerze przytargałam jedynie to, co niezbędne, w ilościach minimum, bo na początku tygodnia mieliśmy to nadrobić. Niestety, niemoc kierowcy trwa, a mi grozi widmo picia kawy bez mleka :(

Patrzę za okno i pogodę zaklinam, bo przy tych warunkach i odległości do najbliższego sklepu oraz stanu drogi średnia to przyjemność :szok:

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry  :d

Cud...istny cud...nie pada u mnie !

Ale niebo zachmurzone....a więc jeszcze nic straconego  :szydera: dziś dzień kąpielowy i bedzie wesoło...babcia już zapomniała o reprymendzie i znowu chodzi późno spać i późno wstaje....znowu bedę musiała nakablować do córki....no cóż....dzień bez kabla, dzień stracony....:haha:

Milego dnia  :cmok:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...