Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zrobiłam gołąbki na dzisiaj ( lepsza jestem od babci Blondi :) ) podopieczny powiedział , że nie bedzie jadł . No i dobrze więcej dla mnie . Ugotuje dzisiaj zupkę leciutką z reszty kapusty włoskiej dodam zasmażkę, bo podopieczny tak lubi i wkroje pomidorka. Mam w ogródku roślinkę pt "Lubczyk " to zrobie zapach w całym domu . Coś moj podopieczny starcił apetyt . Może to listopad tak wpływa depresyjnie . No i dzisiaj pada , nici z moich planów wyjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj co?  dieta?  :płacz:  Ja miałam niedzielne podudzia  z kurczka,,upieczone z cebulką i jablkami,,ziemniaczki ,,kalafiorek ugotowany z  masełkiem i bułeczką,sosik ciemny,,na deser lody,,

takie babcia dzisiaj serwowała danie,,,ale na jutro szykuje sie chłopska potrawa,,smażone ziemniaki ,,z niespodzianką,,:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jutro nie będzieczasu rano na pisanie, bo zapindalać będę od rana jak motorek ;) więc napiszę że jutro lasagne robię. I tyle. Jak się uda to się pochwalę, a jak nie to zamilknę do pojutrza ;):d

Nie wierzę  lasagne na obiad to jedną ręką robisz drugą na forum piszesz ja nieraz babcię karmiłam jedną ręka a drugą na forum bazgroliłam oj moja droga jeszcze wiele musisz się nauczyć :święty::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, jolantapl. napisał:

Nie wierzę  lasagne na obiad to jedną ręką robisz drugą na forum piszesz ja nieraz babcię karmiłam jedną ręka a drugą na forum bazgroliłam oj moja droga jeszcze wiele musisz się nauczyć :święty::hahaha:

Błaha, ha,ha....ja będę u córki gotować bo u dziadków brak utensyliów kuchennych :cool: a córka luuuuuubi gadać :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Łukasz napisał:

Mirelka1965 z tymi utensyliami to już trochę przesadziłaś, haha. Ja znam od wielu lat znaczenie tego słowa, ale zmuszasz innych do wertowania słowników:)

A czemu nie? ;):d Nie tylko nauka niemieckiego pobudza szare komórki ;) Mowa ojczysta jest piękna i ją też trzeba ćwiczyć i wzbogacać :d:p No a poza tym to każdy opiekun internet ma.....:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jolantapl. napisał:

To masz przerypane :hahaha::hahaha:

Tak nie do końca :) To jakaś taka odskocznia będzie, żeby nie wyhodować odgniotów i hemoroidów, a przy okazji z bawarskim się osłuchać ;) Poza tym ma super zaopatrzoną kuchnię to aż przyjemnie będzie popracować :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Tak nie do końca :) To jakaś taka odskocznia będzie, żeby nie wyhodować odgniotów i hemoroidów, a przy okazji z bawarskim się osłuchać ;) Poza tym ma super zaopatrzoną kuchnię to aż przyjemnie będzie popracować :d

No odpowiedni sprzęt w kuchni to podstawa i bardzo ułatwia pracę .A rozmowa no cóż byle byś farby nie puściła ;):hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiad ,,w stylu babci 90 letniej

kartoffeln braten z cebulką i boczkiem,jajecznica z mlekiem i szczypiorkiem smażona, całe danie posypane skrojoną w kosteczkę szyneczka wędzona,,na deser  pudding z sokiem z czerwonej porzeczki ,,, dobre ,,bardzo dobre:hahaha: babcia mówi ,że to było chlopskie śniadanie kiedyś,,,dobrze się odżywiali,,,kalorycznie i na bogato,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem :d O 7:30 pojechaliśmy na zakupy po produkty do lasangne O.o A na 11:30 obiad miał być O.o No to motorach włączyłam O.o W obcej kuchni się odnaleźć i obiad dla osób w 1,5 godziny machnąć to sztuka :cool: Ale szafnęłam,  cmokali, mniamali znaczy smakowało :d Sałatę córka doprawiła,  ja takiego czegoś z octem nie jadam, więc familia sama wrąbała :d Potrawa przez córkę wymyślona z 1,5kg mięsa była, 1,5 paczki płatów,  do tego beszamel i prawie pół kilo serów. Została połowa, ale już zapowiedzieli, że nie zamrożę tylko oni na podwieczorek i kolację zjedzą ;) Całe szczęście, że córka w biurze była i nikt mi na łapki nie patrzył i gwarą nie rozpraszał :cool: To teraz pauzuję i idę do kawusiowego wątku :całus:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...