Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zjadłam obiad,,tosty w jajku   a na tosty wiśnie w mazi dżemowej,,ale ja wisnie osobno i tosty osobno,,,nawet dobre to było,,a co mam wybrzydzac,,jak nic innego nie dostanę,,to nie wybrzydzam tylko jem,,i liczę dni ,,ale ciągle mam tyle samo,,czemu?:rozpacz: bo liczę w jednym dniu po 50 razy,,,:hahaha: 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jolantapl. napisał:

To po polsku jest a nie po jakiemuś parysku O.o

Taka odwrócona kolejność nie jest u nas popularna. Przeważnie panierka jest na wierzchu a jajko pod spodem. Ja wolę ten "paryski" sposób bo bardziej soczyste mięsko jest i panierka tłuszczu tak nie chla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blondi napisał:

Zjadłam obiad,,tosty w jajku   a na tosty wiśnie w mazi dżemowej,,ale ja wisnie osobno i tosty osobno,,,nawet dobre to było,,a co mam wybrzydzac,,jak nic innego nie dostanę,,to nie wybrzydzam tylko jem,,i liczę dni ,,ale ciągle mam tyle samo,,czemu?:rozpacz: bo liczę w jednym dniu po 50 razy,,,:hahaha: 

ale obiad :hahaha: dla mnie to podwieczorek :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gość lilii napisał:

ale obiad :hahaha: dla mnie to podwieczorek :p 

  Gosc dla mnie to też , jak podwieczorek ,,ale to lepsze od suchych gofrów ,,gdzie też miałam jako obiad ,,Ale musze napisać jaka kolacja ,,kartofeln salat z majonezem,,parówy duże na gorąco,,jedna albo dwie ,,kto ile może,,ogórki konserwowe,, deser? marchewka starta z jabluszkiem,,,skończylam dzień i czuje się syta ,obżarta ,,dośc,,dośc,,utuczę się tutaj równo:hahaha:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

  Gosc dla mnie to też , jak podwieczorek ,,ale to lepsze od suchych gofrów ,,gdzie też miałam jako obiad ,,Ale musze napisać jaka kolacja ,,kartofeln salat z majonezem,,parówy duże na gorąco,,jedna albo dwie ,,kto ile może,,ogórki konserwowe,, deser? marchewka starta z jabluszkiem,,,skończylam dzień i czuje się syta ,obżarta ,,dośc,,dośc,,utuczę się tutaj równo:hahaha:  

Nie życzę ci, ale najlepsza dieta to stres :| Chociaż ja jestem zaprzeczeniem tej teorii,  bo na stresa słodycze rąbię :cool: W zasadzie, to żeby słodycze rąbać to nawet stresu nie potrzebuję :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, violka napisał:

@Mirelka1965 mam takie małe pytanko :) Przygotowałam sobie na jutro sznycle z indyka , które chciałam tradycyjnie usmażyć w bułce tartej , ale okazało się , że jej nie posiadam :rozpacz: Czy mogę zastosować do nich Twoją francuską panierkę ?

Jak najbardziej.  Sznycelek oprószyć mąką. Jajko posól i popierz.  Sznycelek w jajo i na taki nie za duży ogień daj. Na ciemnozłoty kolor smaż. U mnie prąd jest,  dałam między  5-6. Daj znać jak poszło :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jak najbardziej.  Sznycelek oprószyć mąką. Jajko posól i popierz.  Sznycelek w jajo i na taki nie za duży ogień daj. Na ciemnozłoty kolor smaż. U mnie prąd jest,  dałam między  5-6. Daj znać jak poszło :całus:

ok , ale jak się nie odezwę tzn , że dałam ciała :hahaha: dziękuję  :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

Możesz też spróbować mojego sposobu jak nie mam bułki to jajko rozrabiam z mąką możesz dać tylko sól i pieprz albo trochę wegety ,przyprawy z knorra co masz robisz takie ciasto trochę rzadsze niż na lane kluseczki też jest dobre .

Też dobre jest. Ja w takim cieście krewetki i kalmary lubię :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, violka napisał:

A  feee . Nie cierpię owoców morza O.o

Trudno :( Ja sobie rąk nie dam za nie uciąć, ale od czasu do czasu lubię zjeść krewetki tygrysie w cieście, z grilla, albo marynowane :d Krążki kalmarów też są nie za często na moim stole, podobnie zupa z ośmiorniczek. Pewnie jakbym za często jadła to by się znudziły, a tak mam radochę :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję że dzisiaj serwuje kaczkę z jabłkami. Wczoraj tego smoka ujarzmiałam. Potwór nie kaczka. Dziadki dostali w prezencie. Rozmroziłam i zobaczyłam nie doskubane monstrum >:( Dwie godziny ją czyściłam i powiem tak: NIGDY WIĘCEJ! >:( Co mnie do cholery podkusiło? :rozpacz: No ale potwór został poskromiony, nadziany jabłkami a teraz poczekamy parę godzin na konsumpcję :love:  Ja mam w DE problem z solą i cukrem. Sól bardziej słona niż nasza, a cukier mniej słodki :( Też tak macie? Albo nie dosolę, albo przesolę :płacz: Masakra.....

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Trudno :( Ja sobie rąk nie dam za nie uciąć, ale od czasu do czasu lubię zjeść krewetki tygrysie w cieście, z grilla, albo marynowane :d Krążki kalmarów też są nie za często na moim stole, podobnie zupa z ośmiorniczek. Pewnie jakbym za często jadła to by się znudziły, a tak mam radochę :love:

Przestań się już wychwalać tylko podziel się przepisami jak to się przyrządza bo ja za tym nie przepadam ale moim dzieciom to smakowało  w domu  jeszcze tego nie robiłam ale może bym się kiedyś skusiła to zrobić tylko najpierw muszę wiedzieć z czym się to je tfu znaczy jak się to smaży czy gotuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Przestań się już wychwalać tylko podziel się przepisami jak to się przyrządza bo ja za tym nie przepadam ale moim dzieciom to smakowało  w domu  jeszcze tego nie robiłam ale może bym się kiedyś skusiła to zrobić tylko najpierw muszę wiedzieć z czym się to je tfu znaczy jak się to smaży czy gotuje :)

A ci byś chciała wiedzieć? Krewetki? Zupką z ośmiorniczek czy kalmary? Sałatka czy grillowane? Konkrety proszę :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem ,co dzisaj na obiad ,,niespodzianka,,:święty: nic nie widze w kuchni aby coś babcia wyciągnęła z zamrażarki,,co to będzie za hit? może oczy w słup Skrucza:hahaha: gdzie ta  @Heidi ,,szkoda ,że ona już nie wroci do słupków-szkoda,,:płacz: bo byśmy jeszcze jeszcze nie jednego nauczyły,,jak kontrolowac wszystko,,a tak będziemy dalej buraki:hahaha:

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...