Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obiadek zaliczony...makaron  Bandnudeln, karkówka usmażona,a wcześniej zamarynowana,no i sałatka ogórkowo-paprykowo-marchewkowo-eissałatkowa,z dressingiem jog-koperkowym, haha. Tylko smutno, że w samotności jem:( kukałem na tarasie, ale nawet takiej w chuście na głowie tutaj w niedzielne przedpołudnie nie uświadczysz :hahaha: nie ma to jak D.:całus: tam chciało się zaśpiewać...plażą szły zakonnice...:całus::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz napisał:

obiadek zaliczony...makaron  Bandnudeln, karkówka usmażona,a wcześniej zamarynowana,no i sałatka ogórkowo-paprykowo-marchewkowo-eissałatkowa,z dressingiem jog-koperkowym, haha. Tylko smutno, że w samotności jem:( kukałem na tarasie, ale nawet takiej w chuście na głowie tutaj w niedzielne przedpołudnie nie uświadczysz :hahaha: nie ma to jak D.:całus: tam chciało się zaśpiewać...plażą szły zakonnice...:całus::hahaha:

Noooooo!!! Wypasik panie, wypasik :d Ho, ho, ho.....:d Trzeba było przed obiadem meldować, że towarzystwa potrzeba! O.o Na takie rarytaski, to by się tu chmara zleciała ;) Nawet ja na padlinkę zamarynowaną bym się skusiła :d Następnym razem proszę z odpowiednim wyprzedzeniem się ujawniać, a my tu dyżury zorganizujemy i będziemy losy ciągnąć, która się na twoje pyszności załapie :d:cool:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłam w końcu.....no, naleśniki to nie, ale naleśnikopodobny produkt, czyli placki z jabłkami :d Pycha, pycha, pycha...zwłaszcza, że jako dodatek był quark i sos waniliowy :) Czyli zafundowałam sobie bombę kaloryczną :d A wy moi drodzy, to już nie jecie? :love: A może jakaś zdrowotna głodówka? ;) NO, meldować, bo pomysłu na jutro szukam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam grzybową już grzybki sobie namoczyłam może jeszcze je dzisiaj trochę obgotuje.Dzisiaj miałam coś ala rizzoto tylko bez uzycia białego wina na patelni podsmazyłam 2 cebulki, potem dodałam mięso mielone,ryż wcześniej ugotowany potem paprykę i pomidorki ,czosnek i zioła trochę się to poddusiło na końcu przecier pomidorowy i gotowe myślałam,że na jutro zostanie a tu nic z tego trzeba nowe jedzonko ugotować :)

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Jutro mam grzybową już grzybki sobie namoczyłam może jeszcze je dzisiaj trochę obgotuje.Dzisiaj miałam coś ala rizzoto tylko bez uzycia białego wina na patelni podsmazyłam 2 cebulki, potem dodałam mięso mielone,ryż wcześniej ugotowany potem paprykę i pomidorki ,czosnek i zioła trochę się to poddusiło na końcu przecier pomidorowy i gotowe myślałam,że na jutro zostanie a tu nic z tego trzeba nowe jedzonko ugotować :)

HI, hi, hi.....babcię utuczysz! :d Ale pycha danie!!! Sama bym wrąbała! Hmmmm, pomysł niezły z tym ryżem...I papryczka i pomidorki i cebulka....Muszę z synkiem przegadać. Może ryż z warzywami? Może leczo wegetariańskie? Mam o czym myśleć, ale ten ryż w głowę mi wlazł....:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

HI, hi, hi.....babcię utuczysz! :d Ale pycha danie!!! Sama bym wrąbała! Hmmmm, pomysł niezły z tym ryżem...I papryczka i pomidorki i cebulka....Muszę z synkiem przegadać. Może ryż z warzywami? Może leczo wegetariańskie? Mam o czym myśleć, ale ten ryż w głowę mi wlazł....:love:

Pierwszy raz dzisiaj się babci odbiło po obiedzie to chyba znak,że się najadła:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję , że dzisiaj skończyliśmy podsmażane ceppeliny z gazowaną kapustą wyjadać, a  plany jutrzejsze to:  błyskawiczna zupa porowa. 

 0,5 ko mielonego posmażonego na to

Białe części pora pokrojone w kwadraciki 

2 kostki rosołowe

zalać wodą, doprawić /zaciągnąć serkami (w Polsce to Hochland) tu biorę mascarpone i ugotować,

