Skocz do zawartości

Niemiecka chytrość!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czemu ich tak bronisz. To inna kultura to brak kultury na przyjęciach gdy podają jedzenie to Niemiaszki nie jedzą tylko pożeraja bo w domu nie dojadaja bo są chytrzy i tyle . Brak więzi rodzinnych to druga sprawa ale dla mnie jako opiekunka to dobrze bo mam pracę ponieważ synek będący na rencie nie ma czasu zajmować się rodzicami. Chytrzy i tyle

Nie wszyscy są chytrzy i nie wszyscy oszczędzają na jedzeniu. Pokolenie, którym się opiekujemy, to często ludzie, których wychowano w takim rygorze oszczędzania. Na przyjęciach objadają się ci Niemcy, którzy mają takie nawyki a poza tym to jest za darmo  :)  i to jest dla nich przygotowane. Po prostu korzystają z okazji i wcale nie są tym faktem skrępowani. U nas w Polsce też jest wielu takich, którzy objadają się na przyjęciach, ponieważ w domu oszczędzają. Większość Polaków wstydzi się takiego zachowania. Ja nie należę do obżartuchów, wręcz przeciwnie, uważam, że każdy powinien znać swoją własną miarę w jedzeniu.

 

Niemcy znani są z tego, że od wielu lat zawsze jedli ponad miarę i w konsekwencji wielu Niemców ma problem z nadwagą. Dawno, dawno temu  :)  pracowałam latem w uzdrowiskach niemieckich nad morzem i przeżyłam szok widząc uginające się stoły do śniadania i kolacji (tzw. szwedzkie stoły), na obiad 2 zupy i 4 drugie dania do wyboru + deser. Talerze były duże, ciężkie i wypełnione jedzeniem po brzegi, które znikało na naszych oczach. Jak pójdziesz do niemieckiej restauracji, to popatrz na talerze, które najczęściej przypominają nasze polskie półmiski :) .

 

To jest niemożliwe, że w Polsce nie spotkałeś takich "obżartuchów"?! U nas też nie brakuje ani chciwych ani skąpych, wystarczy się uważnie rozejrzeć... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy są chytrzy i nie wszyscy oszczędzają na jedzeniu. Pokolenie, którym się opiekujemy, to często ludzie, których wychowano w takim rygorze oszczędzania. Na przyjęciach objadają się ci Niemcy, którzy mają takie nawyki a poza tym to jest za darmo  :)  i to jest dla nich przygotowane. Po prostu korzystają z okazji i wcale nie są tym faktem skrępowani. U nas w Polsce też jest wielu takich, którzy objadają się na przyjęciach, ponieważ w domu oszczędzają. Większość Polaków wstydzi się takiego zachowania. Ja nie należę do obżartuchów, wręcz przeciwnie, uważam, że każdy powinien znać swoją własną miarę w jedzeniu.

 

Niemcy znani są z tego, że od wielu lat zawsze jedli ponad miarę i w konsekwencji wielu Niemców ma problem z nadwagą. Dawno, dawno temu  :)  pracowałam latem w uzdrowiskach niemieckich nad morzem i przeżyłam szok widząc uginające się stoły do śniadania i kolacji (tzw. szwedzkie stoły), na obiad 2 zupy i 4 drugie dania do wyboru + deser. Talerze były duże, ciężkie i wypełnione jedzeniem po brzegi, które znikało na naszych oczach. Jak pójdziesz do niemieckiej restauracji, to popatrz na talerze, które najczęściej przypominają nasze polskie półmiski :) .

 

To jest niemożliwe, że w Polsce nie spotkałeś takich "obżartuchów"?! U nas też nie brakuje ani chciwych ani skąpych, wystarczy się uważnie rozejrzeć... ;)

   nie będe komentować bo zbyt obiektywna jest ta opinia by ją komentować.Zgadzam się.-Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy są chytrzy i nie wszyscy oszczędzają na jedzeniu. Pokolenie, którym się opiekujemy, to często ludzie, których wychowano w takim rygorze oszczędzania. Na przyjęciach objadają się ci Niemcy, którzy mają takie nawyki a poza tym to jest za darmo  :)  i to jest dla nich przygotowane. Po prostu korzystają z okazji i wcale nie są tym faktem skrępowani. U nas w Polsce też jest wielu takich, którzy objadają się na przyjęciach, ponieważ w domu oszczędzają. Większość Polaków wstydzi się takiego zachowania. Ja nie należę do obżartuchów, wręcz przeciwnie, uważam, że każdy powinien znać swoją własną miarę w jedzeniu.

 

Niemcy znani są z tego, że od wielu lat zawsze jedli ponad miarę i w konsekwencji wielu Niemców ma problem z nadwagą. Dawno, dawno temu  :)  pracowałam latem w uzdrowiskach niemieckich nad morzem i przeżyłam szok widząc uginające się stoły do śniadania i kolacji (tzw. szwedzkie stoły), na obiad 2 zupy i 4 drugie dania do wyboru + deser. Talerze były duże, ciężkie i wypełnione jedzeniem po brzegi, które znikało na naszych oczach. Jak pójdziesz do niemieckiej restauracji, to popatrz na talerze, które najczęściej przypominają nasze polskie półmiski :) .

 

To jest niemożliwe, że w Polsce nie spotkałeś takich "obżartuchów"?! U nas też nie brakuje ani chciwych ani skąpych, wystarczy się uważnie rozejrzeć... ;)

Właśnie byłam wczoraj na takiej imprezie ,zresztą to już któraś z kolei moja impreza w DE i talerze faktycznie  jak pisze Florica -to sa półmiski nasze.Kotlet na cały półmisiek -to dziękowałam ,że jeden ,bo ostatnio to otrzymałam 2 sznycle i przecież tego nie byłam w stanie zjeśc.Ich porcje do jedzenia są ogromne .Akurat nie mogę narzekać ,że czegoś mi brakowało-restauracja super,wszystko świeżutkie i smaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
O 17.11.2015 at 12:13, adamos1 napisał:

  to wszystko zależy od człowieka  a wiadomo Włoch  inna kultura ,bardziej gościnny  itd.ale czy Niemcy są aż tak brudasami to chyba przesada.Nie patrz przez pryzmat jednostkowych zdarzeń .

Ja z reguły trafiałam na takich, co są bardzo czyści, ale tylko kosztem pracy opiekunki. Dzieci PDP sami nawet palem nie tknęli, aby się nie pobrudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.01.2016 at 17:46, Gość napisał:

Ja z reguły trafiałam na takich, co są bardzo czyści, ale tylko kosztem pracy opiekunki. Dzieci PDP sami nawet palem nie tknęli, aby się nie pobrudzić.

Oj, duzo tu prawdy i dobre sformulowanie: sa Niemcy bardzo porzadni glownie kosztem opiekunki. Pracowitych ludzi ja tu nie spotkalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...