Skocz do zawartości

Ile trwa uzupełnienie witaminy d3?


Gość Tola
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Ile trwa uzupelnienie witaminy d3 z poziomu 7 do poziomu wystarczajacego? Lekarz kazal mi zrobic badanie po 3 miesiacach to znaczy ze wczesniej nie mam co liczyc na poprawe i musze czekac? Ile to potrwa? Może ktoś był w podobnej sytuacji i coś napisze.

Niedobór: <20 ng/mL
Poziom niewystarczający: 20-29,9
poziom wystarczający: 30-100 ng/mL
górna granica bezpieczeństwa:>100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aldona Muran
12 godzin temu, Gość Tola napisał(a):

Witam. 

Ile trwa uzupelnienie witaminy d3 z poziomu 7 do poziomu wystarczajacego? Lekarz kazal mi zrobic badanie po 3 miesiacach to znaczy ze wczesniej nie mam co liczyc na poprawe i musze czekac? Ile to potrwa? Może ktoś był w podobnej sytuacji i coś napisze.

Niedobór: <20 ng/mL
Poziom niewystarczający: 20-29,9
poziom wystarczający: 30-100 ng/mL
górna granica bezpieczeństwa:>100

Cześć. Startowałam z poziomu 9,4 a po 12 dniach brania dawki 7000 (na receptę) raz dziennie mam 25,2. Kolejne badanie zrobię za ok. 3 tygodnie i mam nadzieję, że dojdę do zalecanego poziomu 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 22:48, Gość Tola napisał(a):

Witam. 

Ile trwa uzupelnienie witaminy d3 z poziomu 7 do poziomu wystarczajacego? Lekarz kazal mi zrobic badanie po 3 miesiacach to znaczy ze wczesniej nie mam co liczyc na poprawe i musze czekac? Ile to potrwa? Może ktoś był w podobnej sytuacji i coś napisze.

Niedobór: <20 ng/mL
Poziom niewystarczający: 20-29,9
poziom wystarczający: 30-100 ng/mL
górna granica bezpieczeństwa:>100

Suplementacja suplementacją, ale najlepsze efekty daje słońce i ekspozycja na jego promienie. Latem wystarczy ponoć 15 minut dziennie żeby organizm wyprodukował dawkę dzienną ale wtedy jest więcej słońca ale też jesteśmy lekko ubrani i skóra jest w dużej części wystawiona na promieniowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jakieś takie objawy jak niżej to idźcie i zróbcie poziom, bo to tańsze niż latanie po lekarzach.

Osłabienie mięśni całego ciała

Wypadanie włosów

Rozwój chorób układu krwionośnego, w tym nadciśnienia tętniczego

Przyspieszenie procesu starzenia skóry

Zwiększona podatność kości na złamania

Rozwój krzywicy u dzieci

Zły nastrój, depresja, chandra, lęki

Większa wrażliwość ciała na ból

Stres, nerwowość, podwyższone ciśnienie krwi

Zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego

Zapalenie skóry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JóźwiakCelina
17 godzin temu, Gość niemamnie napisał(a):

Witam.

Pamiętajcie, że nie za wszystkim stoją witaminy i lepiej iść do lekarza i niech on pokieruje badaniami.

Pozdr.

Lekarz tak chętnie badań nie robi bo są drogie więc woli odsyłać do kolejnych specjalistów. Spróbuj dostać skierowanie na B12 której niedobór jest równie groźny. Zrób prywatnie i wydaj 200zł. Witamina d3 to jeszcze pół biedy bo to koszt coś ok 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marianna B
W dniu 17.12.2023 o 22:48, Gość Tola napisał(a):

Ile to potrwa? Może ktoś był w podobnej sytuacji i coś napisze.

Cześć.

Nie porównuj do innych bo każdy ma inaczej. Jedni mają niedobór z powodu zimy inni z powodu choroby, a jeszcze inni z powodu wieku. 

Sprawdzaj sobie poziom raz w miesiącu i zobaczysz jak organizm reaguje. 

Zdrówka! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2023 o 12:33, Gość Aldona Muran napisał(a):

Cześć. Startowałam z poziomu 9,4 a po 12 dniach brania dawki 7000 (na receptę) raz dziennie mam 25,2. Kolejne badanie zrobię za ok. 3 tygodnie i mam nadzieję, że dojdę do zalecanego poziomu 50.

