Skocz do zawartości

Mada

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

13 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Szukam przez agencje i prywatnie (proszę o oferty)

Ostatnie wizyty

347 wyświetleń profilu
 1. A ja myślałam,że w Niemczech już w każdym domu jest internet i nie ma mowy o ograniczeniach.
 2. Blondi- ja nie miałam tych rozterek i obaw do momentu jak sobie poczytałam wypowiedzi na tym forum:)
 3. Dziewczyny ja nie mam problemów z asertywnością i generalnie potrafię spokojnie walczyć o swoje prawa, ale zdarzają się sytuacje,że nie jesteśmy w stanie zrobić pewnych rzeczy. Np...takich, o których pisała Magocha w wątku ; szybki powrót do domu
 4. To z kim mam się kontaktować w sytuacjach ekstremalnych? Jak się okaże,że nie mogę tam wytrzymać z ważnych powodów?
 5. Mam jeszcze takie ważne pytanie. Czy agencja podaje wam numer koordynatora w Niemczech, czy w Polsce? Czy zawsze macie możliwość porozmawiania z koordynatorem telefonicznie? Zabrać ze sobą swojego laptopa, czy wystarczy dobry telefon ?
 6. Dzięki wszystkim za wsparcie i humor. Mam wiele telefonów z różnych agencji i zawsze ich informuję o swoich ograniczeniach i warunkach, na jakich ewentualnie mogłabym podjąć pracę. Nie jestem specjalnie zdesperowana i mam stałe dochody, dlatego mogę sobie pozwolić na spokojne czekanie. Bardzo współczuję kobietkom, które zwyczajnie muszą zacisnąć zęby i godzić się na wszystko, bo są bezrobotne. Nie zgodzę się na żadne transfery, prace w ogrodzie i inne ciężkie prace fizyczne.
 7. Ha, ha, ha:) Jestem dokładnie tego samego zdania. Jak się ubierzemy elegancko, gustownie, mamy makijaż i pachniemy markowymi perfumami- to Niemcy mają do nas szacunek. Jak pojedzie biedna, szara myszka to ją traktują z góry. Ja dość dobrze znam realia niemieckie,ale nigdy jeszcze nie pracowałam jako opiekunka. Trochę się martwię, czy dam sobie radę , bo jestem szczupła i nie za duza:) Znam niemiecki, mam prawo jazdy....ale nie mam za duzo siły.
 8. Blondi....ja mam poczucie humoru:) Gdziekolwiek jadę, podobnie jak Ty- zabieram 10 par butów i 3 walizki niepotrzebnych rzeczy:)
 9. No i nie mogę tego tematu. Przejrzałam listę...i nie wiedzę. Buuu
 10. Dziewczyny- proszę o pomoc. Co zabrać ze sobą do pracy? Jakie ciuszki, buty itp. Ile tego? Zabrać suszarkę do włosów? Generalnie wszystkie rady się przydadzą.
 11. Violka- masz rację. Generalnie to agencja powinna ponieść konsekwencje, ale w praktyce odpowie za wszystko opiekunka. Jest taka ciekawa strona- wystarczy wpisać w google Arbeitlandia. Tam wyjaśniają czego wolno, a czego nie wolno robić opiekunce.
 12. Mirelko masz oczywiście rację. Wyżywienie zagwarantowane jest w umowie i trzeba się domagać spełnienia wszystkich warunków. Chodziło mi o to,że tak na wszelki wypadek- dobrze jest mieć jakieś własne pieniądze lub kartę kredytową.....aby w razie czego uciec:)
 13. Opiekunki muszą czytać umowę o pracę dokladniej. Sa zatrudnione zgodnie z prawem obowiązującym w Niemczech jako Haushaltshilferin- to pomoc domowa bez uprawnień medycznych. Natomiast Altenpflegerin to zawód- dosłownie pielęgniarka osób starszych. Jeśli agencja zmusza opiekunkę - czyli pomoc domową do wykonywania zadań, do których ta nie jest uprawniona to sama się naraża na konsekwencje.
 14. Blondi- problem polega na tym,że większość Opiekunek nie zna prawa i nie czyta informacji, które są dostępne. Agencje znają prawo- ale milczą.....:) Stara zasada: nieznajomość prawa szkodzi.


O nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...