Skocz do zawartości

Stowarzyszenie opiekunek?


Gość Iwona
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj natknęłam się na informację o Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Opiekunek Osób.

Powstałe chyba niedawno, bo zarejestrowane w styczniu 2018 r.

http://osoo.org/

https://www.facebook.com/Ogólnopolskie-Stowarzyszenie-Opiekunów-Osób-OSOO-1593247434135276/

 

a odpis z KRS w załączniku :)

 

odpis_aktualny_714896_1531397368257.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Dobrze że powstało ale jakoś nie bardzo wierzę by udało się zrzeszyć choć 20 % opiekunek. Ta praca jest specyficzna, każdy sobie rzepkę skrobie i nie ma solidarności. Tak jest po prostu.

Niestety, masz dużo racji. Brakuje solidarności. Obok niewiedzy jest często strach. Wierzę jednak, że jeśli uda się choćby 10% czy 5%, to będzie już ogromny, milowy krok. W jedności siła!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 12.07.2018 at 14:13, zuziam napisał:

Dzisiaj natknęłam się na informację o Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Opiekunek Osób.

Powstałe chyba niedawno, bo zarejestrowane w styczniu 2018 r.

http://osoo.org/

https://www.facebook.com/Ogólnopolskie-Stowarzyszenie-Opiekunów-Osób-OSOO-1593247434135276/

 

a odpis z KRS w załączniku :)

 

odpis_aktualny_714896_1531397368257.pdf

Dzięki, @zuziam za ogromną czujność.

Trzeba śledzić poczynania tego stowarzyszenia i może się włączyć jeśli zaoferują jakieś sensowne działania 

np zbiorowe ubezpieczenie prawne, wysłuchanie ciekawego  wykładu, kolportaż jakiejś broszury ? Tu potrzeba ludzi z pomysłem i z ikrą, oby tam tacy byli. Pole do działania jest przecież ogromne.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Serenity napisał:

@zuziam Choć Facebook omijał dla zasady.

No, ale mają swoją stronę i to już można poczytać

@SerenityNiestety takie mamy czasu, iż jeden z największych kanałów ściekowych internetu, jest rewelacyjnym kanałem komunikacyjnym i dociera, tam gdzie innymi drogami się nie dotrze.

Właśnie na Facebooku prowadzona jest kampania informacyjna. W pigułce, małymi dawkami podawane są  informacje, np. obecnia seria dot. ZUS , formularza A-1 itp.

Ruszył nabór na bezpłatny kurs niemieckiego, prowadzony online, przez doświadczoną lektorkę.

Pojawiła się też informacja dotycząca uznawania kwalifikacji zdobytych w Polsce. Jeśli znajdą się opiekunki, które chcą sprawdzić ile jest wart ich dyplom, czy certyfikat w Austrii, albo w Niemczech, można to zrobic.

Opiekunka, która zna język, dotrze do informacji i poradzi sobie. Ale co z tymi na początku drogi. 

Myślę, że im więcej świadomych opiekunek, tym lepiej będzie nam wszystkim. W tej branży nie ma miejsca na niezdrową rywalizację. Musimy zgodnie strzelać do jednej bramki.

A tutaj, dla niefacebookowych, kopia z posta na FB dot uznawania kwalifikacji:

Jakie masz przygotowanie do pracy w zawodzie opiekuna?
Wpisujcie:
1. nazwę zawodu, 
2. ilość godzin, 
3. egzamin i 
4. KONIECZNIE szkołę, w jakiej to robiłyście.
Bardzo tego potrzebujemy, aby Wam pomóc.
Chcemy urzędowo i bezimiennie porównać Wasze kwalifikacje uzyskiwane w Polsce.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1626644990795520&id=1593247434135276

Edytowane przez zuziam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuziam Jednak na facebook nie wejdę dla zasady.

A nawet uważam, że wszelkie stowarzyszenia opiekunek

mają głębszy sens  jedynie wtedy i tylko wtedy  gdy z Internetu wychodzą w realny świat:

kampanie ulotkowe, bezpośrednie spotkania, szkolenia,

otwarte  kluby wojewódzkie dla opiekunek, 

a przynajmniej biuro w którym każda opiekunka może uzyskać bezpłatny dostęp 

do sensownej i sprawdzonej  pomocy  psychologicznej.

           Większość opiekunek to osoby nie tylko   niefejsbukowe, ale też nie - internetowe,

i co   ciekawe spotkałam nawet  opiekunki biegłe w Internecie i 

umiejące wyszukać wszelkie potrzebne im informacje,

ale omijające wszelkie , nazwę to opiekunkowe grupy dyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Serenity napisał:

@zuziam Jednak na facebook nie wejdę dla zasady.

A nawet uważam, że wszelkie stowarzyszenia opiekunek

mają głębszy sens  jedynie wtedy i tylko wtedy  gdy z Internetu wychodzą w realny świat:

kampanie ulotkowe, bezpośrednie spotkania, szkolenia,

otwarte  kluby wojewódzkie dla opiekunek, 

a przynajmniej biuro w którym każda opiekunka może uzyskać bezpłatny dostęp 

do sensownej i sprawdzonej  pomocy  psychologicznej.

