Skocz do zawartości

Czy ktoś ma Hashimoto?


Gość Marcelina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Olga
19 godzin temu, Gość nati napisał(a):

Olga byłaś? Pytam bo dzisiaj już 4. Pozdrowionka.

Witaj. Byłam, byłam, przepraszam, tak jak pisałam dawkę 75 biorę od miesiąca (wcześniej 50) przy czym nie brałam w weekendy zaleconej 100, bo mnie nastraszyła, że może być przyspieszone bicie serca.

Wynik TSH po tym miesiącu wynosi 2,5. Czyli spadło z 4 prawie o połowę. Możliwe, że te dwie setki za weekend zrobią robotę, bo mam zejść do  <2,5 (1,0-2,0). Spróbuję wziąć w najbliższą sobotę i dam znać jak to zniosłam, ale wtedy średnia byłaby 82 na dzień teraz 75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diana
10 godzin temu, Gość Olga napisał(a):

Witaj. Byłam, byłam, przepraszam, tak jak pisałam dawkę 75 biorę od miesiąca (wcześniej 50) przy czym nie brałam w weekendy zaleconej 100, bo mnie nastraszyła, że może być przyspieszone bicie serca.

Wynik TSH po tym miesiącu wynosi 2,5. Czyli spadło z 4 prawie o połowę. Możliwe, że te dwie setki za weekend zrobią robotę, bo mam zejść do  <2,5 (1,0-2,0). Spróbuję wziąć w najbliższą sobotę i dam znać jak to zniosłam, ale wtedy średnia byłaby 82 na dzień teraz 75.

to już super. Napisz mi jaki miałaś pierwszy wynik tsh i wyniki ft3 i ft4 bo nic o nich nie napisałaś. Pozdrawiam. Diana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olga
W dniu 6.03.2024 o 01:05, Gość Diana napisał(a):

to już super. Napisz mi jaki miałaś pierwszy wynik tsh i wyniki ft3 i ft4 bo nic o nich nie napisałaś. Pozdrawiam. Diana

Cześć. 

FT3 na początku miałam na poziomie 3,2 a teraz jest 2,9 (norma to 1,58-3,91)

FT4 na początku miałam na poziomie 0,7 a teraz jest 1,1. (norma to 0,7-1,48)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diana
6 godzin temu, Gość Olga napisał(a):

Cześć. 

FT3 na początku miałam na poziomie 3,2 a teraz jest 2,9 (norma to 1,58-3,91)

FT4 na początku miałam na poziomie 0,7 a teraz jest 1,1. (norma to 0,7-1,48)

 

A pierwszy wynik tsh i start leczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olga
8 godzin temu, Gość Diana napisał(a):

A pierwszy wynik tsh i start leczenia?

Cześć. Leczenie zaczęłam ok. 17 tygodni temu. Pierwszy wynik tsh był ponad 7,5 i pewnie tak jak każdy przy tej chorobie bardzo wysokie AntyTpo.

Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Diana
9 godzin temu, Gość Olga napisał(a):

Cześć. Leczenie zaczęłam ok. 17 tygodni temu. Pierwszy wynik tsh był ponad 7,5 i pewnie tak jak każdy przy tej chorobie bardzo wysokie AntyTpo.

Powodzenia. 

Dziękuję.daj znać po zwiększeniu dawki w weekend czy to zrobiło aż taka różnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Olga napisał(a):

Cześć. Leczenie zaczęłam ok. 17 tygodni temu. Pierwszy wynik tsh był ponad 7,5 i pewnie tak jak każdy przy tej chorobie bardzo wysokie AntyTpo.

Powodzenia. 

Zazdroszczę, że tak szybko ci zeszło!!! Mam nadzieję, że mnie też spadnie i wreszcie się ustatkuję, bo już witałam się z gąską i znowu skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 8.03.2024 o 08:13, Gość Diana napisał(a):

Dziękuję.daj znać po zwiększeniu dawki w weekend czy to zrobiło aż taka różnice. 