Uffff..... ile roboty,spociłam się plany czyniąc  , muszę się napić :| sama>:( !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja naleśniki, bo robię też za catering...dla wnuków,haha .Czasami naleśniki  zawijam w ruloniki (o, tak jak jolanta z pl mi przysłała pycha zdjęcie) albo w trójkąty, chyba tak to się zwie. Dzisiaj w ruloniki, do środka dżem,mus jabłkowy i nutella, ale pokroiłem na małe kawałeczki, żeby z nożem się nie siłowali...na końcu cukier puder. Radocha, jak przyszli po dokładkę. Nie przepadam i nie robię zmodyfikwanych naleśników, tzn z warzywami, mięsem itd. Dla mnie to musi być wyłącznie jarskie, konkretnie nabiałowe danie ew. nutella albo marmolada czy dżem. Ilu nas jest, każdy ma swój sposób i pomysły. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Łukasz napisał:

a ja naleśniki, bo robię też za catering...dla wnuków,haha .Czasami naleśniki  zawijam w ruloniki (o, tak jak jolanta z pl mi przysłała pycha zdjęcie) albo w trójkąty, chyba tak to się zwie. Dzisiaj w ruloniki, do środka dżem,mus jabłkowy i nutella, ale pokroiłem na małe kawałeczki, żeby z nożem się nie siłowali...na końcu cukier puder. Radocha, jak przyszli po dokładkę. Nie przepadam i nie robię zmodyfikwanych naleśników, tzn z warzywami, mięsem itd. Dla mnie to musi być wyłącznie jarskie, konkretnie nabiałowe danie ew. nutella albo marmolada czy dżem. Ilu nas jest, każdy ma swój sposób i pomysły. 

Mniam! Ja dzisiaj miałam placuszki z jabłkami, a synek na jutro naleśniki poprosił. Ale u nas jutro będą z twarożkiem i sosem waniliowym. Chociaż uwielbiamy z farszem z ruskich pierogów. A może to niegłupi pomysł? Hmmmmm.... Pomyślę o tym jutro! :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłam dzisiaj nos do zamrażalnika celem poszukiwania tego czegoś....I znalazłam zapomniany farsz do pierogów ruskich! :) Niedużo, ale mam jeszcze w lodówce trochę twarogu od wczoraj, to pomieszam, doprawię i....dzisiaj "krokieciki ruskie" zaserwuję! :święty: A że lenia mam w pakiecie urlopowym, to nie będę panierować, tylko w piekarniku zapiekę :d I mniej kalorii pożremy z synkiem, a ja się nie narobię! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U  mnie od rana pachnie grzybkami ;) wczoraj nie zdążyłam ich odgotować z wiadomych powodów:płacz::hahaha: przeaz Was .Grzybków babci nie dam ale potrę do zupy marchewkę i kawałek selera dodam jeszcze groszek ptysiowy i śmietanę i troszkę mięsa z kurczaka .Jak myślicie będzie babci smakowało?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajnie. A ja nie mam roboty...dziadek póki je tylko troszkę zupki, a na śniadanie i kolację pudding albo jogurt i brak kalorii uzupełnia Fresubin-em , akurat smakowym, waniliowym. A sobie podgrzeję mielone,które się jeszcze odmrażają, no i trzy ziemniaczki bez soli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

no i fajnie. A ja nie mam roboty...dziadek póki je tylko troszkę zupki, a na śniadanie i kolację pudding albo jogurt i brak kalorii uzupełnia Fresubin-em , akurat smakowym, waniliowym. A sobie podgrzeję mielone,które się jeszcze odmrażają, no i trzy ziemniaczki bez soli

Co tak skromniutko na obiadek ? Uważasz,że nie dość ładnie wyglądasz na tej fotce na tarasie?:płacz::hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma teraz możliwości nawet na inwencję twórczą,bo dla samego siebie nie chce mi się czegoś bardziej wyszukanego tworzyć...A mam fajną książkę kucharską,oczywiście po niemiecku, ale w PL, którą dostałem pod choinkę od córki jednego z podopiecznych....widocznie zostałem doceniony:hahaha: ale nie piszę już tak, bo zawsze cechuje mnie skromność...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Łukasz napisał:

nie ma teraz możliwości nawet na inwencję twórczą,bo dla samego siebie nie chce mi się czegoś bardziej wyszukanego tworzyć...A mam fajną książkę kucharską,oczywiście po niemiecku, ale w PL, którą dostałem pod choinkę od córki jednego z podopiecznych....widocznie zostałem doceniony:hahaha: ale nie piszę już tak, bo zawsze cechuje mnie skromność...

Widocznie Cię polubiła ta córeczka podopiecznego :hahaha::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jolantapl. napisał:

U  mnie od rana pachnie grzybkami ;) wczoraj nie zdążyłam ich odgotować z wiadomych powodów:płacz::hahaha: przeaz Was .Grzybków babci nie dam ale potrę do zupy marchewkę i kawałek selera dodam jeszcze groszek ptysiowy i śmietanę i troszkę mięsa z kurczaka .Jak myślicie będzie babci smakowało?

Mniam, mniam....Jak babci nie będzie to smakowało, to znaczy że to ostatnie stadium nie wiem czego!!! :d Zawsze możesz mnie zaprosić! :święty: Ja nie będę wybrzydzała, ani marudziła, tylko ze smakiem mlaskała!  :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jolantapl. napisał:

Co tak skromniutko na obiadek ? Uważasz,że nie dość ładnie wyglądasz na tej fotce na tarasie?:płacz::hahaha::love:

O linię trzeba dbać, zwłaszcza, że wszystkie gały już widziały :d:święty: No i właściwe, niskokaloryczne jedzonko i ćwiczenia (podnoszenie, obracanie i klepanie dziadka) o zaprezentowaną muskulaturę zadba ;):d:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...