           Większość opiekunek to osoby nie tylko   niefejsbukowe, ale też nie - internetowe,

i co   ciekawe spotkałam nawet  opiekunki biegłe w Internecie i 

umiejące wyszukać wszelkie potrzebne im informacje,

ale omijające wszelkie , nazwę to opiekunkowe grupy dyskusyjne.

Kampanie ulotkowe gdzie ? Na ulicy w Polsce czy w Niemczech ? Jaka jest szansa że ulotka trafi na opiekunkę ? Bezpośrednie spotkania, kluby, biuro, pomoc psychologiczna to kosztuje niemałe pieniądze. Kto za to zapłaci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta gdyby takie biuro oferowało również sprawdzoną  darmową pomoc psychologiczną to ja sama rozniosłabym te ulotki gratis, co najmniej raz w miesiącu. Gdzie ? w Niemczech mogłabym czasem zabrać na zakupy odpowiednią torbę z nadrukiem, a w Polsce zwyczajnie przykleić gdzieś ulotkę. Różnie, rzecz do przemyślenia.

 A stowarzyszenia żyją nie tylko z pracy ochotników, ale też finansują się ze składek i mają duże szanse na dofinasowanie z różnych żródeł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
O 7.04.2015 at 23:11, Gość Iwona napisał:

Witam. Czy wicie coś o istnieniu stowarzyszenia opiekunek. Nigdzie nie znalazłam. Myślałam, że jest coś gdzie wpłacam składkę i mam opiekę prawną oraz wszelką pomoc przy jakichkolwiek problemach z pracą agencjami. Dajcie znać. Iwona

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest jakis zwiazek zawodowy albo cos podobnego obojetne jakby sie nazywalo jakas ochrona dla opiekunek nie ze te agencje robia co chca a opiekunki nic nie moga zrobic.

 te same cenniki te same wynagrodzenia 

umowy sa na opieke nie na sprzataczke, tylko to sprzatac co opiekunka urzywa, nie sprzedawac opiekunek za pare euro za dzien 

napisac ze opiekunka nie pracuje 24 godziny tylko ze ona 24 godziny na miejscu ile godzin w tygodniu ( prawo pracy )

bydz dumnym  oczekiwac stacunku nie ze niemcy mysla polki sa nic nic nie wiedza i nic nie maja poza opieka nad starszymi dac im do zrozumienia ze w niemczech cos takiego nie ma, a Pflegedienst kasuje tysiace.

wymagac dobrych warunkow dla opiekunek nie pokuj w piwnicy a agencje to nie interesuje dupe liza tylko o pieniadze chodzi ale ze te opiekunki juz tam wiecej nie pojada albo uciekna bo nie mozna wytrzymac, taj daleko nie mysla ale kiedys sie skonczy 

prosze pisac o zlych miejscach pracy zeby sie ktos nie nadzial i czas i pieniadze stracil, pokazac im tylek i nie jechac 

zalozyc „ czarna liste “ jako ostrzezenie dla innych !!!

oko za oko ... !

jest tyle zlych agencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lena64 napisał:

Potrzebny jest jakis zwiazek zawodowy albo cos podobnego obojetne jakby sie nazywalo jakas ochrona dla opiekunek nie ze te agencje robia co chca a opiekunki nic nie moga zrobic.

 te same cenniki te same wynagrodzenia 

umowy sa na opieke nie na sprzataczke, tylko to sprzatac co opiekunka urzywa, nie sprzedawac opiekunek za pare euro za dzien 

napisac ze opiekunka nie pracuje 24 godziny tylko ze ona 24 godziny na miejscu ile godzin w tygodniu ( prawo pracy )

bydz dumnym  oczekiwac stacunku nie ze niemcy mysla polki sa nic nic nie wiedza i nic nie maja poza opieka nad starszymi dac im do zrozumienia ze w niemczech cos takiego nie ma, a Pflegedienst kasuje tysiace.

wymagac dobrych warunkow dla opiekunek nie pokuj w piwnicy a agencje to nie interesuje dupe liza tylko o pieniadze chodzi ale ze te opiekunki juz tam wiecej nie pojada albo uciekna bo nie mozna wytrzymac, taj daleko nie mysla ale kiedys sie skonczy 

prosze pisac o zlych miejscach pracy zeby sie ktos nie nadzial i czas i pieniadze stracil, pokazac im tylek i nie jechac 

zalozyc „ czarna liste “ jako ostrzezenie dla innych !!!

oko za oko ... !

jest tyle zlych agencji 

Fajnie to ujęłaś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak agencje maja opiekunki w tylku to osoby do opieki / rodziny to czuja i czesto tez sle ooiekunki traktuja 

w takich sytuacjach trzeba powiedziec co sie mysli i czasami tylek wystawic i powiesic nie ze mna jest pare dobrych agencji i rodzin/ osob do opieki 

stare/ chore niemcy dzieki opiekunka nie musza isc do domu starcow czesto przypominac oni nas potrzebuja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie bo się zagubiłem. ja nie mam FB czy Fb jak to sie tam pisze.Jak kiedyś chciałem się z tym stowarzyszeniem zkontaktować to lipa.Formularz na stronie nie był aktywny,tel chyba komórka - też cisza.

To działają oni wreście ? Nie tylko dla tych co mają Fb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...