Skocz do zawartości

Sprzątanie otoczenia seniora


Gość Beata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Blondi, zawsze sprawdzam po przyjeździe, choćby z powodu, o którym piszesz.  Mam 3 kible, jeden nieużywany, dwa dla nas. Ogólnie trzy były czyste, jedynie to ,do czego mógłbym się przyczepić, to obrzeża muszli. Ale kwadrans i było po robocie. Oczywiście, jakaś rdza, to już inna sprawa. Akurat kible to moje oczko w głowie:hahaha:Wyznaję zasadę...jak Cię widzą, tak Cię piszą. Tak więc zmieniaj mnie na sztelach. Będziesz miała zawsze czysto :hahaha: Panie opiekunki, Panowie opiekunowie, dbajmy o porządki, żeby zmiennikowi zostawić czyste,  tak prozaiczne urządzenie jak kibel...Blondi, moja koleżanka też ostatnio mówiła , co zastała po zmianie... Czasami wiele kobiet to brudasy, niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie zmieniałam dwie Panie i w obu przypadkach było czysto. Tylko tutaj był problem z nieprzyjemnym zapachem. Myślałam, że dom jest po prostu prześmierdnięty, więc zaczęłam wszystko myć, łącznie z sufitami, bo są drewniane. Toaleta była czysta, ale to głównie z niej dobiegał okropny zapach. Na szczęście w końcu namierzyłam pochodzenie smrodku. Oblałam ściany w toalecie wodą z różnymi środkami czyszczącymi (tak po prostu chlusnęłam z wiadra) i po chwili spod listew w narożnikach zaczęło wypływać, to co przez dłuższy czas się tam zbierało, no i spod kibelka również, jak się tego pozbyłam smrodek zniknął i mogłam odetchnąć z ulgą :)  Na szczęście kibelek jest na parterze i mogłam spokojnie zrobić w nim powódź. :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukasz jasne ,że dla czystych kibli , piszę się na zmianę :hahaha:,,wiem ,że będzie wszędzie błyszczeć i wiem ,że lodówka będzie pełna i zamrażarka:hahaha: a tak lubię.! Ale co Ty mnie tak wciągasz na zmienniczkę? :płacz: :love: buzka:love:

@katarynka zrobiłas pryśnić łazience:hahaha: a drewno lubi smrodki i to jak bardzo,, byłam też w takiej łazience -gdzieś wybijał smród ,,ale to wszystko stare ,takie stare ,że ja już w kanalizę nie wejdę ,,o nie! więc od czasu do czasu tak waliło-nosa zatykać,,poprostu nie było tam syfona ,ale było ,minęło i już mnie nie dotyczy! Ale to prawda ,tutaj gdzie jestem ,to raczej było czysto ale te kible ? to trochę zapuszczone były,,jeden zostanie zapuszczony -bo ja się za niego, nie mam zamiaru nawet brać,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibelek jest jeden i muszę go pucować jakieś 2-3 razy dziennie niestety. Za to lśni jak nówka. :d:d:d

Za to dzisiaj się złapałam na tym że np. zapomniałam w niektórych miejscach powycierać kurze. Niby nieczęsto trzeba to robić ale ze dwa tygodnie nie ścierałam i aż się zdziwiłam ile tego się nazbierało. W sumie to jestem bałaganiarz ale lubię czysto, a w pracy to wręcz pedantką jestem. Ostatnio mąż pdp zwrócił mi uwagę że za często odkurzam. A jak mam nie odkurzać jak okruchy po jedzeniu zostają na dywanie ? Na szczęście nie słyszy że podłogę w kuchni myję dwa razy dziennie. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta po mojej pdp trzeba sprzatac prawie codziennie. Głównie odkurzać i myć podłogi. Zazwyczaj napycha sobie papieru toaletowego do butów, później łazi i dziwi się skąd się biorą kawałki papieru na podłodze. Później zbiera je bo boi się, że wyjdą myszy i zrobi się pożar. Dlatego jak odkurzam a ona coś ma do mnie, że za często to robię to jej mówię o tych kawałkach papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni PDP chcą aby non stop latać ze szmatą i odkurzaczem , inni nie cierpią częstego sprzątania i weż tu czlowieku dogódz,,,dlatego trzeba wyczuć co kto lubi i ja tak robię,,jak komuś przeszkadza to ja nawet się nie biorę za sprzątanie, zrobię jak będzie na to pora,, zero stresu ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...