Daj znać jak to dalej rosnie.  ja właśnie wczoraj zrobiłam wyniki i mam 7.5 lekarz dopiero w poniedziałek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Aldona
W dniu 28.12.2023 o 02:58, Gość Ann napisał(a):

Daj znać jak to dalej rosnie.  ja właśnie wczoraj zrobiłam wyniki i mam 7.5 lekarz dopiero w poniedziałek. 

Witajcie. Wczoraj zrobiłam badania i po kolejnych dawkach 7000 mam wynik 49,40.

Teraz żeby było czytelniej

2 grudnia 2023: 9,4

15 grudnia: 25,2

8 stycznia 2024: 49,40

Teraz nie wiem czy brać dalej aż do końca czy przerwać więc muszę się umówić do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian
W dniu 20.12.2023 o 19:29, Gość niemamnie napisał(a):

Witam.

Pamiętajcie, że nie za wszystkim stoją witaminy i lepiej iść do lekarza i niech on pokieruje badaniami.

Pozdr.

Dokładnie bo ludzie biorą suplementy na tzw. czuja a przecież niedobór jest tak samo groźny jak nadmiar.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biora starsi bo reklamy wmawiają im że będą zdrowsi, młodsi, sprawniejsi. 

Czy w tej reklamie co leci w TV pada zdanie żeby przed przyjmowaniem zbadać poziom witaminy? Zabezpieczyli się zdaniem że 90% Polakow MOZE miec niedobor i jeszcze pytają skąd wiesz czy przyjmujesz odpowiednią dzienna dawkę? No właśnie dowiedz się a nie bierz w ciemno!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2024 o 15:38, Gość Aldona napisał(a):

Witajcie. Wczoraj zrobiłam badania i po kolejnych dawkach 7000 mam wynik 49,40.

Teraz żeby było czytelniej

2 grudnia 2023: 9,4

15 grudnia: 25,2

8 stycznia 2024: 49,40

Teraz nie wiem czy brać dalej aż do końca czy przerwać więc muszę się umówić do lekarza.

Tym bardziej że szybko jak widać się to uzupełnia albo tak akurat to zadziałało u Aldony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Aldona
W dniu 15.01.2024 o 07:30, Gość Nina napisał(a):

Tym bardziej że szybko jak widać się to uzupełnia albo tak akurat to zadziałało u Aldony.

Po kolejnych 3 tygodniach podskoczyło tylko do 55 więc już nie ma takiego skoku. 

Najważniejsze że to już norma. Lekarz kazał brac dalej dawkę 7000 ale już tylko raz w tygodniu. Nie dopytałam dlaczego nie 1000 dziennie. 

Zdrówka wszystkim życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość djakdanuta
W dniu 27.01.2024 o 10:31, Gość Aldona napisał(a):

Po kolejnych 3 tygodniach podskoczyło tylko do 55 więc już nie ma takiego skoku. 

Najważniejsze że to już norma. Lekarz kazał brac dalej dawkę 7000 ale już tylko raz w tygodniu. Nie dopytałam dlaczego nie 1000 dziennie. 

Zdrówka wszystkim życzę. 

wystawiać się na słońce i zbierać witaminę naturalnie bo to najlepsze źródło i najszybciej działające nawet zimą a nie że siedzimy w domu bo zimno.

Wiosną i latem musimy na słońcu odkrywać jak największą część działa, żeby organizm produkował więcej d. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość djakdanuta napisał(a):

wystawiać się na słońce i zbierać witaminę naturalnie bo to najlepsze źródło i najszybciej działające nawet zimą a nie że siedzimy w domu bo zimno.

Wiosną i latem musimy na słońcu odkrywać jak największą część działa, żeby organizm produkował więcej d. 

Nie dotyczy to seniorów , osób po 60 tym roku życia. Skuteczność wytwarzania witaminy D przez skórę zależy od wieku. U osób 60 plus jest obniżona. Poziom witaminy D w organizmie starszych ludzi jest niski nawet w okresie lata przy dużym nasłonecznieniu dlatego powinni suplementować witaminę D przez cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...