Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wiecie, że oni nie znają zup "po naszemu"? :szok: Robią swoje proszkowe coś, takie skrzyżowanie kucharka/wegety z kostką rosołową i na tej bazie gotują zupki, cienkie zupki....A jedyna zielenina to pietruszka....Czasami cebulę,  czasami kalafior....Żadnego wywaru,  żadnych jarzyn....:szok::szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Czy wiecie, że oni nie znają zup "po naszemu"? :szok: Robią swoje proszkowe coś, takie skrzyżowanie kucharka/wegety z kostką rosołową i na tej bazie gotują zupki, cienkie zupki....A jedyna zielenina to pietruszka....Czasami cebulę,  czasami kalafior....Żadnego wywaru,  żadnych jarzyn....:szok::szok:

Ale za to chętnie jedzą te gotowane po naszemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Ale za to chętnie jedzą te gotowane po naszemu .

Zamierzam po niedzieli zrobić. Warzywa kupiłam, nawet korzeń pietruszki dostałam. Jutro zetrzeć na tarce i zamrożę. Udka kurczaka na wywar dostałam w super promocji w Penny, po 1,99 za kg. Tylko jaką? Ogórkowa to chyba za mocne wejście. Żurek odpada bo nie chce mi się robić zakwasu. Barszczu mogą nie docenić. Krupnik do kurczaka nie pasuje. Zostaje pomidorowa :love: Coś poradzicie jeszcze? Grochowa i fasola odpada bo dla dziadków trochę za ciężkie. Kalafiorowa wodę ostatnio córka robiła. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Zamierzam po niedzieli zrobić. Warzywa kupiłam, nawet korzeń pietruszki dostałam. Jutro zetrzeć na tarce i zamrożę. Udka kurczaka na wywar dostałam w super promocji w Penny, po 1,99 za kg. Tylko jaką? Ogórkowa to chyba za mocne wejście. Żurek odpada bo nie chce mi się robić zakwasu. Barszczu mogą nie docenić. Krupnik do kurczaka nie pasuje. Zostaje pomidorowa :love: Coś poradzicie jeszcze? Grochowa i fasola odpada bo dla dziadków trochę za ciężkie. Kalafiorowa wodę ostatnio córka robiła. 

 

Zrób z fenkuła podbiłam nią rynek niemiecki i skradłam serce mojej ulubionej babci ,która się tą zupą zajadała a zrobiłam ją na potrzebę chwili /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Zrobię sos beszamelowy a do tego na ciepło marcheweczki malutkie z groszkiem tylko na masełku .

Beszamel pomidorowy to chcę do gołąbków w przyszłym tygodniu zrobić. A malutkie marchewczki  uwielbiam właśnie na masełku. To zostawię też na przyszły tydzień. Muszę trochę pokupować produktów. Tego fenkuła nie mam czyli też dopisać muszę do listy. Jakiś specjalny sposób masz  na gotowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Beszamel pomidorowy to chcę do gołąbków w przyszłym tygodniu zrobić. A malutkie marchewczki  uwielbiam właśnie na masełku. To zostawię też na przyszły tydzień. Muszę trochę pokupować produktów. Tego fenkuła nie mam czyli też dopisać muszę do listy. Jakiś specjalny sposób masz  na gotowanie?

Jutro podam jak ja robię tą zupę będzie akurat dla Twoich dziadków a czy im bedzie smakowała to nie wiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chyba te robaki zrobie tak: krewetki odsacze z wody wrzuce na patelnie z duzą iloscia czosnku i lekko je obsmaze zadnej soli ani pieprzu...oczywiscie mnostwo pietruchy...a potem dodam odrobine bialego wina zeby odparowalo i podam na talerzu do tego awokado skropione cytryna i moze lodowa salate z winegretem dam plus oczywiscie bagietka ...ten facet w sumie je wszystko..przedwczoraj mu upieklam kawal karkowy patrzyl cmokal a teraz co przechodzi kolo kuchni to se..."steka" kroi do tego sos jogurtowy z czosnkiem i wpieprza:d ...

jak zrobie sandacza na chrupiacym bekonie to sie prawie modli do talerza:4_joy:

juz pisalam ze to dunczyk i ma swoje skandynawskie smaki...lubi ostro i slodko albo kwasno....ale sam sobie doprawia wedle uznania. 

ciast nie musze piec bo do tego to juz mam kompletnie lewe rece

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sayonara 52 napisał:

Mnie tu czestowano kalmarami , bo sama bym tego nie przygotowala,

ani mnie ani PDP nie smakowalo, troche jak twardawa guma ma, albo z przeproszeniem smazony napletek;)

@sayonara 52

kalmar najwyzej dwie trzy minuty mozesz na patelni grzac i to goracej a i tak nie ma gwarancji ze nie bedzie twardy..mozesz go jak osmiornice :grzmotnąć: a potem klasc na patelnie ale ...to juz zabawa...

osobiscie lubie ala chrupki...ale sama nie zrobie tak..nie wychodzi mi:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolantapl. napisał:

Jutro podam jak ja robię tą zupę będzie akurat dla Twoich dziadków a czy im bedzie smakowała to nie wiem .

@Mirelka1965

fenkul ja osobiscie lubie na surowo ale ma baaaardzo intensywny smak i nie kazdemu smakuje..

wrzuc na wode z sola jak nie za duze to w calosci jak duzy to na pol ciachnac...i jakies 15 minut gotuj...mozesz dac do tego albo samo masleko albo jak do kalafiora buleczke z maselkiem...ale jak pisalam jest bardz naprawde bardzo itensywny w smaku...cos jak anyz i koper razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...