Skocz do zawartości

Klimatyzacja w bloku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Minus jest taki, że administracja może kazać rozebrać i lepiej wystąpić o zgodę chociaż mówi się, że to co na balkonie to nasza sprawa. 

Koszt ok 3000 w zależności od marki. 

Klimatyzator zazwyczaj działa na 1 pokój bo trudno żebyś chciała system grubych rur prowadzić po mieszkaniu. 

Gorsze klimy mogą być głośne. 

Dochodzą raz w roku przeglądy, czyszczenie, konserwacja. 

U mnie w bloku naliczyłem 16 klim na ok. 60 mieszkań czyli dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czekać jak w nowym budownictwie będzie centralne ogrzewanie i centralne klimatyzowanie. To pewnie kwestia czasu. 

U mnie w bloku sąsiadowi powiedzieli, że musi założyć dwa klimatyzatory jak nie chce rur w domu ale my nie mamy balkonów normalnych więc musiałby wisieć na elewacji a na to spółdzielnia się nie godzi bo boi się o gwarancję elewacji i bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.08.2023 o 04:04, Gość Mag napisał(a):

lepiej wystąpić o zgodę

to administratorzy powinni zrobić przetarg, wybrać firmę, która zaproponuje dobrą cenę na taką ilość i zrobiłaby w pionie tak jakby sobie życzyła administracja żeby to wyglądało najlepiej z możliwych rozwiązań a tak to będzie misz masz. Chcesz to zakładasz przez tę firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Poczekam jeszcze rok i jeżeli będzie tak samo lub gorzej to wtedy pomyślę. W autach też kiedyś nie było klim a teraz bez klimy to ciężko kupić i tak samo będzie z nowymi mieszkaniami, ale to jak ktoś napisał pieśń przyszłości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 29.08.2023 o 17:13, Gość Darek napisał(a):

Hej. Poczekam jeszcze rok i jeżeli będzie tak samo lub gorzej to wtedy pomyślę. W autach też kiedyś nie było klim a teraz bez klimy to ciężko kupić i tak samo będzie z nowymi mieszkaniami, ale to jak ktoś napisał pieśń przyszłości 

Witam.

Dzisiaj widziałam w bloku dwa klimatyzatory na jednym balkonie. Nie wiem po co aż dwa ale zrobiłam zdjęcie tyle że jako niezalogowana nie mogę go dodać. 

To będzie szlo w tym kierunku, bo na letnie ochłodzenie nie ma co liczyć. 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...