Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Michasia 1959 napisał:

@Barbara48 Basiu to ja nie w temacie. W Polsce pracujesz?

Pracujesz to może za duże słowo, chodzę do sklepu 3-4 razy w tygodniu na 5 godzin. 

Po pół roku siedzenia w domu zaczęłam dostawać pierd...a, musiałam wyjść do ludzi. 

Wróciłam do sklepu gdzie kiedys pracowalam, właściciele i koleżanki nowe ale klienci ci sami, fajnie jest.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświąteczne pozdrowienia dla wszystkich:)

@Barbara48 ja po prawie roku wyszłam do ludzi, rodzina męża zaproponowała mi pomoc u nich w sklepie ogrodniczym na mojej ulicy. Początkowo zmuszałam się tak bardzo, tak bardzo bo to odległa boczna droga od moich zawodowych doświadczeń. Z czasem zaczęłam dostrzegać pozytywy a pod koniec składałam ręce w geście dziękczynnym. Klienci, rośliny- można było się nagadać (z roślinami w jedną stronę:haha:) i to pozwoliło mi wyjść z opresji-depresji. Po pewnym czasie zamknęli biznes ale ja już otwarta na świat wyruszyłam po kolejną przygodę, do ludzi, po kasę, doszlifowanie języka i tak znalazłam się w dojczlandii i nie żałuję.Prawie wszystkie atuty ogarniam tylko odległość od domu pozostaje nie ogarnięta;)

Poznałam znaczenie słów, że praca, czas- jest cudownym lekarstwem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie odeslalam synowi moj Kindle,bo niestety nie wiem jak kupowac ksiazki

i je instalowac, 

Kupilam tutaj w Amazonie,

Teraz robie liste ksiazek,ktore chce,aby syn mi ,,zaszpajchował.,,

Na razie doszlam do 50,,,,,

Diabli wiedza,ile jeszcze tu posiedze,

nie mam co czytac.

Moze jakies pomysly, co warto przeczytac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sayonara 52 napisał:

Nareszcie odeslalam synowi moj Kindle,bo niestety nie wiem jak kupowac ksiazki

i je instalowac, 

Kupilam tutaj w Amazonie,

Teraz robie liste ksiazek,ktore chce,aby syn mi ,,zaszpajchował.,,

Na razie doszlam do 50,,,,,

Diabli wiedza,ile jeszcze tu posiedze,

nie mam co czytac.

Moze jakies pomysly, co warto przeczytac?

Kilka moich poprzednich PDP jak i obecna ...Jadwinia ...namiętnie czytają lokalne nekrologi ...poradziłam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krista napisał:

ja mojej też czytam nekrologi :szydera:

O ...i to jest wyjście dla @sayonara 52 na nudę ....a może jeszcze by się za jakąś robotę solidną wzięła ? :szydera:

Może wydaje się jej , że na wywczasach w Sopot jest ...leniuch jeden :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Krista napisał:

:szydera::szydera: 

ja mojej też czytam nekrologi :szydera:

Ha ha ha,sama zaczynałam lekturę gazety od nekrologów,jak jeszcze we Wrocławiu mieszkałam.Takie zboczenie zawodowe.

A w ogóle to popołudniowe dzień dobry się z Wami:)Słonko daje równo,ale wieje i zimnica:(Na jeziorze bałwany.Takie te święta dziwaczne były ,że jak nigdy nawet apetytu na smakołyki nie mam:(Barszcz biały dopiero dziś ugotowałam, patrzę na niego i się zastanawiam na co taki gar wielki:( 

Zgodnie z tym co tv pokazuje i u nas zwierzyna leśna po wiosce grasuje,Dziki to zawsze łażą ,ale teraz nawet sarny się zapuszczają na spacery:)

Nic mi się nie chce:( 

Koleżanka w D na kwarantannie,czeka na wyniki testu .Jej PDP w szpitalu z wynikiem pozytywnym,niestety:(

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, awe59 napisał:

@foczka63 Kasia, twoj DPS działa normalnie ? Bo tv nadajee, że niektóre pozamykali z powodu koronawirusa....i jedna pielęgniarka na cały DPS

U nas wsio ok.Mamy środki ochrony ,mieszkańcy od konca lutego odizolowani,stykają się wyłącznie z personelem,więc jakby cuś, to ktoś z nas zakazi resztę.Pracujemy normalnie ,od dziś w maseczkach i fartuchach jednorazowych ponoć.Nie wiem czy już, bo dziś mamy wolne.Ale na dyżurze to nie ma czasu myśleć o zagrożeniu:)W aucie zestaw kwarantannowy w razie W.

Ale mamy nadzieję,że nas to ominie.I oby:)

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, awe59 napisał:

Dzień dobry,

Piąty dzień kwarantanny. Jem....śpię....czytam....oglądam tv....znowu jem i tak w kółko....jak dojdę do siódmego dnia to już będzie z górki....nie sądziłam, że to będzie takie męczące.....:szydera:

Policja codziennie sprawdza. Pytają czy wszystko ok.

Pogoda piękna, słońce ale zimno. 

Miłego dnia.

Szacun, ja byłam dwa tygodnie w domu. Miałam dosyć, A tu jeszcze dokładali zaostrzenia. Bez sensu ta kwarantanna po powrocie do Polski skoro w DE nie ma takiej potrzeby. Widać, że to naciągane, ale gdy grozi kara pieniężną... ;)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, emma napisał:

Szacun, ja byłam dwa tygodnie w domu. Miałam dosyć, A tu jeszcze dokładali zaostrzenia. Bez sensu ta kwarantanna po powrocie do Polski skoro w DE nie ma takiej potrzeby. Widać, że to naciągane, ale gdy grozi kara pieniężną... ;)

No włąśnie przed chwilą rozmawiałm z koleżanką ,co mieszka w D i ona mówi,że jednak opiekunka,która wjeżdża do Niemiec ma obowiązek iśc na kwarantannę.Mnie się zdawało,że opiekunek to nie obowiązuje.no i gdzie niby miałąby tę kwarantannę przechodzić?Bo przecież nie w domu PDP?aa  i jeszcze ,ze w takiej sytuacji rodzina 2 tyg płaci obu opiekunkom....Jakoś słabo to widzę,he he Niemcy co jak co,ale liczyć to potrafią.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, foczka63 napisał:

No włąśnie przed chwilą rozmawiałm z koleżanką ,co mieszka w D i ona mówi,że jednak opiekunka,która wjeżdża do Niemiec ma obowiązek iśc na kwarantannę.Mnie się zdawało,że opiekunek to nie obowiązuje.no i gdzie niby miałąby tę kwarantannę przechodzić?Bo przecież nie w domu PDP?aa  i jeszcze ,ze w takiej sytuacji rodzina 2 tyg płaci obu opiekunkom....Jakoś słabo to widzę,he he Niemcy co jak co,ale liczyć to potrafią.

Nie widzę tego w realu :d xd Poczytam, ciekawe. Może ktoś  z forum właśnie przyjechał do pracy w DE? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...