Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Heidi napisał:

Rrr.....eee...welacja. Właśnie mnie poinformowano, że niebawem będzie rodzinka na obiedzie. Tylko +4 osoby . No cóż razem 7 Personen :o >:(do wykarmienia. Czy ja kurna wyglądam na kucharkę >:(. Danie na bazie soli i wody muszę wymyślić. Na pewno dostanę worek marchwii do dyspozycji , to jak nic  poszaleję xdz  rezepturą.  Już obmyślam plan :d  zesłania/działania. @Blondi dawaj tu twoją babcię, niech sypnie jakimś ekstra marchwiowym pomysłem zaciągniętym z kuchni hotelowej. Rąbek tajemnicy kulinarnej niech uszczknie, żeby recepturę czasem do grobu z sobą nie zabrała. Przyduś ją do muru, jakieś hity hitów  niech wysapie, a potem posadź ją na tron, niech ma swoje 5 minut zdowolenia:)

Krawiec kraje jak mu materiału staje . Na miarę tej rodziny , to możesz placki ziemniaczane z musem jabłkowym zrobić und Ende :d:całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka, a ty wiesz, że ja te ziemniaki musiałaby ręką ucierać dla 7 ludziów ? A placki z moimi paznokciami to trochę nie tego, no nie  ?  Do dyspozycji tylko tarka ręczna jest. Ach no i luksus: mikser z 2 podstawowymi łopatkami . Ja pierdziule, nawet moja teściowa ma więcej robotów . Teraz sobie to uświadomiłam. Co ja tu robię  ?  ha, ha, ha , jaka ja durna jestem O.o. Teraz wiem dlaczego jedno oko mam na Marko, drugie na Krym :rozpacz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi mam propozycję: kotlety ziemniaczane. Kupił Skrudge wór kartofli? Kupił. Kupił marchwi? Kupił. Cebulę masz? Masz. No jeszcze jajka będą potrzebne.Masz? Jak nie, to czas jeszcze jest żeby zakupić. Potrzebujesz przepis, czy sama dasz radę? Kotlety ziemniaczane, kartofelki z wody i marchewka gotowana z zasmażką. Fertig. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dosyć wcześnie robię tu wpis i nie będę ściemniać jaki to pracuś jestem :d:cool: Idę dzisiaj na obiad proszony!!! :d Mój Brat i Bratowa poczynili zaproszenie dla mnie, Synka mego i Mamusi mojej :d I będziemy jak Jaśnie Państwo obsługiwani :d Ponieważ menu na dzisiejszy wystawny jest niespodzianką, nie napiszę co będzie, mogę ewentualnie napisać co było :d;) Ale chętnie poczytam, co wy robicie, a ja jakiś pomysł przytulę na następne dni :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965 to musisz się super odwalić,,aby szczeny co niektórym opadły:hahaha: żartowałam ,,,ale masz czas na wyszykowanie się ,,zero stania w kuchni,,A u mnie też niespodzianka,,hallo ,,ale ja mam podobnie do Ciebie ,,ja też będe zaproszona na obiad:hahaha:  ja mam czas na wystrojenie się też,,nawet nie wiem co babcia na dzisiaj szykuje,,coś widzę się odmraża ,,ale co? co by nie było ,,będzie smaczne,,mi wszystko przelatuje przez przełyk,,nie grymaszę,,jestem dobre dziecko do jedzenia:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blondi napisał:

@Mirelka1965 to musisz się super odwalić,,aby szczeny co niektórym opadły:hahaha: żartowałam ,,,ale masz czas na wyszykowanie się ,,zero stania w kuchni,,A u mnie też niespodzianka,,hallo ,,ale ja mam podobnie do Ciebie ,,ja też będe zaproszona na obiad:hahaha:  ja mam czas na wystrojenie się też,,nawet nie wiem co babcia na dzisiaj szykuje,,coś widzę się odmraża ,,ale co? co by nie było ,,będzie smaczne,,mi wszystko przelatuje przez przełyk,,nie grymaszę,,jestem dobre dziecko do jedzenia:hahaha:

