Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gotujecie coś dzisiaj ??? czy o suchym pysku siedzicie:szydera: ja ugotowałam lekką zupę warzywną,,a zupa dla mnie to na godzinę i głód dopomina się mięsa, więc kotleciki z piersi kurczaka, kartofelsallat i papryczki nadziewane białym serem,,teraz mogę pogadać z głodnym:oklaski: 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, salazar napisał:

Jemy w gościach ;).

Pyszne było, to zielone to czosnek niedźwiedzi, który jem na śniadanie, obiad i kolację : D.

 

IMG_20200329_175221.jpg

Jeżu malusieńki! Jak ja Ci tego czosnku zazdraszczam... Be, łe. Takie pesto jakbym sobie zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salazar a ma on zapach czosnku? jak ja go znajdę, to pomyślę ,że to listki od konwalii:szydera: a widzialam takie ,w lesie,,pamiętam jeszcze ,,jak pomyslałam, przyjade tutaj trochę pózniej jak będa kwitły--hahahaha a to może nie konwalie , bo nigdy nie widziałam aby kwitły,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, salazar napisał:

Nie masz gdzieś blisko lasu? Pamiętam, że na grzyby jezdzilas? Moja koleżanka na spacerze zrobiła to zdjęcie:

 

IMG_20200329_175104.jpg

Myślałam o tym, jeszcze jakoś nie udało mi się trafić. Wiem już gdzie pojadę sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

@salazar a ma on zapach czosnku? jak ja go znajdę, to pomyślę ,że to listki od konwalii:szydera: 

Wszędzie bardzo ostrzegają, żeby się nie pomylić, bo konwalia jest trująca, a ja z kolei nie wiem, jak można się pomylić, bo czosnek pachnie bardzo intensywnie, wystarczy zerwać jeden liść i delikatnie rozetrzeć go w palcach.

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, salazar napisał:

Wszędzie bardzo ostrzegają, żeby się nie pomylić, bo konwalia jest trująca, a ja z kolei nie wiem, jak można się pomylić, bo czosnek pachnie bardzo intensywnie, wystarczy zerwać jeden liść i delikatnie rozetrzeć go w palcach.

Tak też bym zrobiła i tak zrobię, dzięki :dobrze: bardzo dużo lisci tak sprawdzam, a nawet z ciekawosci jaki zapach kryje,,

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Blondi napisał:

Tak też bym zrobiła i tak zrobię, dzięki :dobrze: bardzo dużo lisci tak sprawdzam, a nawet z ciekawosci jaki zapach kryje,,

Czosnek niedźwiedzi też kwitnie :d  bardzo ładnie... Zdaje się, że liście jada się do jego pory kwitnięcia O.o Na mojej sztelli w Much znalazłam go przy drodze do Pennego, rósł sobie na skarpie pomiędzy drzewami... Robiąc zakupy, na powrocie zawsze parę liści zerwałam :d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, awe59 napisał:

Zupa warzywna z grysikiem i jogurt malinowy. Za dużo grysiku mi się wsypało i łyżka stała ale dolałam wody....:d

U nas już drugi dzień zupa ogórkowa . Wody dolewać nie muszę , bo gęstość w sam raz ...tyle , że wczoraj za dużo mi się ugotowało :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie karofelki ugotowane a potem podsmażone z cebulką i szynką, /bo szynka kupiona w plastrach i ochyda dla mnie,nawalili tych konserwantów,że nie szlo tego dziadostwa jesc, więc podsmażona nawet dobra wyszła/ zrobilam do tego roladki z poledwicy wieprzowej,zamiar mialam taki, dodać ser fetta z pomidorkiem,ale ser Fetta jak otworzylam to jakiś śmierdzacy i wyrzucilam , więc pomyślałam a wezmę te papryczki małe z serem w środku ze sloika ,,te papryczki dałam do środka,wyszły super roladki, do tego miseczka warzywek świeżych z desingen jogurtowym,,, takie eksperymenty dzisiaj poczyniłam,, 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...