Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj pół dnia w kuchni spędzam ale na forum też mam czas bo laptop na stole stoi i zerkam do niego od czasu do czasu coś nawet napiszę.Dzisiaj robię na obiad rolady ,kluski śląskie i modrą kapustę .Niedzielny śląski obiad w środku tygodnia ha ha a niech się rodzinka porządnie na je jak jestem w domu .

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jolantapl. napisał:

Ja dzisiaj pół dnia w kuchni spędzam ale na forum też mam czas bo laptop na stole stoi i zerkam do niego od czasu do czasu coś nawet napiszę.Dzisiaj robię na obiad rolady ,kluski śląskie i modrą kapustę .Niedzielny śląski obiad w środku tygodnia ha ha a niech się rodzinka porządnie na je jak jestem w domu .

Czy możesz przestać?!!!! W kompleksy mnie wpędzasz!!!! >:( Moja rodzina nie będzie chciała ze mną gadać przez Ciebie!!! Już tu dzisiaj nie wejdę!!!! ;):d To jakaś zmowa? Chcecie mnie zmusić do stania przy garach?!!! A ja jestem na urlopie! :rozpacz: I chcę się lenić!:rozpacz: I nie chcę wymyślać cudów-wianków! :rozpacz: Ja chcę iść na łatwiznę! :rozpacz: Obraziłam się za przymus niebezpośredni i idę na :kawa: !!! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Czy możesz przestać?!!!! W kompleksy mnie wpędzasz!!!! >:( Moja rodzina nie będzie chciała ze mną gadać przez Ciebie!!! Już tu dzisiaj nie wejdę!!!! ;):d To jakaś zmowa? Chcecie mnie zmusić do stania przy garach?!!! A ja jestem na urlopie! :rozpacz: I chcę się lenić!:rozpacz: I nie chcę wymyślać cudów-wianków! :rozpacz: Ja chcę iść na łatwiznę! :rozpacz: Obraziłam się za przymus niebezpośredni i idę na :kawa: !!! :p

Zauważyłam ,że jak Tobie coś nie pasuje to dziwnie :kawa: Ci się zaraz zachciewa:hahaha: A ja muszę braki w pewnych dziedzinach nadrabiać czymś innym :rozpacz::hahaha: hm zaraz ,zaraz przecież ja w pracy nie jestem:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Heidi napisał:

@jolanta.pl  chciałabym umieć robić na posiłek MĄDRĄ  kapustę, ale nie umiem , więc pojawię się w Twojej twierdzy po czym zaraz zaniknę w lochach czeluśnych 

@Heidi czytać nie umiesz? MĄDRĄ kapustę to ty na Śląsku nauczysz się robić :d A tam tych lochów i kazamatów skolko godno jest :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja napisałam modrą kapustę a modra to po śląsku czerwona tzn,czerwona to po śląsku modra ja tu chciałam znajomoscią gwary zabłysnąc i co i znów mnie nikt nie zrozumiał to po jakiemu wreszcie mnie ktoś zrozumie hm kiedyś był taki język esperanto podobno międzynarodowy to chyba zacznę się go uczyć :rozpacz::hahaha:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jolantapl. napisał:

Ja napisałam modrą kapustę a modra to po śląsku czerwona tzn,czerwona to po śląsku modra ja tu chciałam znajomoscią gwary zabłysnąc i co i znów mnie nikt nie zrozumiał to po jakiemu wreszcie mnie ktoś zrozumie hm kiedyś był taki język esperanto podobno międzynarodowy to chyba zacznę się go uczyć :rozpacz::hahaha:

Ależ zrozumiały, zrozumiały, tylko trochę podrażnić Królewnę Jolantę chciały :love: No i wrzuć na luz, bo jak ja zacznę po kaszubsku nawijać, to dopiero będzie problem hi, hi, hi......:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

to co ? I znowu: wio koniku, a jak się postarasz .... na kolację zajedziemy akurat, tobie owsa nasypiemy zaraz tra la la la la la la lala....  :)  . Los wynagrodzi Tobie dobrem za przejścia i życzliwość. Kiedyś...:) 

Moim skromnym zdaniem już wynagradza :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... tam, e..tam,  Litości ta nasza @jolanta.pl nie ma  :) Konik nie zdąży nawet owsa się najeść i odpocząć chwilllllę, kobyłką nacieszyć się  , kopytkiem w stajni postukać na inne  stajenne sąsiadki. Oj wstydu nie a,oj nie ma  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Heidi napisał:

E... tam, e..tam,  Litości ta nasza @jolanta.pl nie ma  :) Konik nie zdąży nawet owsa się najeść i odpocząć chwilllllę, kobyłką nacieszyć się  , kopytkiem w stajni postukać na inne  stajenne sąsiadki. Oj wstydu nie a,oj nie ma  :)

 

Hi, hi, hi.... @Heidi a co tobie dzisiaj tak zwierzątkowo? Może @jolantapl. właśnie ma w zamyśle tą stajenkę i te kopytka ogarnąć? :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tak wszyscy zamilkli? Ha? Wczoraj nic nie jedli? A dzisiaj? Jakieś pomysły?  Może by tak kotleciki mielone z indyka? Albo sznycelki? Hmmmm, a na jarzynkę? Buraczki zasmażanę? Noo, mamy jeszcze ciut czasu, to czekam na pomysły :d Po wczorajszym grzybobraniu jakoś tak lenia mam :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj grzybki na obiad :hahaha: kupiłam wczoraj na targu a co @Mirelka1965 smaka mi narobiła.Te grzybki to ja najpierw podsmażę na masełku aż będą mięciutki potem podleję odrobiną wody i sos śmietanowy zrobię a do tego ziemniaczki i koniec to znaczy i tyle musi mojej rodzinie wystarczyć na obiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

A u mnie dzisiaj grzybki na obiad :hahaha: kupiłam wczoraj na targu a co @Mirelka1965 smaka mi narobiła.Te grzybki to ja najpierw podsmażę na masełku aż będą mięciutki potem podleję odrobiną wody i sos śmietanowy zrobię a do tego ziemniaczki i koniec to znaczy i tyle musi mojej rodzinie wystarczyć na obiad.

@jolantapl. mój synek prawie się obraził, jak mu powiedziałam, że grzybki przygotuję i zamrożę, coby potrawą naszą ulubioną móc delektować się zimą :d A grzybki luuuuubimy, oj luuuuubimy :d Naturalnie jeść, a nie czyścić :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

@jolantapl. mój synek prawie się obraził, jak mu powiedziałam, że grzybki przygotuję i zamrożę, coby potrawą naszą ulubioną móc delektować się zimą :d A grzybki luuuuubimy, oj luuuuubimy :d Naturalnie jeść, a nie czyścić :p

Miał rację synek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będą mielone kotleciki, postanowione! Ale podzielę się z Wami przepisem na wigilijną zupkę z grzybów blaszkowych ( nie sromotników! :d). W naszej rodzinie kolację wigilijną co drugi rok przygotowujemy z moim Bratem naprzemiennie w swoich domach. I w tym roku padło na mnie :d Ale nie będę tu wymieniała całego menu, bo na jest jeszcze czas, ale pochwalę się, że przed dwoma laty po raz pierwszy zaserwowałam flaczki grzybowe i to był hicior! I dlatego tak się wczoraj męczyłam do nocy, coby raz jeszcze niczym Terra Nova na kuchennym firmamencie zabłysnąć :d. Zaczynamy więc. Nie będę podawała przepisu na proces zbierania, czyszczenia, blanszowania i mrożenia grzybów, bo każdy to zna (chyba zna? :cool:). Skupimy się na najprzyjemniejszej części :d. Przygotowane grzybki wyciągamy z zamrażalnika ( dla tych którzy takowymi nie dysponują polecam boczniaki z marketu). Przygotowujemy wywar-bulion (z kostki rosołowej lub ugotowany na mięsku ulubionym-to kwestia gustu i  zwyczajów) z warzywami ( pokrojone, utarte-jak kto lubi). Kiedy wszystko jest konsystencji odpowiadającej naszym podniebieniom, wrzucamy grzybki i po paru minutach  ( nie rozgotowujemy grzybków na papkę-mają delikatnie "chrupać" w zębach niczym flaczki) doprawiamy całość utartą gałką muszkatołową, pieprzem i innymi ulubionymi przyprawami. I tyle. Tym co znają tę potrawę nie muszę zachwalać, a tym którzy nie znają polecam gorąco! Pycha! Normalnie orgazmu kiszki stolcowej i żołądka można dostać! Smacznego! :całus:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...