Ja nie muszę się "odwalać" ani na bóstwo robić :love:;) Ja jestem taka na co dzień :love: Jak to mówią, ładnemu we wszystkim ładnie, nawet jak wór w od ziemniaków się odzieje :d:d:d I pisz co też babka przyrządzi, pomysły są ważne! :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie wiem co tak naprawdę będzie na obiad ,,widzę owocki przygotowane w miseczkach na deser ,,z mlekiem czy śmietaną ,,nie wiem,,,grzybki leśne-kurki razem z pieczarkami babcia smażyła ,,niespodziankę mam ,,w kuchni dzisiaj nie byłam ,,bo ja z dziadkiem się uczę niemieckiego ,,ale mam pracę nauczycielki,,wreszcie znalazłam się w swoim żawodzie ,,a co!! nauczać ja potrafię,,jestem stworzona do tego,,,od razu lecą powtórki z różnych tematów,,codziennie inny temat,,może wreszcie coś w tej główce zostanie:święty: a nie tylko amory:serce: :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie była taka niespodzianka ,,zupa dyniowa-pycha a jak podana,,musiałam fotkę zrobić,,taka śliczna,,smakowala też cudownie,,babcia dodała ciutkę imbiru,,olej dyniowy, śmietanka,super świeże grzaneczki malutkie,,ale to tylko początek,,a na drugie,,makaron,grzybki leśne w sosie,mięsko z dzika -przepysznie mięciutkie,kapustka czerwona i biala razem zasmażana,,a na deser świeże malinki w jogurcie,,wiecie co? za dużo tego wszystkiego,,jeszcze babcia powiedziała ,że kuchnia jest dla jednej osoby:hahaha: więc wiadomo,,mam nosa nie wtykać w gotowanie-hahahaha super ,,ja jestem do wsadzania naczyn w zmywarkę i włączenia jej,,to moja praca w kuchni,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Blondi zaje...ście. Powiedz dziewczyno, gdzie ja mam takich Niemców szukać :)  ?  Toż to dla mnie szok jakiś. :)  Nie dość, że dobre gotowe jedzonko, tj, babcia uprzejma jakaś :) niesłychanie. Dwa dania + dzik + deser  ? co to jest w ogóle za przypadek  :) ? Gdzie można tyle zmieścić ?  

Ja dziś miałam potrawkę . Ryż na sypko  + sos na bazie kostki rosołowej + rodzynki zaciągnięte mąką +  2 żółtka ze słodką  śmietaną . Dodana skórka z cytryny, olejek cytrynowy, odrobina cukru. A kurczak po polu lata :) >:(

Czasami myślę, że ukończyłam jakiś kurs magii i czarów kulinarnych :) 

@Blondi ty tylko uważaj na paznokcie , aby nie połamały się podczas wduszania guziczka START w zmywrce  :) . A... i pamiętaj stosuj krem do rąk !!! :d:d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie jeszcze, ludki w pieleszach się wylegują, a ja tu się przykulałam żeby napisać, iż nie będę się wysilała  wymyślaniem obiadku :$:d Przyjechała na parę dni w odwiedziny córcia moja ulubiona i zaordynowała potrawę, którą bardzo rzadko jemy, a mianowicie frytki :d I tyle :d obiadek nieskomplikowany, wzbogacimy go jedynie o jakieś surówki, a że rzadko jemy fryteczki, to nie będziemy mieli wyrzutów sumienia, że kalorie zrobią nam krzywdę :cool:;) V__B404.thumb.jpeg.2cfb6e77efdf9b4711cf00ec94c0bac4.jpeg 

 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heidi mam pazury takie długie i rączki tak wypielęgnowane ,,że musze dbać o nie a jak,,połamac się nie połamią chyba ,że na klawiaturze laptopowej,,bo coraz nie wygodniej ,,ale wszystko pod kontrolą,,

A dzisiaj moja babcia robiła elsperymencik na obiad,,a więc zostało dużo makaronu z wczorajszego obiadu i babcia dzisiaj zrobiła zapiekankę,,a więc makaron , ziemniaki bo też zostały, mięso mielone ,seler pora ,marchweka ,pietruszka ,ziola, jajka ,co tam jeszcze było a ser na górze zapieczony,,,pycha a do tego zrobiła super sos kremowy pomidorowy,,dosc ,,na dereser owocki rożne babci produkcji z mlekiem,,ciutke mleka na talerz jak kto lubi,,zapiekankę dziadek będzie jadl na kolacje a teraz babcia odsmaży na masełku,,ja nie gotuję,,ja mam inne zajęcia ,,naukowo-miotłowo,,dzisiaj okna myłam:płacz: od zewnątrz i z przyjemnością to zrobiłam,,w kuchni nie stoję to chodz super sprzętem okna przelecę,,korona mi nie spadła z glowy,,pogoda śliczna ,,jutro przecież znowu laba,,zero pracy,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześnie na plany obiadowe? Wcześnie. Ale co tam. Plany mam. Zrobimy dzisiaj pizzę. Bo taka domowa lepiej smakuje niż kupna:d Szyneczka jest, ananasek bez cukru z Aldi jest, ser jest, przecier pomidorowy jest, cebulka jest i przyprawy są. Znaczy pizza będzie :d. Mam fajny przepis i jakby ktoś był zainteresowany to zamieszczę go w przepisach kulinarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...