Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Nie chcę wracać na tę sztelę! Mówić czy nie mówić?


Gość (...)
 Udostępnij

Już wiem, że nie wrócę na tę sztelę! Mówić o tym przed zjazdem, czy nie?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Mówić o tym, że nie wrócę na sztelę?

    • Tak
      0
    • Nie
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Gość (...)

Jak wam podpowiada doświadczenie, mówić rodzinie seniorów, bàdź im samym, że nie wracam, czy raczej kłamać i zwodzić do momentu wyjazdu, że owszem, wrócę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość (...) napisał(a):

Jak wam podpowiada doświadczenie, mówić rodzinie seniorów, bàdź im samym, że nie wracam, czy raczej kłamać i zwodzić do momentu wyjazdu, że owszem, wrócę?

Unikniesz próśb i namów. Lepiej nie mówić chociaż raz jak agencja mnie sprzedała to dostałam 200€ w kopercie z prośbą o powrót, ale to nie było tego warte :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
19 godzin temu, Gość Ada napisał(a):

ale to nie było tego warte :))))

Ada
Tutaj nie gra o 200€, ponieważ miesięczna stawka jest wysoka, a o pracę w  środowisku poszanowania opiekuna i tego co robi.
Kiedy przepolowił się czas pracy tutaj, córka seniorów zadala mi pytanie czy wrócę?
Nigdy nie obawialem się mówić prawdy.
Sam cenię tych, którzy robią to z łatwością równą oddychaniu.
I napiszę wam, że jeśli pierwsza połowa była niełatwa, to drugą określiłbym jako trudną.
Szczerość mi nie pomogła.
Mogłem zbyć pytanie, czy odwlec odpowiedź byle jakim pretekstem.
Czy bym postąpił tak ponownie? Niekoniecznie.
Moja odpowiedź wynikała z jasnych, dotychczasowych sytuacji z kontynuowaniem opieki w danym miejscu, gdzie padały zawsze.słowa, że.będzie mi miło w niedalekiej przyszłości powrócić.
Odmowa nie polegała na "niebonie", lecz wyjaśnieniu dlaczego wykluczam mój powrót.
Cóż, byli przekonani, że człowieka i jego pracę można kupić za kilka kolorowych paciorków, jednocześnie nie mając szacunku do osoby i trudu jej pracy.
Uważam, że w tym przypadku, lepiej byłoby jednak zwodzić, niż być prawdomównym.
Cóż, straciłem domniemane, podróżne Trinkgeld w niebagatelnej wysokości von etwa 8.333%  des Monatseinkommens  ✉️ 😉 🫢

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość g.balinska

Nie ryzykuję, bo potem jeszcze coś pozgłaszają a tak to nawet referencje dobre wystawią jak im zależy. Zapowiedzenie że się nie wróci mi samej niewiele da bo złośliwa nie jestem a może zaszkodzić.

g.balińska  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość (...)
1 godzinę temu, Gość g.balinska napisał(a):

Nie ryzykuję, bo potem jeszcze coś pozgłaszają a tak to nawet referencje dobre wystawią jak im zależy. Zapowiedzenie że się nie wróci mi samej niewiele da bo złośliwa nie jestem a może zaszkodzić.

g.balińska  

Zamiana ról.
Wystawiłem Pani G.Balińskiej pozytywne, odręczne referencje,
dostałaś kopertę z kieszonkowym na podróż, ustaliliśmy termin powrotu do moich rodziców,
bo sam mam terminy w odpowiedzialnej pracy i mi zależy na wyprzedzającym ułożeniu kalendarza.
Czym możesz sobie zaszkodzić i gdzie, i kogo tutaj dostrzegasz złośliwość?
Nie kręcisz przypadkiem bata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wera
W dniu 21.07.2024 o 16:41, Gość (...) napisał(a):

Jak wam podpowiada doświadczenie, mówić rodzinie seniorów, bàdź im samym, że nie wracam, czy raczej kłamać i zwodzić do momentu wyjazdu, że owszem, wrócę?

Nigdy nie mówię bo to tylko na koniec zaognia niepotrzebnie sytuację/ Po co jak w ciągu zmiany może się wieeeele zmienić.

W dniu 23.07.2024 o 14:02, Gość (...) napisał(a):

Zamiana ról.
Wystawiłem Pani G.Balińskiej pozytywne, odręczne referencje,
dostałaś kopertę z kieszonkowym na podróż, ustaliliśmy termin powrotu do moich rodziców,
bo sam mam terminy w odpowiedzialnej pracy i mi zależy na wyprzedzającym ułożeniu kalendarza.
Czym możesz sobie zaszkodzić i gdzie, i kogo tutaj dostrzegasz złośliwość?
Nie kręcisz przypadkiem bata?

