Skocz do zawartości

Czy to już nadciśnienie?


Gość Majka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam takie wyniki z holtera z doby te które udało mi się spisać. Czy to już nadciśnienie czy już trzeba brać leki. Lekarz wyniki opisze w ciągu tygodnia ale nie mogę wytrzymać i mam pietra. Pierwsze wyniki te wysokie są z końca 1 dnia (holter założony ok. 17). Trzecia wartość to puls.  

140
89
73

141
93
74

147
93
74

144
93
73

143
95
76

kolejny dzień

134
87
70

127
82
69

144
95
66

125
84
67

125
84
72

137
83
68

128
81
67

129
80
68

126
83
69

132
85
71

131
84
72

134
86
79

131
91
98

128
88
94

127
85
89

125
82
83

123
83
80

127
84
80
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holter ma to do siebie że mierzy ciśnienie tu i teraz czyli w ruchu, w spoczynku, w biegu. Napisz coś więcej o tych wartościach z pierwszego dnia to znaczy co mniej więcej robiłaś i jakie to były godziny. Jeżeli to było tuż po założeniu holtera to wyniki też nie będą miarodajne bo ludzie są zestresowani i skupieni na pomiarach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Anna napisał(a):

Holter ma to do siebie że mierzy ciśnienie tu i teraz czyli w ruchu, w spoczynku, w biegu. Napisz coś więcej o tych wartościach z pierwszego dnia to znaczy co mniej więcej robiłaś i jakie to były godziny. Jeżeli to było tuż po założeniu holtera to wyniki też nie będą miarodajne bo ludzie są zestresowani i skupieni na pomiarach. 

No właśnie i po co ten holter skoro wszystkim każą mierzyć ciśnienie w spoczynku, najlepiej po odpoczynku i długo po papierosie? Przecież te wyniki np w czasie chodzenia to jak się mają do oceny nadciśnienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gość Anna napisał(a):

Holter ma to do siebie że mierzy ciśnienie tu i teraz czyli w ruchu, w spoczynku, w biegu. Napisz coś więcej o tych wartościach z pierwszego dnia to znaczy co mniej więcej robiłaś i jakie to były godziny. Jeżeli to było tuż po założeniu holtera to wyniki też nie będą miarodajne bo ludzie są zestresowani i skupieni na pomiarach. 

Holter nie służy do mierzenia ciśnienie tylko do rejestrowania pracy serca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jurek50 napisał(a):

Holter nie służy do mierzenia ciśnienie tylko do rejestrowania pracy serca. 

Hej, Jurek są ciśnieniowe i EKG. Ciśnieniowy jest upierdliwy bo co czas zadany przez lekarza nadmuchuje rękaw w dzień i w nocy. Miałam co 15 minut w dzień i co 30 minut w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2023 o 13:19, Gość Anna napisał(a):

Holter ma to do siebie że mierzy ciśnienie tu i teraz czyli w ruchu, w spoczynku, w biegu. Napisz coś więcej o tych wartościach z pierwszego dnia to znaczy co mniej więcej robiłaś i jakie to były godziny. Jeżeli to było tuż po założeniu holtera to wyniki też nie będą miarodajne bo ludzie są zestresowani i skupieni na pomiarach. 

Tak pierwszy dzień zaczął się od 17:00. To jest kilka złapanych wyników na siedząco ale mocno byłam skupiona na holterze i co tam wyjdzie. 

Kolejny dzień też jest spokojny i raczej na siedząco. Przynajmniej te wyłapane wyniki bo sięgałam do holtera i patrzyłam na wyniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Majka napisał(a):

Tak pierwszy dzień zaczął się od 17:00. To jest kilka złapanych wyników na siedząco ale mocno byłam skupiona na holterze i co tam wyjdzie. 

Kolejny dzień też jest spokojny i raczej na siedząco. Przynajmniej te wyłapane wyniki bo sięgałam do holtera i patrzyłam na wyniki. 

Daj znać co powie lekarz bo holter ma pewnie wiele skoków i niewiadomo co jest ważne i kiedy. Badaj sobie cisnienie rano i wieczorem i zapisuj to wtedy bedzie je można porównać do np. moich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...