Skocz do zawartości

Karaluchy u podopiecznej POMOCY


Gość Flądra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na ofercie już 2 miesiąc i od trzech dni w nocy zastaję w kuchni kilka karaluchów. Chyba umrę. Co robić? Boję się, że babcia powie, że sama do tego doprowadziłam. Jak się tego paskudztwa pozbyć? Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na ofercie już 2 miesiąc i od trzech dni w nocy zastaję w kuchni kilka karaluchów. Chyba umrę. Co robić? Boję się, że babcia powie, że sama do tego doprowadziłam. Jak się tego paskudztwa pozbyć? Pomóżcie!

Te karaluchy siedzą po szafkach i nie jest tak szybko je wytępić-musi chyba specjalny facet od karaluchów spryskac jakims chemicznym środkiem , i to nie jest Twoja wina Flądra!!!!

Te karaluchy może są tam już z 20 lat,,,a Ty nie wstawaj po nocach,,,a jedzenie zamykaj aby się skubance nie dostały do jedzenia...

[ Data: 28-03-2015, 13:22 ]

Jestem na ofercie już 2 miesiąc i od trzech dni w nocy zastaję w kuchni kilka karaluchów. Chyba umrę. Co robić? Boję się, że babcia powie, że sama do tego doprowadziłam. Jak się tego paskudztwa pozbyć? Pomóżcie!

Karaluchy wychodzą tylko nocą jak jest ciemno,,,,Kiedyś -bardzo dawno jak bylam w szpitalu w Poznaniu i w nocy po cos poszlam do pomieszczenia gospodarczego -mini kuchni i tam jak zobaczyłam tysiące karaluchów uciekających do ścieku jak zapaliłam światło -to ja dyla z tamtąd -masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W pierwszej kolejności trzeba uszczelnić wejścia rur do ścian silikonem lub czymś podobnym i założyć np. rajstopę na wszystkie wywietrzniki (kratki w kuchni i łazience). Bez tego nic nie pomoże, bo będą pojawiać się nowe. Wtedy dać kwas borowy i po sprawie. Jeżeli to domek to będzie trudniej, ale warto poszukać ktorędy mogą dostawać się do domu.

Powodzenia. Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie znależć żródło ich powstawania..bo musi  być przyczyna ,że one się pojawiają :)


 trzeba namierzyć ich lokum, co jak się zabierzemy za to jest dziecinnie proste, karaluchy zaznaczają swoją trasę odchodami jako punktami orientacyjnymi. Najwięcej tych małych ciemnych kropek będzie przy gnieździe i tu dowolność, pianka montażowa, silikon po prostu zaklejamy im to gniazdo, przeprowadzamy jeszcze ręczną eksterminację tych które widzimy i zsuwamy meble na swoje miejsce.
Karaluchy nie cierpią światła za to lubią wilgoć -zazwyczaj ich gniazdko jest gdzieś w okolicy zlewu lub podobnych urządzeń i to stamtąd ruszają na eskapady po naszych mieszkaniach.
Przez jakiś czas likwidujemy uwidaczniające się osobniki ale zauważalnie powinno być ich coraz mniej.
Gdy już mamy luzik pozostaje pilnować aby gdzieś od sąsiadów nie przylazły kolejne usiłujące zakładać kolonię Także raz na jakiś czas wypadałoby sprawdzić stan naszych uszczelnień na rurach i wentylacji

Edytowane przez adamos1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Z karaluchami nie ma żartów. Moja podopieczna była przez nie gryziona w nocy. Bałam się strasznie spać, ale udało mi się je wytępić kwasem borowy tyle że po dwóch miesiącach zobaczyłam dzisiaj jednego żywego. To paskudztwo jest straszne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...