Bata? Przecież o problemie z przyjazdem nie muszę informować dzień przed tylko miesiąc wcześniej. 

1. Pieniędzy nie przyjmuję lub jak kto woli

2. Nie wracam, za co przepraszam i oczywiście bardzo żałuję, ale:

a. choruję, diagnostyka

b. chora matka, syn, córka

c. Problemy rodzinne

d. pomagam przy nowo narodzonym wnuku/wnuczce

e. każdy dowolny powód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Balbina

Ja też nie mówię jak nie było do końca fajnie bo po co? Ktoś dobrze napisał, że to tylko na koniec zatruwa atmosferę. Sztela nie musi być zła, żeby nie chcieć na nią wrócić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość J.K.
15 godzin temu, Gość Hania napisał(a):

Czesc. Z dwa trzy razy obiecałam  ze wroce czego naprawde chcialam ale porobiło się że nie wróciłam i co też kłamałam?

Pozdrawiam wszystkich!

Mnie się zdarzyło, że rodzina się ze mną umawiała a potem wzięli kogoś innego i byłam zdziwiona. Każdy patrzy na siebie. Powodzonka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małgośka
W dniu 1.08.2024 o 01:37, Gość J.K. napisał(a):

Mnie się zdarzyło, że rodzina się ze mną umawiała a potem wzięli kogoś innego i byłam zdziwiona. Każdy patrzy na siebie. Powodzonka!

Każdy gra pod siebie bo koniec końców patrzymy pod kątem swoim a nie obcych ludzi i oni działają tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
W dniu 2.08.2024 o 11:24, Gość Małgośka napisał(a):

Każdy gra pod siebie bo koniec końców patrzymy pod kątem swoim a nie obcych ludzi i oni działają tak samo.

Trafne! Słowo "gra" jest tu kluczowe , ale czy da się w jakiś sposób obejść zaspokojenie interesow obu stron? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał(a):

Trafne! Słowo "gra" jest tu kluczowe , ale czy da się w jakiś sposób obejść zaspokojenie interesow obu stron? 

I tak i nie, zależy od poziomu intelektualnego, tzw życiowej mądrości, realnej oceny i też dobrych chęci czy też przyjaznego nastawienia wśród ludzi. Z jednym da się porozumieć,  z drugim możesz flaki wypruć i się nie da. Chcesz coś po swojemu zrobić? Rób, bo to twój kontrakt a druga osoba ma prawo być sobą i też po swojemu robić. Zasady i reguły jednak powinny być zgodne dla danego kontraktu. Tak jak w pracy wśród wielu współpracowników obowiązują zasady ustalane przez pracodawców, tzw regulaminy i dyscyplina. Samowolka nie wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Jasne, że zdrowy egoizm nie zaszkodzi, gdy reguły się gmatwają , ale .....W poszukiwaniu złotego środka obie strony powinny zechcieć spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Nie chodzi mi o to, aby przy zmianie stanu podopiecznych zasuwać jak mały samochodzik z dodatkowo obciążajacym poczuciem krzywdy. Można sobie skrócić te męki i poprosić o większe wynagrodzenie adekwatne do zwiekszonej ilości obowiązków. Uczciwy pracodawca doceni i postawę i na koncie :D , kombinator będzie robił uniki. Takiego nie ma  co żalować , gdyż zdrowie, zadowolenie i brak wypalenia zawodowego to priorytet . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Gość Gość napisał(a):

Jasne, że zdrowy egoizm nie zaszkodzi, gdy reguły się gmatwają , ale .....W poszukiwaniu złotego środka obie strony powinny zechcieć spojrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Nie chodzi mi o to, aby przy zmianie stanu podopiecznych zasuwać jak mały samochodzik z dodatkowo obciążajacym poczuciem krzywdy. Można sobie skrócić te męki i poprosić o większe wynagrodzenie adekwatne do zwiekszonej ilości obowiązków. Uczciwy pracodawca doceni i postawę i na koncie :D , kombinator będzie robił uniki. Takiego nie ma  co żalować , gdyż zdrowie, zadowolenie i brak wypalenia zawodowego to priorytet . 

O! I to jest dobry tekst. Rozsądne wyjście bez robienia przykrości i krzywdzenia następców, zastępców jak kolwiek to nazwać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2024 o 01:37, Gość J.K. napisał(a):

Mnie się zdarzyło, że rodzina się ze mną umawiała a potem wzięli kogoś innego i byłam zdziwiona. Każdy patrzy na siebie. Powodzonka!

O to chodzi!!! Nami się nikt przejmować nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...