Cały czas nie miałam odwagi, ale może za tydzień już spróbuję i nie robiłam badań bo nie było kiedy. Dam znać jak zrobię to lub to.

Olga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Olga napisał(a):

Cały czas nie miałam odwagi, ale może za tydzień już spróbuję i nie robiłam badań bo nie było kiedy. Dam znać jak zrobię to lub to.

Olga

A czy czuje Pani różnicę w samopoczuciu teraz i przed kuracją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Witka napisał(a):

A czy czuje Pani różnicę w samopoczuciu teraz i przed kuracją?

Nie wiem jak Olga, ale ja np. zupełnie być może wyłapałam to w dobrym momencie. Wyniki wyszły przypadkowo. Biorę już je pół roku i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nikola
W dniu 15.04.2024 o 11:16, Gość Nikola napisał(a):

ale co nic? Nie działają?

Wyniki już w normie, ale nie widzę różnicy przed i teraz. Mam mętlik w głowie, bo wyniki były tak samo kosmiczne jak te podawane tutaj przez ludzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

E-wynik dzisiejszego badania krwi:

BADANIE LABORATORYJNE Immunologia AAA:
TSH 3 gen (L69)
Wynik: 1,586 ulU/ml
Wartość referencyjna- dorośli: 0,340÷5,600 ulU/ml
Zalecenia utrzymania poziomu TSH podczas leczenia endokrynologicznego: 0,34÷1.500 ulU/ml

FT3 - wolna trójjodotyronina (O55)
Wynik: 3.35 pmol/l
Wartość referencyjna: 2,9÷5,9 pmol/l
FT4 - wolna tyroksyna (O69)
Wynik: 14.27 pmol/l
Wart. ref: 7.50÷21.10 pmol/l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Gość napisał(a):

Zalecenia utrzymania poziomu TSH podczas leczenia endokrynologicznego: 0,34÷1.500 ulU/ml

po co oni chcą schodzić tak nisko skoro normy są duuuużo większe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Olga napisał(a):

Ja panikara dopiero teraz odważyłam się wziąć setkę. Będę brała przez miesiąc i zrobię badania bo od ostatniego razu nie robiłam przez pracę. 

 

ale jak się czułaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hinduska
8 godzin temu, Gość Luna napisał(a):

Ludzie co wy tak pytacie innych o reakcję? Lekarz przepisał to bierzcie i nie oglądajcie się na innych. Co za świat... 

Bo człowiek nie wie czy lakarka nie zbiera punktów na egzotyczna wycieczkę i nie chce się szprycowac na marne.

Norma do 4 a oni sie upieraja ze ma buc 1.5.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Hinduska napisał(a):

Bo człowiek nie wie czy lakarka nie zbiera punktów na egzotyczna wycieczkę i nie chce się szprycowac na marne.

Norma do 4 a oni sie upieraja ze ma buc 1.5.

Pozdrawiam. 

Nie ma nic złego  i dziwnego w tym , że ludzie mający jakiś problem , chorobę konfrontują to z innymi którzy borykają się z tym samym. W przypadku choroby nie znaczy to że będą się leczyć na własną rękę i negować zalecenia lekarza. Można porównać metody leczenia na tą samą chorobę , może poszukać innego specjalisty gdy ma się wątpliwości co do leczenia. Na temat zdrowia ukazuje się coraz więcej informacji. Ktoś przeczytał jakiś artykuł , może polecić książkę napisana przez dietetyka o odżywianiu które może komuś pomóc.Nie zaszkodzi wymienić się poglądami  , coś doradzić. Są przecież oficjalne stowarzyszenia osób z różnymi chorobami. 

Na Hashimoto choruje coraz więcej kobiet m.in dwie moje znajome . W mediach apele aby zrobić badania szkoda tylko że nie do wszystkich lekarzy to dociera . Mój stary rodzinny ironizował że Hashimoto to nowa modna przypadłość celebrytek które byle objawy już nazywają ta chorobą. Załapałam się na badania w ramach programu 40 plus który poleciła mi inna lekarka. Na szczęście wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...