Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Afryka No tez dlatego zapytałam, bo czasami to podeszwa taka z tej wolowiny, ze ni ma jak ogarnąć tematu. Myślę, że ligawa by się nadała najbardziej. Własnie widziałam wielokrotnie juz jakby gotowe rolady w sklepie i chyba się skusze. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dodzisława napisał:

@Afryka No tez dlatego zapytałam, bo czasami to podeszwa taka z tej wolowiny, ze ni ma jak ogarnąć tematu. Myślę, że ligawa by się nadała najbardziej. Własnie widziałam wielokrotnie juz jakby gotowe rolady w sklepie i chyba się skusze. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ligawa to nie jest dobry pomysł, ale tu możesz śmiało kupić na metzke pokrojone kotlety, jeszcze się nie nacięłam, ale nie wiem jak dobre są te z marketów pakowane, bo nie kupowałam. Nawet w domu w którym robiono mi zakupy, mięso było z metzke. Oczywiście w markecie kupowałam i kupuję inne mięso, ale na roladki akurat nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dodzisława napisał:

@Afryka No tez dlatego zapytałam, bo czasami to podeszwa taka z tej wolowiny, ze ni ma jak ogarnąć tematu. Myślę, że ligawa by się nadała najbardziej. Własnie widziałam wielokrotnie juz jakby gotowe rolady w sklepie i chyba się skusze. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Ja tam wolę z D przywieźć ,mam przynajmniej pewnośc ,że żadnej podeszwy nie będzie.Wołowinę prawie za każdym razem wożę.Ta polska raz ,że jest rzadko a dwa ,że jak już, to wygląda jak psu z gardła wyjęta:(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Afryka napisał:

Ligawa to nie jest dobry pomysł, ale tu możesz śmiało kupić na metzke pokrojone kotlety, jeszcze się nie nacięłam, ale nie wiem jak dobre są te z marketów pakowane, bo nie kupowałam. Nawet w domu w którym robiono mi zakupy, mięso było z metzke. Oczywiście w markecie kupowałam i kupuję inne mięso, ale na roladki akurat nie. 

Antrykot?(górka):).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze rolady, tym razem z kopytkami dla babci i kapusta kwaszona zasmażana lekuchno. Muminek zaś się zaparł i chorera atom jej nie rusza. :mur:. Nawet po zakwasie buraczanym z kefirem na czczo ani drgnęła, okopała się jak Niemcy pod Stalingradem. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, foczka63 napisał:

A jutro ogórkowa:)ha ha ha 

Moja pierwsza teściowa gotowałą sagan w niedzielę a potem do piątku na tym rosole zupy były:)

Nie no, w malym garnku wczoraj ugotowalam, ale we dwie to ile mozemy zjesc. 

Wystarczyło dzisiaj na pomidorowa, a jutro będę mysleć. 

Chociaz moze zrobię ogórkowa, mam zeberka i polskie kiszeniaki :szydera:

Ja zdecydowanie wolę zupy od drugich dań.

Edytowane przez Barbara48
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No to ja was zaskoczę...albo i nie :haha: Ta dam...ta dam....zupa :oklaski: O popołudniowym posiłku nie chce mi się jeszcze myśleć :szydera:

Byś w końcu zdradziła tę słodką tajemnicę jaka to zupa, bo zupa to bardzo pojemne słowo, w szczególności w kuchni polskiej, która zupą stoi. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Afryka napisał:

Byś w końcu zdradziła tę słodką tajemnicę jaka to zupa, bo zupa to bardzo pojemne słowo, w szczególności w kuchni polskiej, która zupą stoi. :d

Może i polska kuchnia zupą stoi, ale tu zupa to zupa :szydera: Mają być wsie warzywa do garnka włożone, zwłoki jakoweś dazu i fertig :szydera: Acha...i jeszcze szarfnie doprawione :szydera: Ot cała tajemnica :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Może i polska kuchnia zupą stoi, ale tu zupa to zupa :szydera: Mają być wsie warzywa do garnka włożone, zwłoki jakoweś dazu i fertig :szydera: Acha...i jeszcze szarfnie doprawione :szydera: Ot cała tajemnica :szydera:

Kiedyś też musiałam co dzień gotować zupy, ale codziennie była inna, generalnie każde warzywo miało swój dzień.

Tylko zasmażka była taka sama ;).

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, salazar napisał:

Kiedyś też musiałam co dzień gotować zupy, ale codziennie była inna, generalnie każde warzywo miało swój dzień.

Tylko zasmażka była taka sama ;).

Ja robię miszungi wszelakie, co drugi dzień inne. Ma być dużo warzyw i gęsto, ale zasmażki nie robię, tylko część zupy miksuję. Pyszne, zdrowe i dietetyczne, bo bez ziemniaków (takie jest życzenie Doktórki). A mi w to graj...schudnę...chyba :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Ja robię miszungi wszelakie, co drugi dzień inne. Ma być dużo warzyw i gęsto, ale zasmażki nie robię, tylko część zupy miksuję. Pyszne, zdrowe i dietetyczne, bo bez ziemniaków (takie jest życzenie Doktórki). A mi w to graj...schudnę...chyba :szydera:

Wierzę, że pyszne i zdrowe, ale chyba trochę też monotonne?

Zasmażka być musiała, ludzie byli uzależnieni ;). Do zupy, do sosów, a na cały tydzień nie pozwalali zrobić :D.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...