Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Heidi napisał:

wypróbuję oczywiście Twojego małża do potrawy dorzucić :d. Nawet podejmę się próby opanowania i nic więcej nie dodam. Osobiście uwielbiam aromatyczną kuchnię, więc tymianek, rozmarym, bazylia, majoran,i inne są wszędzie wtykane :p

Ależ @Heidi ten mój małż aż taki odruchowymiotny nie jest :d I nie trzeba go zaraz zielskiem obsypywać, bo zapaszek ma sam w sobie przyjemny :love::d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Późne popołudnie już...Obiadowe plany wzięły w łeb :(:( Przedłużyła mi się wizyta u rodziny i na obiadek mieliśmy pizzę :( Nie była zła, bo z ananaskiem, szyneczką i czterema serami, do tego sos czosnkowy i sałatka z białej kapusty. Ale taka swojska, zrobiona własnoręcznie leeeeepsza jest! Dzisiaj przepadły mi naleśniki, wczoraj przepadła rybka i jak tak dalej pójdzie, to odzwyczaję się od gotowania ;) I kolejne zlecenie spędzę jak dama do towarzystwa-pdp będzie mnie obsługiwać i zachcianki moje spełniać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Heidi napisał:

Cz wiesz, że: osoba, która nie gotuje, nie jada porządnego posiłku zatraca kubki smakowe. Bój się !!! i zabieraj się do roboty. Pomysł jakiś chociaż rzuć babo jedna !!!

Kubków nie stracę, bo skoro jem, to czuję, przynajmniej jeszcze, co jem :love: O pomysłach to zapomnij! Ja zaległą rybkę i naleśniki muszę zrobić :( Rybka rozmrożona, to żal wyrzucić :( A naleśniki synek uwielbia, a że ja matka dobra jestem, to....poświęcę się! :love: Może powiedz, czym dysponujesz? Albo co pdp lubią? Jak masz jabłka, to może racuszki z jabłkami? Może makaron z szyneczką i cebulką? Ziemniaczki smażone? Nieeeee chce mi się myśleć :p Tu pogoda wstrętna, jesienna, pada, zimno....Najchętniej to bym pospała, ale córcia zaanonsowała swoje przybycie.....A że ja matka dobra jestem.....poświęcę się! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

Kochana leniem dysponuję, leniem  :)  . Wymyślisz  jakiś Rezept ?. Tylko nie bądź nadgorliwa !!!

Sofort! ;) 30 dkg wolnego czasu wymieszać z 500 ml dobrego napoju wyskokowego. Oba składniki umieścić w jakimś spokojnym i ustronnym miejscu, oraz pozwolić, aby spokojnie dojrzało. Czas nie gra roli, im więcej tym lepiej. Jako przyprawę zastosować chillout jazzowe, następnie przymknąć oczy i delektować się kojącym wpływem przygotowanej mieszanki :serce: Voila! Gotowe! :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Łukasz napisał:

Kluski czarne (kluski polskie, tarte, szare, żelazne) – rodzaj klusek przygotowanych z surowych i gotowanych ziemniaków, formowane w mocno spłaszczone kulki z wgłębieniem, gotowane w osolonym wrzątku

Aaaaa, to znam :d Zmyliło mnie to słowo "czarne" :$ Z tego samego ciasta robi się kartacze, czyli ceppeliny z farszem. U nas na te z dziurką mówimy "kluski śląskie" :) I tak trzeba było od razu, a ty jakieś takie rasistowskie, niepoprawne politycznie kluski wymyśliłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że też zgłupiałam. Myślę sobie za nic nie przyznam się o co chodzi z tymi "czarnymi". Myślałam @Łukaszzna się na żartach , ale to nie żart :o. Tu wstawka o kolorach :d

 

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Świetnie! WW. dyskusja spowodowała ślinotok :) . Zostało mi od dzisiaj trochę ziemniaków gotowanych. Zatem jutro ceppeliny nadziewane mielonym + kwaśnica. 

I proszę, znalazła nasza @Heidi pomysł na żarełko :d Podsmaż jeszcze cebulkę na złoto i wtedy, to.........:całus::całus:    Ło matko, też mam ślinotok :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już żadnej cebuli proszę nie propagować >:(nawet złotej, po dzisiejszym obiedzie w składzie  z kapustą mamy huragan w domu :dxd. Katastrofa ekologiczna szykuje się, stoczyki na parapetach poprzewracane :d:d, fikus liście zrzucił xd , co dalej zobaczymy:o

Edytowane przez Heidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Heidi napisał:

Już żadnej cebuli proszę nie propagować >:(nawet złotej, po dzisiejszym obiedzie w składzie  z kapustą mamy huragan w domu :dxd. Katastrofa ekologiczna szykuje się, stoczyki na parapetach poprzewracane :d:d, fikus liście zrzucił xd , co dalej zobaczymy:o

Może by tak koperkową herbatkę? :love: Innego sposobu na orkan nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żujemy już kminek jak kowboje tytoń. Żuchwy już odmawiają posłuszeństwa, a tymczasem płyty tektoniczne zaczynają  przemeszczać się, tsunami nadciąga :)>:(. Trzeba ewakuować się , ale dokąd  ?

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Heidi napisał:

Żujemy już kminek jak kowboje tytoń. Żuchwy już odmawiają posłuszeństwa, a tymczasem płyty tektoniczne zaczynają  przemeszczać się, tsunami nadciąga :)>:(

Pozostaje przeciąg zrobić :( A te jutrzejsze ceppeliny to dobry pomysł....:d Tylko po przegazowanej, tfu....nieprzespanej nocy sił nie starczy do roboty hi, hi, hi....:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...